265 Shares 8371 views

Mężczyzna menopauzy. Co to jest?

Jeśli chodzi o tego nieuniknionego zjawiska menopauzie, większość kobiet natychmiast przypomina osławionego problemy związane z pogorszeniem znaków, drażliwość i innych „uroków”. Ale jak się okazuje, mężczyźni cierpią z powodu zmian hormonalnych, nie mniej od swoich przyjaciół, a tam są dość obiektywne zjawisko, które nazywa się mężczyzna menopauza.

Zjawisko to jest dość logiczne wytłumaczenie, ponieważ wraz z wiekiem aktywność gruczołów płciowych gaśnie, chociaż mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, zachowują zdolność do posiadania potomstwa, do starości. Przedstawiciele silniejszej płci rzadko skupiają się na oznaki lub wstydzą się radzić sobie z takimi problemami do lekarza. I to na marne, ponieważ mężczyzna menopauza, jak również kobiet, zjawisko to nie jest zbyt słodki i może mieć wpływ na zdrowie.

Więc, co jest mężczyzna menopauza? Ten stan organizmu, co objawia się zmniejszyła produkcję wolnego testosteronu, zwiększony poziom estrogenu i globulin, tj zakłóceń normalnej równowagi estrogen-androgen.

Mężczyzna menopauza może się rozpocząć w młodym wieku (około 40 lat), ale większość z tych zmian idą około 50-60 lat. Rozróżnienie jest również fizjologicznych i patologicznych Climax mężczyźni. W pierwszym przypadku wystąpienia zmian w organizmie w wyniku naturalnego procesu starzenia się i zaniku funkcji seksualnych. Drugi menopauza przyczyną różnych chorób. Może być wiele chorób zapalnych narządów płciowych, w tym infekcyjnego charakteru choroby związanej z obiegu krwi i pojawienia się guzów. Wpływać na czas wystąpienia menopauzy, czynniki, takie jak ekspozycja na promieniowanie, narażenie na działanie substancji toksycznych, jak nadużywanie alkoholu i palenia.

Jak menopauza mężczyzna? Należy zauważyć, że objawy menopauzy kobiet i mężczyzn są bardzo podobne, chociaż mężczyźni wydają się objawy kliniczne są stopniowo wzrasta. Naruszenia mogą wystąpić z układu krążenia (kołatanie serca, spłycenie oddechu występowania, występowanie bóle ból w sercu, podwyższone ciśnienie krwi). Z układu moczowo-płciowego, często obserwuje się rozwój gruczolak lub zaostrzenia przewlekłego procesu zapalnego. funkcje seksualne stopniowo zanika, co skutkuje spadkiem pożądania, stosunek płciowy staje się krótszy, w miarę upływu czasu, zmniejszone wydalanie spermy, odczucia podczas orgazmu są „zużyte”.

W tym samym czasie często towarzyszą różne zaburzenia w funkcjonowaniu układu wydzielania wewnętrznego, który może prowadzić do rozwoju cukrzycy, otyłości, dna i inne choroby.

Jak również u kobiet, objawy menopauzy u mężczyzn często towarzyszą zaburzenia sfery psycho-emocjonalnym. W tym czasie człowiek staje się drażliwy, pobudliwy. Często jest zaniepokojony niepokojących myśli, aż do rozwoju depresji. Czasami jest upośledzenie pamięci, i utrata zainteresowania pracą, rodziną, a te same zainteresowania.

Leczenie menopauzy nie jest naturalnie związany z eliminacją zjawiska per se, ale z objawami odstawienia powodujących naruszenie zdrowia. Największym sukcesem jest to możliwe do osiągnięcia z zintegrowanego podejścia pod warunkiem obserwacji z kilku ekspertów. Pierwszym krokiem w leczeniu objawów menopauzy jest tryb normalizacja, odpoczynek i odżywianie. Musimy starać się normalizować ćwiczenia i walki z otyłością. Kiedy objawy lękowe warto stosować środki uspokajające, często widoczne i stosowanie preparatów normalizację przepływu mózgowego.

Jeśli menopauzie prowadzi do zaburzeń depresyjnych, konieczne jest badanie i leczenie przez psychoterapeutę. W przypadku wystąpienia ciężkich objawów przepisać hormonalną terapię zastępczą, która przyczyni się do złagodzenia negatywnych objawów. I utrzymania funkcji seksualnych nie należy przyjmować kompleksy multiwitaminowe, a także naturalne środki pobudzające, takie jak nalewki z echinacei lub Schisandra.