82 Shares 8060 views

Glandulocystica przerost endometrium

U 25% kobiet, które są diagnozowane pod kątem niepłodności rozrost endometrium. Leży w nadmiernego wzrostu endometrium. Choroba ta jest niebezpieczna, ponieważ może to w końcu przejść w raka.

Jednym z jego gatunku – gruczołowe-torbielowaty rozrost śluzówki macicy. Ta forma choroby prowadzi do raka jest mniej prawdopodobne niż nietypowy i bardziej podatne na leczenie. Jednak jest to kolejny krok w rozwoju choroby po gruczołowej krokowego. Wydzielono jako ogniskową kształtu, w którym utworzone żelaza włóknisty lub włóknistej polip gruczołowy endometrium, których leczenie jest zazwyczaj chirurgicznych. Dość często jest ona produkowana nie jest sam.

Jeśli podejrzewasz, że rozrost odbyło skrobanie do celów diagnostycznych i terapeutycznych. Po pierwsze, w trakcie procedury usuwa zarastać śluzówki macicy, włącznie z polipami. Po drugie, uzyskany materiał jest wysyłany do histologii przez które określają formę i rozrost.

Dziś zeskrobywania coraz częściej przeprowadzane pod kontrolą histeroskopii. Jej zastosowanie zmniejsza ryzyko powikłań do minimum, a znacznie zwiększa wydajność manipulacji, ponieważ odbywa się pod kontrolą oka.

Większość kobiet stojących na tę chorobę, są zainteresowani działaniem gruczołowej cystic rozrostu endometrium w ciąży. Eksperci twierdzą, że koncepcja z chorobą jest to możliwe, ale trudne i niepożądane.

Fakt przyczyną rozrost jest większa ilość estrogenu i / lub braku progesteronu. Dzieje się tak, gdy rozwiązania równowagi hormonalnej, w wyniku różnego rodzaju chorób i / lub długim braku owulacji.

Estrogeny, które stoją dojrzewania pęcherzyka i stymulują wzrost endometrium. Po owulacji w jej miejscu powstaje ciałka żółtego, które syntetyzuje progesteron. Hormon ten ma odwrotny wpływ na endometrium i przygotowuje ją do implantacji zarodka.

Długotrwały brak owulacji, progesteron nie jest przydzielona. Na tym tle, jest gruczołowej torbielowaty rozrost śluzówki macicy. Jednak często jest to wynikiem wysokiego poziomu estrogenów w organizmie.

Dzieje się tak, gdy niewystarczające hormonu, nowotwory jajników, otyłości i wielu innych chorób. W wyniku badań stwierdzono, że tkanka tłuszczowa jest zdolna do wydzielania estrogenów, zwłaszcza jeśli dużo.

Na tle zaburzeń hormonalnych, a zwłaszcza braku owulacji, ciąża staje się niezwykle problematyczne. W uzupełnieniu do implantacji zarodka endometrium zmian również wystąpić trudności.

Stwierdzono, że ciąża przyspiesza przejście od rozrostu łagodnego do złośliwego guza. Dlatego na tle przerostu ciąży jest bardzo niepożądane.

Jednak po leczeniu kobiet z chorobą rodzą zdrowe dzieci. Dlatego gruczołowej torbielowaty rozrost śluzówki macicy, leczenie , z których składa się skrobanie i terapii hormonalnej, a nie przeszkodą w macierzyństwie.

Pacjent musi brać leki indywidualnie dopasowane jej ginekologa-endokrynologa przez sześć miesięcy. Wyniki leczenia są monitorowane za pomocą USG, biopsję, łyżeczkowanie.

Wśród leków hormonalnych stosowane progestageny, COC, leki powodują sztucznej menopauzie. Ich wybór zależy od schematu i współistniejące choroby, wieku pacjenta, chęć zajścia w ciążę, wagi i innych czynników.

Czasami u pacjentów pierwiastek, lekarz może spróbować zrobić bez skrobania. Jednak w przypadku braku terapii hormonalnej powoduje to jeszcze trzeba zrobić.

Zatem torbielowaty rozrost gruczołowy endometrium jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do raka i bezpłodność. W następstwie skutecznego leczenia, rokowanie jest korzystne.