364 Shares 8750 views

Endogenne psychoza: objawy i leczenie

Endogenny psychoza rankingu liście poważnych chorób o charakterze psychicznym. Endogenny psychicznego zaburzenia wpływ czynniki prowokujące powstaje, mające pochodzenie wewnętrznej. W tym artykule zajmiemy się przyczynami tej choroby i jej objawów.

Podstawy endogenny psychoza

Należy zauważyć, że beton baza, z powodu której pacjent może być nazywany psychoza, zostały znalezione. Ale specjaliści zidentyfikować czynniki, które przyczyniają się do powstawania powodu rozległości choroby.

W ten sposób endogenny psychozy mogą być utworzone pod wpływem czynników zewnętrznych. To zaburzenie psychiczne może być spowodowane przez nadmierne spożycie alkoholu lub środków odurzających. Specjaliści zauważyć, że podstawa endogennego psychozy jest zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego i równowagi hormonalnego. Czasami choroba jest określana przez miażdżycę naczyń mózgu, nadciśnieniem tętniczym lub schizofrenii. Występowanie takiej choroby charakteryzuje się czas trwania i nawrotu objawów.

symptomatologia

Objawy choroby mogą być wyrażone w prostej formie przed wystąpieniem stanu chorobowego. Ale, jak eksperci sugerują ich zidentyfikowanie jest stosunkowo trudne.

Wczesne objawy mogą być uznane:

 • drażliwość;
 • okresowe występowanie lęku;
 • nerwowy;
 • Zwiększona podatność.

Zazwyczaj występuje u pacjentów z zaburzeniami snu, istnieją zakłócenia w apetytu, osoba staje się apatyczny. Dzięki temu zmniejsza się zdolność do pracy, nastąpiło naruszenie uwagą, a każdy, nawet drobny, problem jest powodem stresu. Endogenny psychoza ma również wpływ na tworzenie poszczególnych modyfikacje doznań. To z kolei prowadzi do uczucia niepokoju, depresji i nagłymi zmianami nastroju.

Endogenny psychoza bezpośrednio wpływa na zmiany osobowości. Przejawia się to w tym, że pacjent widzi zmienił świat pacjenta prowadzi wrażenie, że go monitorowany. Z reguły mowy pacjenta pomija nielogiczne wypowiedzi, które go do delirium.

Tacy pacjenci mają zaburzenia podstawowych myśli, towarzyszą halucynacje. Bez wyraźnego powodu osoba może pogrążyć się w depresji. Podstawą dla takiej modyfikacji jest utrata normalnego postrzegania świata. Zazwyczaj pacjent nie jest świadomy tego, co się z nim dzieje w tej chwili, i nie potrafią docenić, jak trudno jest modyfikacja psychicznego.

Dzieci i młodzieży psychoza

Psychozy endogenne u dzieci i młodzieży nie mają dobrze określone objawy, a zatem mogą mieć różne konfiguracje. Z oczywistych objawów uznawanych przez ekspertów za pojawienie się iluzji. Jest to przede wszystkim okazja do świadkami dziecko, poczuć, usłyszeć, co nie istnieje w rzeczywistości. Dziecko w tym przypadku nie jest zaburzenie zachowania, które przejawia się na przykład śmiech irytujących rzeczy, nerwowość i rozdrażnienie bez powodu. Widziany i opieki dziecko niezwykłe słowa.

Obecność halucynacje i urojenia zaczynają zdiagnozować objawy psychozy u dzieci.

W przypadku psychozy u młodzieży znacznie zwiększone ryzyko samobójstwa, ponieważ pacjenci ci mają słabą samokontrolę. Z tego powodu pacjenci ci powinni zawsze być hospitalizowany.

Przyczyny dzieciństwa psychozy

Przyczyny powstawania psychozy w dzieciństwie zróżnicowane. Jednak głównymi czynnikami powodującymi patologię to:

 • długotrwałe stosowanie leków;
 • przenoszone wysokiej temperatury ciała;
 • zaburzenia hormonalne.

Czasami dzieci mogą rozwijać się psychozy bez towarzyszących chorób. Dzieci urodzone z ciężkimi zaburzeniami typu konstytucyjnego, narażonych na psychozę, która spontanicznie pojawiających się we wczesnym wieku. W większości przypadków pacjenci ci pozostają wyłączone przez całe życie.

ostra psychozę

Tego rodzaju choroby, uważa się za trudne, choroby psychiczne, które wyraża się przez obecność iluzji, urojenia i wrażeń fantastycznej całkowitej wypadkowej. Ustal bezpośrednią przyczyną powstawania dolegliwości jest trudne. Specjaliści przeznaczyć 3 grupy ostre psychoz halucynacji:

 1. Ostrych psychoz endogennych. przeważnie są one wywołane przez czynniki wewnętrzne.
 2. Ostre psychozy egzogenne. Czy ze względu na wpływ zewnętrznych przyczyn urazowych. Jednak, według ekspertów, zajmuje szczególne miejsce alkoholu wśród czynników wyzwalających.
 3. Warstwę organiczną ostra psychozę. Prowokowanie czynnik choroby może być uraz mózgu lub guza.

Formy ostrych psychoz

Ponadto, istnieje ogromna ilość form choroby, co sprawia, że możliwe do określenia liczby znaków. Istnieją następujące postacie choroby:

 • Ostra psychoza maniakalno-depresyjna. Ten typ choroby jest uważany za najtrudniejszy. W tej postaci choroby u pacjenta występują naprzemiennie z głównego stan depresyjny z etapami emocjonalizmu.
 • Ostra psychoza maniakalna. Specyfika tej choroby polega na tym, że dana osoba jest w stanie wzbudzonym przedłużającego.
 • Ostra psychoza reaktywna. Pojawienie się choroby spowodowane bezpośrednim reakcją na silny sytuacji stresowej. Zdaniem ekspertów, ta forma choroby ma najkorzystniejszą rokowanie, a w większości przypadków wyeliminować po wyeliminowaniu stresu.

Najczęściej do bezpośredniego leczenia tej choroby, pacjent powinien być hospitalizowany. Takie manipulacje są związane przede wszystkim z faktu, że pacjent jest w stanie wypaczone postrzeganie świata, jest więc prawdopodobne, aby zaszkodzić zarówno siebie i innych, nie wiedząc o tym.

Przewlekły rodzaj psychozy

Przewlekłe endogenny psychoza – schizofrenię charakteryzuje się zaburzeniem psychicznym, takim jak, która trwa przez długi czas, a towarzyszą zmiany osobowości, w sposób progresywny.

Należy rozróżnić dwa pojęcia – objawów choroby, ponieważ mają pewne różnice. Tak więc, przewlekłe endogenny psychoza ma pewne właściwości, które obejmują:

 • Stępienie afektywne, alogia. Charakteryzuje się brakiem logicznego myślenia u pacjenta. Funkcja ta jest ze względu na niedostatek słownictwa.
 • Autyzm. Funkcja ta charakteryzuje się dystansując pacjenta ze światem zewnętrznym, zanurzając się w. Taka osoba żyje w swoim własnym świecie. Z reguły interesie swego ograniczonego i monotonne działania. Taki pacjent charakteryzuje się całkowitym brakiem humoru, dlatego wszystkie powyższe jest akceptowany przez pacjenta dosłownie.
 • Ambiwalencja. Rozszczepienie świadomości, ambiwalencja wobec czegokolwiek.
 • Asocjacyjne myślenie.

Objawy choroby to:

 • omamy;
 • iluzja;
 • delirium;
 • niewłaściwe zachowanie;
 • zaburzenia mowy i myśli;
 • obsesje.

Leczenie psychoz

Leczenie tych chorób jest przeprowadzana wyłącznie pod nadzorem specjalistów, jako silne leki stosowane w leczeniu psychoz endogennych są przepisywane w zależności od wieku pacjenta, stopnia złożoności i rodzaju choroby. Szczególnym miejscem w leczeniu podaje się leki psychotropowe, leki przeciwdepresyjne ( "Pirazidol", "amitryptylina", "Gerfonal"), uspokajające ( "Seduxen") i neuroleptyki ( "Triftazin", "Stelazin" "Chlorpromazine"). Równie ważny jest psychologiczny korekta zachowań społecznych pacjenta. Leczenie wymaga całodobowy monitoring z nich i może trwać długo, ponieważ organizm jest wyczerpany nie tylko emocjonalnie, ale również fizycznie.

Ale czas trwania terapii w odpowiednim czasie leczenia zazwyczaj nie trwa dłużej niż 2 miesiące. W ciężkich przypadkach Oczywiście mogą być opóźnione w nieskończoność. Dlatego też, po wykryciu objawów choroby należy zwrócić się do lekarza jak najszybciej.