162 Shares 1662 views

Kształtowanie – co to jest? Kształtowanie w domu

Niemal niemożliwe jest znalezienie w świecie człowieka, który byłby całkowicie zadowolony z jego postaci. Ktoś ma problem w parze centymetrów, ktoś ma więcej niż kilkanaście kilogramów. Często zdarza się, że wszystko pasuje do wszystkiego, ale chciałbym mieć bardziej elastyczną osadę lub idealnie płaski żołądek. Obecnie istnieje wiele sposobów osiągnięcia pożądanych wyników. Jeden z nich jest słusznie uważany za kształtujący. Co to jest i jak się różni od innych rodzajów ćwiczeń?


Kształtowanie domów: użyteczne wskazówki

Aby zaangażować się w kształtowanie się w domu, motywacja musi być wystarczająco silna. W domu nikt cię nie patrzy, nie ma wszechobecnego trenera ze swoimi krytycznymi uwagami. Takie pozornie zalety faktycznie tylko się zrelaksują, ale nie pobudzają do działania. Są jednak sposoby, w których można to zrobić samodzielnie i zmaksymalizować efekty swoich wysiłków.

  • Zrób kształtowanie w domu ważnego punktu w codziennym harmonogramie. Regularne szkolenie powinno stać się zwyczajową działalnością. Zrób harmonogram przez tydzień, lub lepiej przez miesiąc, i trzymaj się go, nie licząc, że to marnowanie czasu. Planowany harmonogram będzie okazją do bardziej odpowiedzialnego podejścia do planowanych planów dla pięknej postaci.
  • Zrób różne treningi. Nikt nie może wytrzymać tych samych ćwiczeń monotonnych przez długi czas, szczególnie sam. Wprowadzenie pewnych zmian w twoim treningu jest przydatne nie tylko z psychologicznego punktu widzenia, ale także z fizycznego, a zwłaszcza do mięśni ciała. Szkolenie treningowe uniemożliwia postępy, ponieważ organizm przyzwyczaił się do nich i przystosował się.
  • Prowadzaj raportowanie. Ponieważ pracujesz samotnie, potrzebujesz systemu, który sprawi, że będziesz uczciwy wobec siebie i zmotywuje Cię na każdym kroku do smukłego ciała. Możesz dzielić się swoimi sukcesami i osiągnięciami na forach lub w odpowiednich grupach w sieciach społecznościowych, przesyłać zdjęcia, dyskutować o postępach i motywować innych podobnych ludzi
  • Prowadzić rejestr szkoleń, gdzie trzeba podać liczbę podejść i powtórzeń. Po pewnym czasie musisz przeanalizować wyniki i wprowadzić zmiany. Zasadniczo odnosi się do liczby powtórzeń i zastąpienia jednego ćwiczenia przez inne. Rejestrowanie jest konieczne do śledzenia sukcesu, dzięki czemu można dowiedzieć się, co jest najbardziej skuteczne dla Ciebie, a jakie punkty muszą zostać sprawdzone i poprawione.

Zalety kształtowania domu

Po pierwsze, możesz samodzielnie wybrać trenera wideo, ćwiczenia, ich kombinację i spójność. Po drugie, warto zauważyć wygodę i komfort, a także brak konieczności wchodzenia do klubu sportowego lub kształtującego w deszczowej pogody. Dla niektórych może to być problem odwiedzić publiczny prysznic, w tym względzie, dom jest bardziej komfortowy. Po trzecie, jest to moment psychologiczny. Nikt nie patrzy na Ciebie i możesz się zrelaksować i nie wstydzić się ciele, nosić wygodne ubrania. Ponadto do gustu można wybrać muzykę do gimnastyki. Najważniejszą rzeczą nie jest utrata motywacji i chęci poprawienia siebie, a także utraty kilku dodatkowych kilogramów i poprawiania kształtu pomoże skutecznym ćwiczeniom, które można wykonać w domu bez specjalnego wyposażenia i konieczności korzystania z siłowni.

Najlepsze ćwiczenia do ćwiczeń w domu

  1. Push-upy są jedną z najlepszych ćwiczeń górnej części ciała, a mianowicie brzucha, ramion i plecy.
  2. Skoki z pominięciem liny to kolejna dobra opcja dla treningów domowych (oczywiście jeśli sufity są dozwolone). Można to zrobić bez tego prostego narzędzia, możesz po prostu skakać, naśladując skakankę. Pozytywny wpływ na ręce, nogi, jak również na układ sercowo-naczyniowy. To ćwiczenia kardiologiczne zaskakująco sprzyja spalaniu tłuszczu.
  3. Ćwiczenia z dodatkowym ciężarem. Trening siłowy jest uważany za jeden z najlepszych sposobów na utratę wagi, ponieważ mięśnie spalić więcej kalorii, nawet wtedy, gdy są w spoczynku.
  4. Squats to najpopularniejsze ćwiczenia dla dolnego ciała. Właściwe działanie pobudzi dolne ciało i zwiększy tempo metabolizmu, co pomoże lepiej spalić tłuszcz. Najważniejszą rzeczą przy robieniu sit-up jest robienie ich powoli.

Kształtowanie? Co to jest?

Określenie "kształtowanie" w języku angielskim oznacza "tworzenie postaci lub formowanie". Główną cechą tego trendu sportowego jest zintegrowane podejście. Zanim rozpoczniesz zajęcia, instruktor kształtowania przeprowadza dokładne badanie w najbardziej trudnych obszarach, analizuje konstytucję ciała, wzrost, wagę i sylwetkę. Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, trener przygotowuje plan szkolenia, który może również zawierać program żywieniowy i inne zalecenia. Co miesiąc wykonywane są końcowe pomiary, aby ocenić stopień postępu i dostosować program w razie konieczności.

Indywidualne podejście jest istotną zaletą kształtowania

Klasy w kształtowaniu, co do zasady, są przeprowadzane w grupach. Nie wyklucza to jednak indywidualnego podejścia, ponieważ grupy (zazwyczaj 8-10 osób) tworzone są z uwzględnieniem podobnych danych. Przede wszystkim prace są prowadzone z obszarami problemowymi, gdy obciążenie i intensywność treningu wzrastają, wszystkie inne obszary zostaną przepracowane.

Zalety kształtowania na siłowni

Kształtowanie, fitness, taniec i aerobik są wskazówkami, które można zorganizować w domu, jeśli jest to pożądane. Często jednak trudno jest dokładnie ocenić stan twojej sylwetki. Wielu ludzi martwi się o rzeczy zupełnie nieistotne, ignorując rzeczywiste problemy. Wybierając między dyskiem DVD a profesjonalnym trenerem, warto wybrać ten ostatni. Podczas wizyty w siłowni nie należy liczyć na natychmiastowy wynik, pożądany efekt osiąga się po pewnym czasie, a to nie miesiąc lub dwa, chociaż w tym okresie można zaobserwować wiele pozytywnych zmian, pod warunkiem że ćwiczenia były wykonywane w dobrej wierze, a jedzenie było zgodne z zaleceniami. Dobrą radą jest zakup abonamentu przez sześć miesięcy lub rok wcześniej, będzie to dyscyplina i sprawi, że będziesz bardziej odpowiedzialny za szkolenie.

Kształtowanie jako rodzaj gimnastyki rytmicznej

Kształtowanie – co to jest? Jest to niekonwencjonalna gimnastyka rytmiczna, pierwotnie wynaleziona w Rosji przez specjalistów Leningradu pod kierunkiem IV Prokortseva w 1988 roku. To opatentowany program uznawany za klasyczny kształt. Z biegiem czasu powstały liczne gałęzie i technologie wdrażania, ale podstawy pozostały takie same.

Rodzaj ćwiczeń

Ćwiczenia charakteryzują się spokojnym rytmem, niską intensywnością i dużą liczbą powtórzeń. Pozycje są bardzo różne: stojąc, siedząc, leżąc na plecach lub na brzuchu, na kolanach. Średnia klasa trwa około jednej godziny. Odgrywanie i zaczepianie trwa około 3-5 minut. Pozostała część czasu to wypracowanie konkretnych grup mięśniowych. Ćwiczenia mają na celu poprawę błędów na rysunku i nadanie pożądanego kształtu wszystkimi częściami ciała. Dobra jest również muzyka na gimnastyce. Lekcja powinna być nie tylko użyteczna, ale także przyjemna rozrywka. Kształtowanie – co to jest? To nie tylko szczupła sylwetka, piękna postawa i atrakcyjny wygląd, to styl życia, który powinien łączyć się z odrzuceniem złych nawyków, właściwym odżywieniem i aktywnym stylem życia.