431 Shares 3968 views

Jak gotować mleko galaretki? Przepis z żelatyną

Mleczko mleczne jest przysmakiem powszechnym w Rosji. Jest to bardziej budżetowe, ale z tej nie mniej smacznej wersji znanej włoskiej panna cotta. Dodatkowo mleko galaretyczne (przepis z żelatyną i różnymi dodatkami, które rozważymy dalej) jest doskonałym deserem niskokalorycznym! Zwłaszcza jeśli zamiast cukru dodasz miód lub naturalne substytuty.


Obiektywnie, galaretka mleczna jest doskonałym sposobem na dywersyfikację menu dzięki prostej i użytecznej obróbce. W zależności od preferencji nie można ograniczyć się do mleka, a zastąpić je kefir, śmietaną, a nawet pasty serem. Ta galareta jest prawdziwym zbawieniem dla tych matek, którzy nie mogą "otwarcie" karmić swoich dzieci produktami mlecznymi. Ze względu na neutralny smak potrawy przygotowywane według klasycznej receptury, można ją wyrafinować różnymi dodatkami, na przykład:

 • Czekolada i banany;
 • Duszone jabłka i cynamon;
 • Karmel;
 • Mieszanka jagód;
 • Brzoskwinie i maliny;
 • Kawałki gotowej galaretki;
 • Dżemy i puree owocowe.

Omówimy kilka sposobów wytwarzania galaretki mlecznej poniżej.

Classic Milk Jelly: przepis z żelatyną

Galaretka oparta na produktach mleczarskich jest przygotowywana przy użyciu żelatyny, ponieważ warzywa alternatywne (agar) "działa" tylko w wrzącej formie, z której produkt może się zakrzepać. Zalecamy stosowanie żelatynowej blachy, ponieważ jest łatwe w użyciu. W skrajnych przypadkach zaleca się szybką, która nie musi być nasączana przez 40 minut przed użyciem. Wynik końcowy zależy od jakości środka żelującego, więc nie zaniedbuj tej charakterystyki. W celu przygotowania podstawowej galaretki mlecznej należy podjąć:

 • Mleko (tłuste, tym bardziej smaczne) – 1 szklanka;
 • Żelatyna – 1 łyżka. L .;
 • Cukier – 2,5 łyżki. L .;
 • Cukier wanilia – 1 saszetka.

Gotowanie?

1. Zanurzyć w 1/3 szklanki żelatyny mlecznej.

2. Zmieszać pozostałe mleko w rondlu ze zwykłym i waniliowym cukrem, na małym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Cukier musi całkowicie rozpuszczać się. Zdejmij stewpan z rozgrzanego materiału i lekko ostygnie.

3. Podłącz ciepłe mleko ze spęcznioną żelatyną, starannie wymieszaj – wszystkie ziarna muszą być całkowicie rozpuszczone. Jeśli to konieczne, mieszaninę można odfiltrować.

4. Wlać uzyskaną masę do form i przechowywać w lodówce przez 2-3 godziny, aż zostanie całkowicie zestalona.

Można również użyć tej galaretki (przepis z żelatyną, jak widać, jest całkiem prosta), wylewa się na formę silikonową – dzięki temu będziesz mógł szybko i po prostu wyekstrahować deser i służyć mu przez podawanie różnych dodatków do smaku.

Mleczko z kwaśną śmietaną

Często posiłki przygotowywane są nie na mleko, ale na tłuszczowe fermentowane produkty mleczne – na przykład takie same kwaśne śmietany. Gotowy deser ma bardziej delikatny kremowy smak z lekką, przyjemną kwaśnością. Teraz pokażemy Ci, jak przygotować wspaniałą potrawę owocową w dwóch wersjach: miętowo-truskawkowym i cytrynowym. Smaki są bardzo różne, ale świeże, lato. Więc przygotuj owoce i mleko galaretki. Przepis (oczywiście z żelatyną i kwaśną śmietaną) implikuje użycie następującego zestawu produktów:

1. W przypadku miętowych truskawek:

 • Śmietana o zawartości tłuszczu 12-15% – 250 g;
 • Żelatyna – 20 g;
 • Cukier puder – 55 g;
 • Żelatyna – 75 g;
 • Truskawki są świeże – 100 g;
 • Mięta lub melisa – 10 liści.

2. Do traktowania cytryny i borówki:

 • Śmietana o zawartości tłuszczu 12-15% – 250 g;
 • Cukier puder – 55 g;
 • Żelatyna – 20 g;
 • Mleko – 75 g;
 • Jagody – 100 g;
 • Drobno szlifowana skórka cytryny.

Przygotowanie

Więc przygotuj owoce i mleko galaretki. Przepis z żelatyną na śmietanie różni się mniej płynem. Musi to być brane pod uwagę podczas obliczania proporcji produktów, ponieważ przy nadmiarze środków żelujących można ryzykować użycie kremowej gumy zamiast łagodnego deseru.

1. Zanurzyć żelatynę w obu rodzajach galaretki w różnych pojemnikach w mleku (75 gramów na pojemnik).

2. Pozostawia liści mięty, truskawek spłukiwanych i jagód oddzielnie i suchych.

3. Miętę pociąć drobno, wyciąć truskawki na małe kawałki.

4. Bitek śmietany dla każdego rodzaju galarety o ustalonej szybkości cukru.

5. Rozluźnić żelatynę oddzielnie oddzielnie na małym ogniu aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie gotuj! W przeciwnym razie wszystkie właściwości żelujące dojdą do niczego.

6. Dodać każdą porcję żelatyny do śmietany i wymieszać aż do jednorodności.

7. W pierwszej mieszaninie żelatynowo-kwaśnej podaj cytrynę i delikatnie wyrównaj ją jagodami. Wlać do 3 form i schłodzić.

8. W drugiej mieszaninie żelatynowo-kwaśnej wymieszaj miętę i truskawkę. Wlać do innych trzech form, a także umieścić w lodówce.

9. Poczekaj, aż galaretka zostanie całkowicie zamrożona i można sobie wyzdrowieć. W razie potrzeby dodać dodatki do smaku.

Mleczko czekoladowo-mleczne: przepis z żelatyną

Dla tych, którzy uważają klasyczną galaretkę mleczną za nudną, proponujemy następujący wariant dobrych dodatków. Połączenie czekolady i mięty pozwoli Ci zachwycić się wyważonym i głębokim smakiem, co oznacza, że brak jest konwencjonalnego deseru bez dodatków. Weź:

 • Mleko – 2 kubki;
 • Proszek kakaowy bez cukru – 25 g;
 • Mięta świeża – 1 wiązka;
 • Cukier – 6 łyżek. L .;
 • Żelatyna – 2 łyżki. L.

W procesie przygotowywania produktu ważne jest, aby używać wysokiej jakości produktów, w przeciwnym wypadku ryzyko uszkodzenia mleka galaretkowego.

Przepis z żelatyną i kakao będzie dla tych, którzy próbują ograniczyć spożycie czekolady – otrzymasz bogaty smak i mniej tłuszczu i kalorii.

Algorytm działań

Zanurzyć się w 2/3 szklanki żelatyny mlecznej.

2. Podziel pozostałe mleko na pół – przywieź pierwszą część do wrzenia, rozpuść w niej 3 łyżki cukru z suwakiem i napełnij tą mieszaniną miętą. Niech zaparzy się na godzinę.

3. Druga część mleka również doprowadza do wrzenia z 3 łyżkami. L. Cukier, dodać kakao w proszku i wymieszać dokładnie (jeśli to konieczne, możesz naprężać). Usunąć z ognia, lekko ochłodzić i dodać połowę namoczonej żelatyny. Ponownie dokładnie wymieszaj.

4. Połowa mieszaniny czekoladowej wlać do form i umieścić je w zamrażarce tak, aby zawartość sztywniejsza. Przechowywać pojemnik z mieszaniną w temperaturze pokojowej, tak że mleko z kakao nie zagęstniało. Przepis z żelatyną jest nieodwracalny – jeśli podgrzewa się masę, nie będzie wtedy twardnieć.

5. Mleko z miętowym szczepem, ponownie rozgrzewając do ogrzania i dodaj pozostałą żelatynę. Nie doprowadzić do wrzenia, dokładnie wymieszać, aż będzie gładka i usunąć z ognia.

6. Schłodzić mieszaninę mięty do stanu ciepłego i zalać połową zamrożonych warstw czekolady. Umieścić ponownie w zamrażarce, aż się zamrozi. Trzymaj pozostałe mleko miętowe w cieple.

7. Powtarzaj procedurę z pozostałym mlekiem czekoladowym, odstaw plecy do zamrażarki, aż się zamrozi.

8. Na koniec wylej resztki mleka miętowego na ostatnią warstwę czekolady i włóż ją do lodówki na kilka godzin. To wszystko! Możesz sobie wyzdrowieć.

Wszyscy na straży talii! Jelly przez Dyukan

Większość kobiet lub diety albo myśli o czasie, aby przejść na dietę. Utrata wagi jest postrzegana jako proces bez smaku i głodówki, ale pokażemy Ci, że możesz schudnąć, delektując się posiłkiem. W tym pomoże nam galaretka mleczna o niskiej zawartości kalorii. Przepis na żelatynę Ducant jest prosty, ale może dostarczyć smaczne i obfite deserowe:

 • Pachnąca mielona kawa – 3 łyżki. L .;
 • Mleko beztłuszczowe – 600 ml;
 • Słodzik pochodzenia roślinnego – do smaku;
 • Żelatyna – 30 g;
 • Vanillin – szczypta.

Gotowanie krok po kroku

Więc zwracamy uwagę na kawę mleczną. Przepis z żelatyną (ze zdjęciami i cennymi komentarzami) poniżej.

1. Zanurzyć żelatynę w 200 ml mleka. Gdy tylko pęknie, rozpuścić ją w łaźni wodnej aż do rozpuszczenia całkowicie.

2. Ugotuj napój z kawy i 200 ml mleka. Szczep, dodać smak półmasyckiej masy galaretycznej i słodzika. Nie bój się spróbować!

3. Wlać masę w 3 formach i umieścić w zamrażarce.

4. Pozostałe 200 ml mleka zagotować z waniliną i dodać słodzik do smaku. Wyjąć z ognia, dodać pozostałą masę żelatyny, dokładnie wymieszać i ostudzić, aż się rozgrzeje.

5. Równomiernie wlać masło wanilii na mrożoną warstwę kawy, wkładając – już w zamrażarce – gotową galaretkę mleczną. Przepis z żelatyną zawsze wymaga ostatecznego chłodzenia produktu, więc podaj delikatność wlewu przez kilka godzin.

To wszystko! Ciesz się smakiem i z wadze z przyjemnością.