174 Shares 8499 views

Wyszukiwanie i analiza wstecznych: krok po kroku instrukcje i zalecenia

Wiedzieć, jakie linki są do promowania strony, oraz do przeprowadzenia ich regularnej analizy – jest to jedno z głównych zadań SEO ekspertów. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów, to nie wystarczy. Trzeba kontrolować nie tylko „swoją” masę referencyjną, ale także przeprowadzić analizę powiązań konkurencyjnych, ponieważ tylko w tym przypadku, możemy mieć nadzieję przynieść zasobów internetowych w górę.


Które mogą pokazać analizę wstecznych?

wstecznych Badanie pomaga ustalić:

 • Docelowy adres URL;
 • Stan i zakotwiczyć linków przychodzących;
 • liczba znaków „Share” w Google Plus i na Facebooku;
 • Jeśli strona jest indeksowana ze szczególnym odniesieniem w Google lub „Yandex”;
 • Ahrefs-Ocena i władzy domeny MOZ;
 • liczba wstecznych i domen wiążących na stronie dawcy;
 • ocena site według Alexa Rank;
 • liczba wstecznych stronach dawcy;
 • Indeks tematyczny przytoczyć domeny;
 • Google PR domen i stron.

Wyszukiwanie i analiza linków do witryny

Badanie liczby wstecznych i innych cech zasobu sieciowego pokaże, które z nich wypadło z indeksowania w wyszukiwarkach, zostały one zapłacone, ale nie są one umieszczone lub zainstalowane na spamnyh stron, które nie działają dla jakiegokolwiek innego powodu. Wyniki, które masz, analiza wstecznych, pomóc w optymalizacji i zarządzania bazą danych wstecznych. Ponadto, będzie można śledzić dynamikę wzrostu pozycji zasobu sieciowego.

Analiza wstecznych do cudzych stron

Zawsze jest przydatna do badania więzi konkurentów, zwłaszcza tych, którzy są na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Analiza pomoże zbudować lub dostosować taktykę do promowania własnych zasobów internetowych. Ponadto, gdy specjalista SEO otrzymuje listę źródeł masie odniesienia udanych konkurentów, może go używać, aby osiągnąć sukces.

Jak sprawdzić wstecznych: sposoby (za darmo)

Najlepszy w tej kategorii są odpowiednie usługi „Google” i „Yandex”.

Zacznij z pierwszym z nich może być wstępnie przypisane do niego zasób internetowy. Aby to zrobić, przejdź do Narzędzia Google dla webmasterów oraz w zakładce „operacji wyszukiwania” wybierz „Linki do witryny”. W oknie widać wyniki na swojej stronie. Mogą być nieco niedokładne, jak dane są aktualizowane codziennie.

Co do bezpłatnej usługi „Yandex.Webmaster”, a następnie można go używać, klikając na zakładkę „indeksowania Site”, gdzie należy wybrać „linków”. W tym przypadku również trzeba wstępnie swoją wiążącą zasób, który jest wykonany po prostu:

 • trzeba mieć lub już mają skrzynkę na „Yandex”;
 • przejść do punktu webmaster.yandex.ru (na przykład, poprzez ciąg wyszukiwania);
 • dodaj swoją witrynę poprzez formularz;
 • Potwierdzamy prawo zasobu to wygodny sposób dla Ciebie.

Po tym, system będzie dać wystarczająco dużo informacji. Aby dowiedzieć się go, należy kliknąć na sekcji „Materiały referencyjne” znajduje się w menu, które jest po lewej stronie strony, które się pojawi, wybierz „Skrzynka odbiorcza”.

Będziesz mógł zobaczyć tych, którzy są klasyfikowane jako pilota i prąd. W razie potrzeby, można je sortować według daty TIC i tworzenia.

Częściowo płatnych usług

Linkpad.ru pokoi (dawniej Solomono) jest przeznaczony do badania linków związanych z rosyjskim segmencie Internetu. Z jego zalet jest przeprowadzenie drobnych testów. Poza tym ma swoje stacji bazowych, własny serwer i jest bardzo łatwy w użyciu. Istnieją również wady. W szczególności zwrotne można uzyskać jedynie dla domeny, ale nie na stronie. Ponadto, serwer jest częściowo wolne.

Pobierz listę wstecznych i łatwo znaleźć numer. Wystarczy wpisać nazwę domeny internetowej w polu wyszukiwania.

Najlepsza usługa płatna

Wśród tych wariantów najbardziej wygodny i skuteczny jest Ahrefs (ahrefs.com). Koszt jej usług można znaleźć w sekcji „Opłaty”. Ahrefs pozwala na pełne zewnętrznego SEO analizę zasobów, sprawdź zwrotne na stronach konkurencji, zobaczyć całą listę stron, z których one pochodzą i zobaczyć kotwice. Zapoznanie się z wszystkich tych informacji, fachowiec będzie w stanie zrozumieć strategię promowania konkurencji. Dla wszystkich tych informacji jest wymagane, aby uzyskać konto i wprowadzić ciąg do wyszukiwania nazwy domeny, miejsca zainteresowania. Następnie zakładkę „zwrotne”, zobaczysz pełną listę stron z linkami do niego, niezależnie od tego, czy są one otwarte, czy nie.

Inne płatne usługi

Jednym z zawodników jest usługa Ahrefs Magesticseo, który nie jest dużo gorsze Ahrefs. Aby zobaczyć wstecznych o danym miejscu, trzeba wpisać adres w polu wyszukiwania. Następnie na karcie Podsumowanie wydaje, zbiór danych. Analiza linków zewnętrznych, otrzymanego w ten sposób staje się skuteczna przez Seo techniki.

Reasumując: krok po kroku

Jeśli jesteś zainteresowany, jak sprawdzić wstecznych, należy postępować w następujący sposób:

 • Wybierz jedno z narzędzi, które zostały opisane powyżej, albo, na przykład, mainspy.ru/analiz_ssylok_sajta usługi, która działa dobrze z wszystkich dziedzin, włączając te, które mają nazwy w cyrylicy (na przykład „***. Ru”).
 • Określić stronę, którą chcesz przetestować.
 • Skopiować jego adres URL.
 • Wklej ten adres URL do analizatora łącza (trzeba zaznaczyć pole przed „Bez zamknięty” nie wykazują neindensiruemye wstecznych).
 • Kliknij „Sprawdź”.
 • W wyniku usługi dostaniesz listę wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych linków na tej stronie lub z niej do innych zasobów.
 • Analizę przeprowadza się w odniesieniu do ich działalności, dostępności do indeksowania i Google „Yandex” zamknięty oznaczone nofollof lub noindex, położenie (na przykład komentarze kodu programu itd.).

Jak wykorzystać wyniki

Jeśli zdecydujesz się na zakup wstecznych, lub zmienić, analiza wstecznych natychmiast ujawnić wszelkie próby oszustwa.

Spójrzmy teraz, jak ocenić ich wagę.

strony dawcy linki są usuwane z zestawu wysokiej lub niskiej przez renomowanego linki zasobów. Oznaczają wspólny zestaw wstecznych jak CitationFlow. Teraz wprowadzamy TrustFlow pojęcie odległości od autorytatywnych źródeł. W tym przypadku, jakość profilu odniesienia którejkolwiek ze stron ocenianych przez prostą relacją CF / TF. Za „dobrych” zasobów postawa CitationFlow do TrustoFlow powinna być w przybliżeniu równa jeden. Aby wykonać obliczenia ręcznie lub za pomocą kalkulatora i nauczyć wartości CF i TF, można korzystać z witryny majestic.com. Dzięki niemu, sprawdzanie linków, zostanie przeprowadzona szybciej i bardziej efektywnie.

link Rank

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sprawdzić wstecznych (metodami przewidzianymi przez znanych wyszukiwarek zob. Wyżej), jakość weryfikacji wstecznych wagi mogą być realizowane za pośrednictwem wolnych „MEGAINDEKS” serwisowych. Szacuje on, profil terenu przez dostatecznie duży zestaw parametrów. Bierze się tu pod uwagę:

 • Całkowita liczba nazw domen;
 • Wartość MegaIndex LR;
 • a całkowita liczba łączników wstecznych;
 • linki i unikalne adresy IP, z których istnieją powiązania;
 • subdomeny i podsieci;
 • MegaIndex link Rank oblicza się dodając ten sam indeks wszystkich zasobów internetowych dawcy. W tym celu poniższy wzór 5 LinkRank = Log (IP * 0,75 / 1 + HC) / XB gdzie:

IP – jest to liczba stron, które linkują do dawcy;

BC – liczba veklinkov stron;

HC – poziom zagnieżdżenia strona dawcy zasobów (równe 1 dla pierwotnego).

Kolejną zaletą tej usługi polega na tym, że lista środków donatorów i danych wstecznych mogą być eksportowane do tabeli (za darmo) i wykorzystywanej do przetwarzania i rozliczania różnych metryk wydajności strony internetowej promocji.

SEO Spy Szkło Profesjonalne

Jest funkcjonalny i łatwy w obsłudze narzędzie pomaga sprawdzić linków prowadzących do witryny. Przy jego pomocy można szukać wstecznych pochodzących z różnych źródeł. Aby skorzystać z tej usługi, należy ręcznie wprowadzić link lub zaimportować ich listę w formacie CSV. Następnie można sprawdzić każdy wstecznych na 45 czynników.

Chociaż „Yandex” został w 2014 roku ogłosił rachunek anulowania linki do rangi charakterze komercyjnym żądań, nadal odgrywać znaczącą rolę w promowaniu witryn. Jednak zwrotne mieć różny wpływ na położenie zasobów w SERP.

Analizować i identyfikować substandardowych linki zaprojektowany program SEO Spy Szkło Enterprise. Z pomocą SEO specjalista będzie w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na stronę pod filtrami wyszukiwarek takich jak Google i Pengui AGS „Yandex”.

Między innymi, program może wydawać zalecenia, określając procent niebezpieczeństwie „kary”.

Teraz, gdy wiesz, jak przeprowadzić skuteczną analizę wstecznych. Co to jest, również wiedzieć, można wykorzystać te informacje w celu skutecznego promowania zasobu.