167 Shares 8679 views

Czym jest geolokalizacja w telefonie?

Słowo „geolokalizacji” ustach przez długi czas. Ale większość ludzi ma tylko ogólne pojęcie o tym, co to jest. Weźmy bliżej przyjrzeć się, co ta usługa jest i jak to może być użyteczne.


Pojęcie „geolokalizacji”

Czym jest geolokalizacja? Geolokalizacja – dane te są zgłaszane w czasie rzeczywistym dokładną lokalizację tryb komputera, tabletu lub telefonu, a tym samym jego właściciela. Dzięki tej usłudze, zestaw danych, takich jak państwa, w którym znajduje się użytkownik, miasto, ulica i dom.

Jak to działa

Niezbędnym warunkiem dla serwisu jest do podłączenia urządzenia do sieci Internet. W każdym urządzeniu przenośnym zainstalowane specjalne oprogramowanie, które pozwala na śledzenie aktualnej geopozitsiyu.

Dzięki usłudze połączenia internetowego lokalizuje urządzenia przy użyciu bieżącego użytkownika adres IP. Co to jest usługa geolokalizacji, rozważaliśmy powyżej. Teraz musimy zrozumieć, jak to działa.

Co trzeba

Teraz wiele programów przeznaczonych do smartfonów, tabletów i komputerów osobistych, sprawdzić, a niektóre w trakcie użytkowania danych żądania prąd geopozitsii.

Niektóre programy należy umieścić dane w profilu klienta, inni użytkownicy mogą zobaczyć jego prawdziwą lokalizację.

Aplikacje przeznaczone do nawigacji lądowej, które żądają geopozitsiyu aby poinformować abonenta dokładnie, gdzie jest w danym momencie, co pomaga wytyczyć najkrótszą trasę do miejsca docelowego.

Praca z wyszukiwań

Duże znaczenie ma przetwarzanie wyszukiwanych haseł geolokalizacji użytkownika. Czym jest geolokalizacja w wyszukiwarce iw jaki sposób pomóc?

W zależności od lokalizacji abonenta, wyszukiwarki dać właściwe odpowiedzi na jego prośby. Filtrowanie danych jest bardzo wygodne i oszczędza czas, szukając właściwej informacji.

Na przykład, jeśli zapytać, ile to kosztuje i gdzie można kupić nowy samochód, system najpierw wyświetla witryn zawierających zapowiedź sprzedaży samochodów w okolicznych miasteczkach.

W urządzeniach mobilnych

Czym jest geolokalizacja w telefonie? Usługi pomaga określić, gdzie znajduje się najbliższa kawiarnia, restauracje, teatry, centra fitness i tak dalej. D.

Także systemu geolokalizacji w telefonie znajdziemy jednostkę w przypadku utraty lub kradzieży. Ta usługa będzie działać nawet w przypadku, gdy karta SIM zostanie zmieniona, gdy telefon zostanie skradziony. Najważniejsze jest to, aby utrzymać pracę w Internecie. Może to być zarówno Internet, działa z kartą SIM, oraz Wi-Fi.

koszty usług

Usługa ta jest całkowicie bezpłatna. Jedyną rzeczą, że pieniądze są wydawane, lub megabajtów – ruch jest używany do pobierania map. Jeśli telefon jest używany z operatorem sieci komórkowej wyłącznie w Internecie, będzie opłata według taryfy, która jest podłączona do abonenta.

Jeśli urządzenie mobilne jest używany tylko Wi-Fi lub podłączony internet nieograniczony na operatora sieci komórkowej, to zostanie wydane wyłącznie ruch internetowy.

dla biznesu

Czym jest geolokalizacja dla biznesu? Jak może pomóc w jej rozwoju? Śledząc popyt na niektóre produkty w konkretnych regionach, firma może zmienić politykę cenową w jego oddziałów. Na przykład, można ustawić niższe ceny towarów nie popyt.

Dodatkowo, dla wygody naszych klientów, jak to możliwe dla każdego regionu podawania ceny w walucie, która jest wykorzystywana do zapłaty.

Czym jest geolokalizacja na reklamę? Poprzez określenie lokalizacji klienta, ewentualnie umieszczenie banerów reklamowych, skierowanych do konkretnych odbiorców zainteresowanych tymi towarami.

Jak podłączyć

Czym jest geolokalizacja na smartfonie? Jak podłączyć i jak używać? Na telefonach z serii czwartej, aby umożliwić określenie bieżącej lokalizacji, czego potrzeba, aby przejść do „Ustawienia”. W tym menu, trzeba znaleźć element o nazwie „Location Services” i uaktywnić ten przycisk funkcyjny, przesuwając na bok.

Po włączeniu tej funkcji, użytkownik zostanie poproszony o wybranie, które programy pozwalają na używanie lokalizacji.

Następnie pojawi się monit, aby wybrać strefę czasową. Można włączyć funkcję, która będzie wyświetlana na ekranie głównym, że urządzenie jest włączone usługi geolokalizacji.

Czym jest geolokalizacja na iPhone? Jak jest podłączony? „Ustawienia”, a stamtąd przejść do zakładki zatytułowanej „Bezpieczeństwo”, które w pierwszej linii funkcji będzie nazywany „Location Services” należy również przejść do sekcji do podłączenia opcji na piątej serii telefonów jabłek.

Po uaktywnieniu tej funkcji, system zaproponuje zrobić wszystkie te same czynności, jak w czwartym modelu. trzeba będzie wybrać, które programy można używać na danych geopozitsii, a także określić strefę czasową.

Czym jest geolokalizacja iAd? To ma taki sam cel jak dla iPhohe. Włączona, program jest uniwersalny.

Jedyna różnica, która może być bardzo przydatny – jest to szansa na znalezienie zgubionego lub skradzionego telefonu za pomocą tabletu na tej samej platformie iOS.

Aby to zrobić, trzeba zainstalować specjalny program o nazwie „Znajdź iPhone”. Można go pobrać za darmo poprzez AppStore aplikacji. Następnie musisz być zarejestrowany w programie wyszukiwania poprzez wprowadzenie danych do Apple ID. Następnie trzeba sprawdzić, że funkcja „Znajdź iPhone” została włączona w telefonie. Aby to zrobić, należy przejść do sekcji „Ustawienia”, przejdź do zakładki o nazwie iCloud, w którym będzie możliwe, aby włączyć tę funkcję.

W celu obsługi do pracy, trzeba go włączyć i umożliwić korzystanie z geolokalizacji.

Najnowsza wersja oprogramowania piątej serii oferuje dodatkową usługę. W tym samym menu, które łączy funkcję, aby szukać w telefonie, można włączyć funkcję przez którą stracił telefon, zanim w końcu zabraknie, wysyłanie informacji o aktualnej lokalizacji do firmy-producenta.

Na znalezienie zgubionego lub skradzionego telefonu, trzeba z drugiej strony, postęp związany jego aparat wprowadzić „Wszystkie wyroby.” Następnie przejdź do zakładki „Moje urządzenia”, gdzie będzie on widoczny model zgubionego telefonu, wybierz go, a następnie zostanie pokazane położenie żądanego urządzenia.

Jeśli brakuje telefon jest wyłączony, konieczne jest w urządzeniu, z którego poszukiwanie niej umieścić znacznik wyboru w polu „Informuj mnie o odkryciu”. W tym przypadku, gdy telefon pracuje ponownie, będziesz wiedzieć dokładnie, gdzie on jest.

Dla wygody w tym programie istnieje kilka przydatnych funkcji. Można wejść do menu Ustawienia „Znajdź iPhone” i umieścić zaznaczenie obok punktu, „Odtwarzanie dźwięku”. Jeśli jest włączona, urządzenie włączy się podczas poszukiwania dźwięku, za pomocą których można łatwo znaleźć utraconego urządzenia.

Drugi przydatna funkcja programu – „Tryb strata”. Jeśli go aktywować, można zablokować telefon, a jego wyświetlaczu pojawi się numer, którego znalazła może cię nazwać.

Trzecia funkcja nazywa się „Erase iPhone”. Dzięki niemu można zdalnie usunąć wszystkie swoje dane osobowe przechowywane na utraconego urządzenia.

Jeśli telefon został zgubiony, a on miał usunięte wszystkie dane, a następnie znalazł lub zwrócone, można łatwo przywrócić wszystkie swoje dane osobowe za pomocą kopii zapasowej, że każda jednostka firmy sprawia każdym podłączeniu do komputera osobistego.