640 Shares 7834 views

Jaki jest najlepszy system operacyjny

Praktycznie każdy użytkownik komputera osobistego lub laptopa w obliczu problemu, gdy trzeba zdecydować, jaki jest najlepszy system operacyjny. Oczywiście, łatwiej jest dziś kupić nowy komputer z preinstalowanym systemem operacyjnym niż bez niego. Jednak wielu użytkowników nie zgadzają się z narzuconego systemu, starając się zastąpić go jeden, który jest bardziej odpowiedni. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że przy podejmowaniu decyzji, jaki system operacyjny, aby zapewnić jak najlepsze, trzeba skupić się na kilku czynników.

Przede wszystkim trzeba zrozumieć , że ten system operacyjny. Większość posiadaczy komputerów zrozumieć poprawnie, system operacyjny zarządza wszystkimi procesami, które mają miejsce, tak zwany „Iron”. Przez „hardware” zawierać procesory, karty graficzne i karty dźwiękowe, wentylatory oraz wbudowane modemy, jak również wiele innych elementów nowoczesnego komputera. Bez systemu operacyjnego, to wszystko nie będzie działać, a wybór nieodpowiedniego systemu – nie będzie działać prawidłowo, co obniży wydajność i funkcjonalność komputera.

Istnieją przypadki, gdy system operacyjny źle dobrane nie wolno „drive” przy każdej okazji, nawet najbardziej nowoczesne komputery. Tak więc, wybierając to, co najlepszego systemu operacyjnego, należy pamiętać, że powinna ona optymalnie dopasować parametry techniczne komputera. Na przykład, próba zainstalowania na komputerze pamięci RAM jest mniejszy niż jeden gigabajt z systemem operacyjnym Windows 7 może prowadzić do niepożądanych rezultatów. Komputer po prostu nie będzie działać, ponieważ system nie będzie mógł nimi zarządzać, a jako wynik poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jakie systemy operacyjne lepiej, może prowadzić do dodatkowych kosztów. Dlatego zanim wybierzesz, musisz określić wymagania, które nakłada na „hardware”.

Kolejnym czynnikiem, który może poważnie wpływać na decyzję, co najlepszego systemu operacyjnego – jest poziom wiedzy i umiejętności użytkownika. Pomimo faktu, że w zasadzie wszystkie systemy operacyjne są zaprojektowane dla nieprofesjonalnych użytkowników, producentów systemów odrębnych wersjach z dodatkowymi funkcjami, które mogą być nieprzydatne dla wszystkich komplementarnych. Na przykład, niektóre wersje systemów operacyjnych Windows są wyposażone w funkcje niezbędne podczas pracy na stacji serwera. Jest mało prawdopodobne, że takiej funkcji użytecznych dla zwykłego użytkownika.

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje obecnie coraz więcej systemów operacyjnych, które są zaprojektowane, co do zasady, programiści zawodowych lub tych, którzy znają przynajmniej podstawy języków programowania. Takie systemy obejmują dobrze znanego Linux. Dla tych, którzy są zorientowani w programowaniu, to jest naprawdę wygodny system, więc nie mają one na pytanie, jaki jest najlepszy system operacyjny. Jego główną zaletą jest to, że open source, które każdy może edytować, jak chce. W związku z Linuksem nie ma innego kryterium wyboru systemu operacyjnego – cenę. Większość systemów – płatne, a są one dość drogie. Co do zasady, podstawowa wersja systemu operacyjnego może kosztować tylko kilka tysięcy, ale w bardziej zaawansowanej wersji – ponad dziesięć tysięcy. Darmowe systemy operacyjne mają także do nich, a Linux zastosowania. Jednakże takie systemy mogą mieć poważne wady, takie jak brak wsparcia technicznego, nieregularne aktualizacje krytyczne i tym podobne.

Podsumowując wszystko, co jest napisane, możemy stwierdzić, że to, co system operacyjny, aby zapewnić jak najlepsze, może być rozwiązany tylko wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę możliwości techniczne komputera, jak i potrzeb użytkownika.