221 Shares 9660 views

Odkryty sprzężoną: specjalny OB

Każda kobieta chce doświadczyć radości z macierzyństwa. Jest to naturalny impuls związany z samą istotą natury ludzkiej. Jednak wiele z nich nie są przygotowani na to, że trzeba regularnie do lekarza i znosić jakieś niezbyt przyjemną manipulację. Jednak aby ciąża przebiegała płynnie i cicho, to najlepiej, aby postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów, zamiast polegać na szczęściu.

Przygotowanie do egzaminu

Przed przybyciem do kliniki położniczej być zarejestrowany na ciąży lub po prostu dla planowanej kontroli, panie trzeba odświeżyć. Nie jest wymagany specjalny wysiłek, ale nadal zaleca, aby wziąć prysznic. W żadnym wypadku nie powinno douche czy coś takiego, jest to ogólny obraz choroby (jeśli w ogóle) będzie niewyraźne, a lekarz nie znajdzie niczego. Wskazane jest czysta i świeża pościel i ręcznik sanitarny (jeśli to konieczne).

Ogólnego i specjalnego historia

Jak każdy inny lekarz ginekolog-położnik posiada standardowy formularz do przejrzenia historii pacjenta. zawiera on dane paszportu, dolegliwości, rejestrów zamieszkania i pracy, wskazuje na obecność choroby genetyczne oraz zakażenia.

Historia szczególny koncentruje się na tym, że lekarz zrozumiał istotę problemu, z którym zapytała kobieta. Zawiera on pytania o menstruacji, seksualności, ciąży i aborcji. Ponadto wymagane podsumowanie małżonka lub partnera pacjenta, jak i jego i jej płodności.

Następnie rozpocząć przegląd aktualnej ciąży. Ustanowienie wiek ciążowy, określoną według wielkości i położenia miednicy dziecka w macicy.

Określenie wieku ciążowego

Istnieje kilka sposobów, aby obliczyć wiek ciążowy oraz datę dostawy. Pierwszy z nich – kalendarz. On jest najbardziej proste. Trzeba pamiętać numeru pierwszego dnia ostatniej miesiączki i dodać do niej 280 +/- 7 dni lub 10 miesięcy księżycowych. Więc można się dowiedzieć przybliżoną dzień szczęśliwym wydarzeniem. Jeśli kobieta nie pamięta datę poczęcia, trzeba ponownie dodać wszystkie te same 40 tygodni i uzyskać odpowiedzi na ich pytania.

Inna metoda oparta jest na USG. Diagnosta przez poszlak może określić wiek ciążowy płodu i podać przybliżoną datę dostawy. Gdy wysokość OB od położenia macicy dna oka jest również obliczany wiek ciążowy. Od 12 do 38 tygodni wysokość macicy w centymetrach odpowiada tygodnia ciąży. Można również powołać się na pierwszym mieszaniu płodu. W nieródkami czułem do osiemnastego tygodnia i wieloródki – szesnastego.

Wymiary dużych miednicy

Dla lekarza, znajomość wielkości miednicy kobiety ma wartość, a dane są istotne zarówno podczas rozwoju płodu i w trakcie porodu. Do dużych wymiarach miednicy jest sprzężony zewnętrzny trzy odległość odpowiadającą wystające części miednicy i kości udowej.

1. Distantia spinarum – to odstęp pomiędzy najbardziej podwyższonej punktach kolcami biodrowymi. Jest to około dwadzieścia sześć centymetrów.

2. Distantia cristarum – przestrzeń pomiędzy grzbietami kości biodrowej, i około dwudziestu ośmiu centymetrów.

3. Distantia trochanterica – na odległość, która wynosi od krętarza większego umieszczony na udach, wynosi 31-32 cm, odpowiednio.

Zewnętrzna sprzężoną ma inną rozdzielczość. Jeśli poprzednie trzy znajdowały się w płaszczyźnie czołowej, to jest to strzałkowej. Zewnętrzna koniugatu – oznacza odległość pomiędzy wystającym na wypustce piątego kręgu lędźwiowego kręgosłupa górnej spojenia łonowego. Aby zmierzyć niektóre preparaty są konieczne. Oznaczanie zewnętrzne koniugaty zaczyna się z faktem, że pacjent leżał na boku. Stopa, która leży na kanapie, kobieta prowadzi do żołądka, a leżącej – ciągnie. Szczęki tazomera rozcieńczono i umieszczone powyżej połączenia przegubowego łonowego i suprasacral dołu tak, że są prawie równoległe. To – zewnętrzna koniugatu. Pomiar zależy od konstytucji kobiety i grubości jego kości. Im grubsze są, tym większy błąd w obliczeniach. Rozmiar zewnętrzne koniugaty – około dwudziestu centymetrów. konieczna jest jej obliczenie w celu określenia prawdziwego sprzężoną. Średnio różnica między nimi odpowiada 9 centymetrów. Na przykład, jeżeli zewnętrzna koniugat dwudziestu centymetrów, prawdziwe jest 11 cm.

Wymiarach miednicy

Istnieje coś takiego jak stożkowym miski. To może być zawężony klinicznie lub anatomicznie. W celu wyjaśnienia anatomicznych parametrów pierścieni kości, aby pomiary miednicy.

  1. Przekątnej koniugatu – długość od dolnej krawędzi od spojenia łonowego do najbardziej wystającej części krzyżowej. Jest ona równa 13 cm. To może być określony tylko wtedy, gdy badanie pochwy. Wyliczanie rzeczywistej koniugatów zewnętrznej i po przekątnej, polega na tym, że z zewnętrzną zużywa 9 cm, a przekątna. – 2 cm Zazwyczaj prawda koniugatu wynosi co najmniej 11 cm. Jest to w celu obliczenia tego parametru, a potrzebuje zewnętrznego sprzężoną. Norma może się różnić, w zależności od grubości kości kobiet, więc lekarze są ubezpieczone i przeprowadzić wewnętrzne dochodzenie. Na przekątnej grubości sprzężoną kostnego nie jest naruszona.

  2. Bezpośredni wielkość gniazda miednicy jest zdefiniowany jako przedział pomiędzy dolną grzbiet łonowe przegubowego i końcówki kości ogonowej. Pomiar przeprowadza tazomera i równą 11 cm.

  3. Wymiar poprzeczny wylotu miednicy – między kulszowej guzków. Można spędzić jak tazomera i miara. Zwykle jest on równy dziewięciu centymetrów, ale jeśli pogrubienia w tkance miękkiej, wówczas otrzymujemy 11 cm.

  4. potrzebne są poprzeczne wymiary bioder określić symetrii układu kości. Muszą być co najmniej 14 cm, w przeciwnym razie dostawy będzie trudne lub niemożliwe.

Czworobok Michaelisa

Zewnętrzna koniugat ma pewien związek z rombu i Michaelis, ponieważ wykazuje także miednicy wymiary. Jest to platforma utworzona przez tylnej powierzchni kości krzyżowej. Jej granice:
– wyrostek kolczysty piątego kręgu lędźwiowego;
– sparowany caudineural biodrowej kręgosłupa;
– końcówka sacrum.

Wielkość jest zwykle od 11 do 11 centymetrów. Zewnętrzna koniugat ma ogólną romb z górnego punktu.

Technik manualnych w położnictwie

Po dwudziestym tygodniu położnik może określić dotykowy głowy, pleców i kończyn dziecka w łonie matki. W tym celu, metody zewnętrznego badania położniczego.

Pierwszy sposób: lekarz określić wysokość dna macicy i ciała płodu, która sąsiaduje z nią. Aby to zrobić, lekarz kładzie ręce na brzuchu i czuje górnej go.

Druga metoda określa położenie i widoki na dziecko. W tym celu, położnik powoli obniża ręce do góry żołądka, rozkładając je od siebie. Popychając boczną powierzchnię macicy, palców i dłoni lekarza czuje oparcie lub mniejsze części ciała płodu, a tym samym określanie chlenoraspolozhenie dziecko.

Trzecia metoda jest zobowiązany do określenia być częścią, która jest tą częścią ciała, która znajduje się powyżej spojenia łonowego. Mogą również określić ruchomość głowy.

Czwarty powołanie uzupełnia trzeci. To pozwala nie tylko zidentyfikować tę część obiektu, ale również zrozumieć, jak to jest ustawione w stosunku do wejścia do małego basenu. Aby to zrobić, lekarz wraca do pacjenta i ma rękę w taki sposób, że palce są zbieżne powyżej spojenia łonowego.

Widok i położenie płodu w łonie matki

Pozycja – pozycja dziecko z powrotem do macicy stronie. Odróżnić pierwszą pozycję, gdy oparcie znajduje się po lewej stronie, a drugi – gdy dziecko odwrócił się w prawo. Pierwsze położenie jest bardziej powszechne niż drugie.

Zobacz położenie – z powrotem nastawienie do przedniej lub tylnej ścianie macicy. W konsekwencji, jeżeli dziecko oparty o przednią ściankę macicy, np przedniego położenia i vice versa.

Kiedy zewnętrzne OB techniki Leopold-Levitsky pozwalają lekarzowi określić położenie płodu podczas porodu i do przewidzenia.

badania wewnętrzne

Badania położnictwo wewnętrzny może być prowadzony przez dwóch lub czterech palców lub całej ręki. Na dotyk lekarz może określić zakres rozszerzenia szyjki, zidentyfikować prezentującą część, integralności błon, stan kanał rodny. Ponadto metoda ta jest ustalona dynamicznej promocji dziecka kanał rodny.

Jednak jest to dość poważny zabieg i wykonać procedurę powinna być ściśle według zasad: przy przyjęciu do szpitala, a potem nie częściej niż co dwie godziny. Im mniej, tym lepiej.

Badanie rozpoczyna się od analizy zewnętrznych narządów płciowych i krocza. Palce są następnie wprowadzone do pochwy i określenie jego długość, szerokość, sprężystość ścian, blizn i zrostów, zwężenia, które mogą ujemnie wpływać na normalny przepływ dostawy. Po tym, w kierunku szyjki macicy. Został przetestowany do dojrzałości, kształtu, wielkości i strukturze, skracania i zmiękczenia. Jeśli kobieta idzie do pracy, ujawnienie szyjki macicy są mierzone w palca drogi. Ponadto, lekarz próbuje znaleźć prezentującą część i określić położenie głowicy w celu przygotowania się do ewentualnych powikłań.

Ustalenie położenia głowy dziecka

Istnieją trzy stopnie rozbudowy głowy, gdyż przechodzi przez kanał rodny.

Pierwszy stopień (perednegolovnoe wstawiania) oznacza, że głowica przechodzi przez jego wielkość bezpośrednie miednicy. Jest ona równa 12 cm. Oznacza to, że szyjka macicy i pochwy powinna rozciągać się na tej wartości.

Drugi stopień (przedni wstawiania) odpowiada w dużej wielkości wiązki włókien (13-13.5 cm). To będzie największa część, która ma przejść przez kanał rodny.

III stopnia (wstawiania twarzy) położna mówi, że dziecko porusza się miednicy twarzą do przodu, a następnie największy rozmiar głowa zmieści 9,5 cm.