582 Shares 3470 views

I pluję na ciebie, albo dlaczego wielbłąd pluje?

Każdy, kto był w zoo, w wolierze z wielbłądy zmieścić ze szczególną ostrożnością – splunął być zahaczony artiodactyl nie chcą nikogo. Dlatego też, w celu rozwiania obaw i nie robić przyjemne spotkanie z cute zwierząt w wypadku, konieczne jest, aby zrozumieć, dlaczego wielbłąd pluje i czy dana osoba może być jego potencjał „target”.


Ślina jako broń i sposób samoobrony

Camel – nie głupie zwierzę, i spędzić cenny śliny w trudnych warunkach bytowych, plując na „nic nie robić” prawo i lewo, zwierzę nie będzie. Po tym wszystkim, na pustyni, gdzie woda jest waga złota, utrata ślina będzie oznaczać utratę własnej nagromadzonego płynu. Odpowiedź na pytanie, dlaczego wielbłąd pluje w rzeczywistości bardzo proste. W walce o samicę podczas godów w toku są wszystkie możliwe sposoby, aby zneutralizować i pokonać przeciwnika: na uderzenia kopyta, pchanie piersi, masywne szczęki i gryzie, w tym plucie lepką i cuchnącą ślinę.

Konsystencja tego płynu przypomina gumę do żucia. I często wielbłąd używa go jako obrony przed drapieżnikami. Aby uniknąć nieszczęśliwych konsekwencji, w kontakcie ze drapieżnika w oczach parzystokopytnych, prosto w oczy dla celów pierwszego olśnienia wysłany dobrą porcję śliny wielbłąda. Garbaty zwierząt, w tym przypadku otrzymuje korzyści w czasie i może unieruchomić drapieżnika. W tym celu wystarczy na jego potężne szczęki „pluć” wroga, który próbuje oczyścić twarz śliny i przywrócić wzrok, i rzuca się na 2-3 metrów nad ziemią. I wylądował zwierzę naciska wylądować jego masywny korpus spod którego drapieżnik nie ma praktycznie żadnych szans.

Zastosowanie śliny w takich przypadkach – logiczne działanie w ramach roślinożercy przeżuwacze – zwierzęta są napędzane przez zasady przetrwania, a on po prostu nie chce być zabity. Ale dlaczego wielbłąd pluje na ludzi, którzy nie zawsze są jasne.

Winny trawienie?

W rzeczywistości, osoba, która zachowuje się w sposób absolutnie spokojny blisko tego zwierzęcia, dostać klapsa od to może być tylko czysto przypadkowe. Uważa się, że jej „opieka postawa”, pokazuje ze względu na charakter ich trawienia. W procesie żucia w ustach parzystokopytnych gromadzi duże ilości śliny, dzięki któremu można pozbyć się nadmiaru wielbłąda, tylko plucie go. A jeśli w tym momencie okazało się obok mężczyzny, może on stać się celem mimowolny.

plucie uraza

Inna wersja odpowiedzi na pytanie, dlaczego wielbłąd pluje w nieszkodliwy dla niego na pierwszy rzut oka ludzi – od wykroczenia. Agresywne zachowanie w stosunku do zwierząt, takich jak rzucanie kije i kamienie na niego, wielbłąd może być uznana za akt napaści. A jedynym niedrogi sposób, aby chronić te zwierzęta po prostu użyć staje się nieprzyjemny i śmierdzący ślina. Taka sama sytuacja może wystąpić, gdy próbuje straszyć, drażnić lub budować twarze zwierząt – to z pewnością „zemścić”. Dlatego też, podczas gdy obok niego, warto pamiętać, dlaczego wielbłąd pluje na ludzi i przeciwników, ale nie jest to zalecane urazić zwierzę.