657 Shares 7777 views

rodzaje szwów

Są ręcznie i maszynowo rodzaje ściegów haftu. Pierwszy stosuje się najczęściej na części smetyvaniya wyciętych i wykańczania krawędzi surowego materiału. Aby to zrobić, dwa kawałki tkaniny składane i zszywane od lewej do prawej na krawędzi. Szwy wykonane z cienkiej igły, a materiał jest wychwytywany prawie na krawędzi. W tym przypadku, szew nie powinien ciągnąć tkaninę, w przeciwnym razie mogą powstawać blizny po prasowania.

Rodzaje stawów rąk :

  • igła szew przodu. Jest to najprostszy rodzaj. Igła jest przenoszony w regularnych odstępach czasu, rzędu 2-3 mm, nakłuwa tkanki. Szwy wykonane z długości CZĘŚCI smetyvanii od 7 do 10 mm. Większość z tych złączy są wykorzystywane do primetyvaniya zakończeniu zbierania tkanki w montażu, okresowego części łączące i określenie oznacza.
  • Szew igły. Igła jest wycofana na przedniej stronie z dolną, a następnie cofnął 2-3 mm, przebić tkankę. Na odwrotnej stronie, aby szew, który jest 2 razy większa od górnej, to jest od 4 do 6 mm, a igły wycofana na przedniej stronie. Ten wspólny służy do tymczasowego połączenia części mocno wycięte.
  • szew krawędź. Łączenie części w przekroju, a następnie przez krawędzi cienkiej nici jedwabne szwy, aby małe przechwytywania dwie albo trzy krawędzie gwintu. Rozplanowany szczegóły związane z obu stron, a następnie proutyuzhivayut. Zazwyczaj stosowane, gdy części wycięte z krawędzi nie ma małą część.
  • Szwy kopiowanie. Luźno gwint polewanie długości ściegu od 7 do 10 mm, płyty chodnikowe konturów części. Są one następnie cięte i zerwania szwów nożyczek gwintu.
  • Ściegu. Składane dodatek cięcia środka wiążącego, a następnie przykleić na pewnej odległości od krawędzi 1-2 mm. Torując szew, jest konieczne przeprowadzenie igły i nici wewnątrz rąbka – należy zwrócić długości ściegu od 3 do 5 mm. Wycofania igły na zewnątrz, aby uchwycić jedną lub dwie nici z tkaniny, a następnie do przechowywania igły wewnątrz zagięcia. Polewanie nici po zakończeniu nie powinna być widoczna na każdy tak, ani z przodu.
  • Vyvorotny szew. Usieciowany materiał do igły zszywającej, w odległości 2 mm od krawędzi. Po kolei wewnątrz, krawędź oczyszczony, jak i do szwu składane w harmonijkę, że wypełniony i starannie ponownie przez zszywane. Przed notował, Baster powinny być poprowadzone w odległości 3 mm na pierwszym szwem i drugich 5 mm. Taki szew jest używany podczas szycia Perkal, batystu, satyny i innych podobnych tkanek.
  • Zaposhivochny szew. Przekroje tkanki są zagięte do wewnątrz powierzchni tak, że jeden z nich prowadzi się w temperaturze 5 mm, są usieciowane wyrównane szew wystających krawędzi fałd i 3 mm prometyvayut, a następnie zszywane w kleistości.

typy maszyn ściegów:

  • Szwy. Podzielony na vystrochnye ze sznurkiem i bez kręgowego, zastrochnye, vytachnye i ich konfiguracji.

Vystrochnye rodzaje szwów do urządzenia 2 i 4, igły, pod umieszczając pas miękkiego serwety wypukły lub mrugnięcia. Wstępnie zaplanowano położenie pierwszej linii. Zespojenia bardziej wytłoczone, umieszczone w dół cienką podkładową tkaninę, a następnie pomiędzy warstwą materiału i szwów kręgowego rozciągnięcia. Aby uzyskać szew bez przewodu sprawiają, że występ na płytce ściegowej i gięcie materiału – rowek w podeszwę stopy.

Zastrochnye zastrachivaniem wykonywane z przodu (na spód możliwe) części bocznych zagiętego wzdłuż nacięcia. Od linii do odległości przegięcia jest pół do dwóch milimetrów.

Vytachnye zaznaczyć pojedynczą linię po niewłaściwej stronie. Część jest złożona z przedniej strony zamierzonej linii wewnątrz przez umieszczenie paska materiału, zastrachivayut połowę do dwóch milimetrów od linii przegięcia. Po szwem lub usunięcie lub wycisnąć.

Ich typy konfiguracji ściegów jest wykonywany przez pas tkaniny i bez. planowana linia spawu na przedniej stronie. Następnie dołączyć pasek materiału od wewnątrz, a linia łącząca biegnie przez nią. Szczegóły na twarzy jest zagięta do wewnątrz i zastrachivaetsya w odległości półtora do dwóch centymetrów od linii. Składane pasek materiału i umieścić go na drugiej stronie ściegu. Wygięty kawałek na listwy i zastrachivayut;

  • Szwy z lamówką. Te typy połączeń są podzielone łączenia i krawędzi;
  • fałdy. Podzielony na podłączenie, wykańczania, dwustronny, jednostronny stachnye miękkie zastrochnye i ich konfigurację.