469 Shares 8537 views

Żółte liście sadzonek pomidora? Znaleźć przyczynę

Posadzone sadzonki, dbać o nią, dobrze podlewane, ale kiedy odkrył, że liście żółkną sadzonek pomidorów. Jest to pierwsze rośliny ostrzegawcze, co się z nim stało, że coś było nie tak. Warto zwrócić uwagę, czy w przyszłości nie chcesz stracić dużą część planowanego zbioru.

Dlaczego żółte sadzonki

Dość często hodowcy mają do czynienia z różnymi chorobami, które wpływają na plon. Jednak naukowcy przeprowadzili serię eksperymentów i okazało się, że żółknięcie liści sadzonek pomidorów z kilku powodów.

– temperatura Niestabilność, nagłe zmiany mogą wpłynąć na sadzonki. Aby przywrócić początek zgodne z trybem wentylacyjnym.

– brak światła może również wpływać na żółknięcie liści. Światło słoneczne jest niezbędne do fotosyntezy, więc zwiększyć dostęp do roślin.

– brak składników odżywczych w glebie prowadzi do karłowatymi roślinami. Aby tego uniknąć, należy przesunąć do nawożenia gleby z nawozami zawierającymi azot i krowim (1:10).

Przed posadzeniem nowych nasion pomidora spędzają wyścigi przetwarzanie tworzy nadmanganian potasu (nadmanganian potasu). Nawet rozwiązanie średniej wytrzymałości mogą neutralizować nasiona możliwych czynników sprawczych, zapewnia dodatkową ochronę, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby. Takie rozwiązanie z natryskiem można natryskiwać i młode pędy sadzonek.

Yellow „dorosłych” sadzonki

Zdarza się, że nawet po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac konserwacyjnych po posadzeniu roślin w glebie liście żółkną sadzonek pomidorów. W tym przypadku trzeba sprawdzić kilka przyczyn żółtych liści.

Jeśli roślina resetuje tylko dolna żółknięcie liści, jest to normalny proces naturalny. Zatem pomidory pozbyć zbędnego balastu z nich, że wszystkie siły i soki poszedł na powstawanie kwiatostany i owoce.

Sytuacja jest inna sprawa, jeśli żółknięcie liści sadzonek pomidorów nie tylko mniejsze, ale również górną, a cała roślina wygląda słaby i ospały. Powodem tego może być zakażenie grzybicze (Fusarium). Główną cechą tej choroby – wrzeciono pęknięty w miejscach i ciemnienie.

Uszkodzone rośliny zapisać już nie działają, więc kopać je i spalić, a pozostałe sadzonki lepiej traktować produktów biologicznych w celu zapobiegania chorobie. Aby zneutralizować gleby, dodawać nawozy bogate w potas i fosfor.

Nawet najlepsze odmiany pomidorów mogą być narażone na takie choroby, takie jak zarazy. Pojawienie się brązowych plam na liściach, żółknięcie i suszenia dowodów, że roślina jest zakażonych tą chorobą. Wirus może być dość łatwe do zimować w glebie na części roślin, a wiosną wpływa na młode sadzonki. W (zastosowanie do nawadniania kroplowego podlewania) zapobiegają procesu chorobowego pomidory, środki grzybobójcze, ciecz bordoska, a także do zmniejszenia wilgotności gleby.

Pamiętaj, że lepiej jest zapobiegać występowaniu choroby, niż żeby go wyeliminować. Terminowe przetwarzanie sadzonki pomidorów z należytą starannością pozwoli Ci zgromadzić bogate zbiory pomidorów.