235 Shares 6133 views

Płyty główne dla płyt głównych laptopów różnią się od komputerów stacjonarnych?

Przed przystąpieniem do odpowiedzi na pytanie, jaka jest płyta główna do laptopa i jak różnią się one od głównych komputerów stacjonarnych deska, trzeba najpierw poradzić sobie z samą definicją pojęcia.


komputer fundacja

Rodzic, albo to się nazywa system (główny) obwodami – drugim najważniejszym elementem jednostki systemu komputerowego. Tego rodzaju ramy, które koordynuje i łączy pracę wielu komponentów komputera, takiego jak pamięć, karty rozszerzeń, procesor i inne urządzenia pamięci masowej.

Ponadto, w jednakowych gniazdach (złącza) są wstawiane do płyt dodatkowych opłat, które zawierają obwody sterujące kontrolery i adapterów, czyli zewnętrzne urządzenia komputerowe (monitor, klawiatura, mysz). Rozważmy teraz dokładniej różnicę między, powiedzmy, na płycie głównej Asus laptop od płyty systemowej stacjonarny Macintosh?

Cechy płyty głównej laptopa

Notebook można nazwać miniaturowym kopia konwencjonalnego komputera. Rzeczywiście, obaj są zaprojektowane, aby wykonać te same funkcje i mają podobne struktury wewnętrzne. Jednak płyta główna płyta główna laptopa różni się od standardowego komputera PC. Jak wspomniano powyżej, Zarząd Główny Komputery stacjonarne dzięki dodatkowych szczelin mają większą mobilność. W każdej chwili ktoś może zastąpić bezużyteczny lub nieaktualne audio lub karty graficznej, a także kontroler video i wiele innych. Główną rzeczą, która pracowała z płytą główną poprawnie.

Płyta Laptop wyróżnia ich miniaturyzacji i zwartości. Tak, muszą zintegrować maksymalną liczbę wszystkich niezbędnych składników, aby zakończyć pracę komputera. Innymi słowy, w przypadku zerwania niektórych składników komputera przenośnego (na przykład kontroler wideo lub audio) przeprowadzi jego wymianę niezwykle trudne. Dlatego szczególnie ważne jest, aby wziąć pod uwagę te dane, jeśli jeszcze nie zdecydował, co to jest chcesz kupić typ komputera.

Płyty główne do laptopów: mocne i słabe strony

Niewątpliwą zaletą kart systemowych laptopów jest zdolność do zajmowania najmniejszą możliwą przestrzeń. Jednak ten sam punkt może być przypisane do ich wad, ponieważ miniaturyzacja uzyskuje się poprzez integrację wielu komponentów komputerowych (karty sieciowej kontrolerów, modem, tuner TV, etc.).


Oznacza to, że cena tych kart i ich naprawy będą znacznie wyższe niż ich „stacjonarnych” odpowiedników. Ponadto płyty laptopa różne słabe radiatora. Jednak oni zużywają mniej energii elektrycznej.

Jak uniknąć częstych napraw układ płyty głównej laptopa?

Należy pamiętać, że najbardziej zaawansowane płyty główne – do laptopów Samsung, acus, HP, Dell, Acer i wielu innych – zostanie zbudowany, odpowiednio, w najnowszym modelu. Więc nie zapisać na zakup komputera teraz na rok lub dwa, aby wydać na jego wymianę, jak nie będzie już spełniać nowoczesne wymagania techniczne.