696 Shares 5714 views

Pomnik żołnierzy-internacjonalistów – obiekt dziedzictwa kulturowego, a pamięć o tych, którzy zginęli w wojnach lokalnych

Najdłuższa wojna radzieckie siły zbrojne za granicą związany z obecnością wojskową w Afganistanie (grudnia 1979 – luty 1989). W sumie, radzieccy i rosyjscy żołnierze wzięli udział w 21 konfliktów zbrojnych, zwany potocznie hotspotów. Wojna twierdził 30.000 życie pełne siły i pragnienia ludzi, z których wielu zginęło bohaterską śmierć. Tylko Afganistan dał kraj 92 Bohater Związku Radzieckiego.


Ciszy i ograniczyć informacje na walkę stan przeniósł się do uwielbienia i legitymizacji udziałem radziecki i rosyjski wojskowy w konflikty w innych krajach. Dziś nie ma osada, gdzie pomnik żołnierzy-internacjonalistów zostały ustawione, które w dniach pamiętnych dat może zbliżyć się i po prostu obojętne ludzi, aby uczcić pamięć ofiar.

Pomnik na Poklonnaya Hill

Jednym z najbardziej imponujących pomników poczętych w Parku Zwycięstwa (miasto Moskwa), na Poklonnaya Hill. Otwarcie pomnika żołnierzy-internacjonalistów odbyła się w 2004 roku, do dnia rocznicy (rozmieszczenia wojsk w Afganistanie). Spiżowa postać wojownika w kamuflażu, spoglądając w dal, u podnóża góry, symbolizujące żołnierz wykonujący swój wojskowy obowiązek. Jego cztery-metrowa figura jest widoczny z daleka: prawa ręka trzyma karabin maszynowy, a lewa – kask. Na cokole z czerwonego granitu na brązu płaskorzeźby przedstawia scenę bitwy.

Interesujące jest to, że pomnik został stworzony kosztem organizacji kombatanckich byłych Afgańczyków i ich osobistych składek. Uczestniczył i rząd w Moskwie, ale duży projekt w całości nie jest realizowany do końca. Rzeźbiarz SA i S. S. Scherbakovyh architekci Y. Grigoriev i planuje stworzyć pamiątkową kompleks trzech stref: żołnierz jest pierwszym z nich – Feat strefy. Ale sugeruje dalsze obszary ucisku i jasnej pamięci brązu figura anioła. 55 stela, podobne grzbiety gór, są zainstalowane znaki z nazwiskami wszystkich poległych w lokalnych wojen.

Inne rosyjskie pomniki żołnierzy-internacjonalistów: zdjęcie, krótki opis

  • Jekaterynburg, "Black Tulip". Pomysł stylizowanym przestrzeni samolotu, latanie z „ładunek 200” i przeszedł do historii pod nazwą „Black Tulip” (nazwa od domu pogrzebowego w Uzbekistanie), architekt, rzeźbiarz A. N. Serovu. W centrum – siedzi żołnierz z pistoletem. Za nim zainstalowane są pylony z 242 nazwisk rodaków, którzy nie powrócili z Afganistanu. Jeśli wysokość żołnierz 4,7 metrów, pylony są skierowane do góry na 10 metrów. Metalowy pomnik żołnierzy-internacjonalistów został otwarty w 1995 roku, ale na początku dwutysięcznej uzupełnione pamiątkę poległych żołnierzy na Północnym Kaukazie w celu rozwiązania organizacji kombatanckich.

  • Memoriał w Petersburgu. W północnej stolicy, całej floty internacjonalistów, gdzie w 1998 roku rzeźbiarz i architekt N. Gordijewski N. Tarasova z kamienia i metalu wzniesiony pomnik zabitych Afgańczyków. Jego matka otwiera rysunek żałoby tuż powyżej wysokości ludzkiego (280 cm wraz z postumentem) z różowego granitu. Za nim – figurami dwóch mężczyzn wśród stele dwa granitu w postaci skały. W lewo i prawo – na pięciu podobnych kamiennych płyt z nazwiskami ofiar Petersburgu. Etapowe podejście do głównych zabytków, jak to podnosi feat żołnierzy opłakiwać swoją matkę.

„Winged piechoty” poświęcony

Są pomniki wznoszone nie kosztem organizacji kombatanckich, a dekretem prezydenta Rosji. Dokument ten został podpisany przez V. W. Putina w 2002 roku dla upamiętnienia wyczynu 6 towarzystwie rosyjskich spadochroniarzy, niemal całkowicie stracił w walce z Ulus-Kert w marcu 2002 roku. Wysokość 776 reaguje na ból w sercu każdej osoby obojętny. To rekrutuje 90 dzieci w ciągu 19 godzin w posiadaniu off dwu- tysięcznej gang separatystów, którzy próbują wydostać się z otoczenia poprzez Argunie Gorge. Przetrwały przez sama szczęście tylko sześć. 22 Guardsman przedstawione gwiazdą Bohatera, 69 otrzymali order męstwa. Pomnik na ich cześć jest nazywana „Dome” i znajduje się w Cherohe (koło Pskowa), która mieściła się 104. pułk desant.

Stworzony przez architekta Anatoliem Tsarikom (Psków), „Dome” symbolizuje szelki spadochronu, które oparte są na piedestale. Jest on wykonany w postaci szczytu góry i składa się z czterech stron. Ich płyta trapezowa odtworzyć kształt krzyża św. Tam są uwiecznione nazwiska bohaterów-84 spadochroniarzy. Na wewnętrznej stronie śnieżnobiały kopuła stałych autografy dzieci, a na zewnątrz kopuły wieńczy gwiazdą Bohatera Rosji. Oś środkowa 84 jest uformowana jako pamięci świec, w jasnopomarańczowego w ciemności. Ten wzruszający i piękny widok na pomnik poległych żołnierzy-internacjonalistów stoi przy Federal Highway.

Zamiast epilogu

Na stronach internetowych na stronie internetowej poświęconej pamięci żołnierzy-Afgańczyków o nazwie „Black Tulip”. On to po trochu zbierania materiałów o wszystkich tych, którzy odeszli i zmarł z powodu odniesionych ran w czasie pokoju. Deweloperzy i prowadzi ewidencję miejsc pamięci: każdy pomnik żołnierzy-internacjonalistów ma adres, opis i zdjęcie. Dziś znamy około 373 zabytków nie tylko w Rosji, ale także krajów WNP.

Każdego roku w dniu 15 lutego organizacji kombatanckich organizują uroczyste procesje, rajdów i układania kwiatów, organizowanie dnia pamięci ofiar wykonywania służby wojskowej. Pomnik żołnierzy-internacjonalistów – miejsce spotkań dla tych, którzy nie wiedzą nic o los swoich dzieci, braci, mężów i których groby nie na tej ziemi. Tylko Afganistan dał kraj 417 brakuje, więc stworzenie miejsc pamięci – obowiązkiem państwa wysłać swoich żołnierzy, by bronić interesów kraju na obcej ziemi.