704 Shares 1320 views

Prehistorii ludzkości: charakterystyka głównych okresów

Prehistorii ludzkości – okres, który trwał aż do wynalezienia pisma. W XIX wieku była to nieco inna nazwa – „prehistoryczny” Jeśli nie zagłębiać się w rozumieniu tego terminu, łączy w sobie doskonale cały okres, począwszy od powstania wszechświata. Ale w węższym percepcji mówimy tylko o przeszłości gatunku ludzkiego, która trwała aż do pewnego okresu (około to zostało powiedziane wyżej). Jeśli media, naukowców i innych osób korzysta z oficjalnych źródeł, słowo „prehistoryczny”, należy określić okres.


Chociaż cechy pierwotnej ery ewoluowały po trochu badaczy od wieków z rzędu, to jest nadal zaangażowana przez odkrycie nowych faktów odnoszących się do tego okresu. Ze względu na brak ludzi piszących te dane są porównywane z archeologicznych, biologicznych, etnograficznych, geograficznych i innych nauk.

Rozwój prymitywnej epoki

Przez cały rozwój człowieka stale oferuje różne warianty klasyfikacji czasu prehistorycznego. Historycy Ferguson i Morgan shared prymitywnego społeczeństwa na kilka etapów: dzikości, barbarzyństwa i cywilizacji. Prehistoria ludzi, w tym pierwszych dwóch składników, bardziej podzielony na trzy okresy:

  • Dzikość charakteryzuje równości ludzi. Mieszkańcy zajmują się polowania, rybołówstwa i gromadzenia gotowanej żywności (jagody, owoce, warzywa). Naukowiec Morgan złamał dzikość na kilka okresów. Najniższy stopień charakteryzuje się występowaniem słabo rozwinięty mowy, średnia – stosowanie ognia w codziennym życiu i wędkowania, a najwyższy od początku cebuli wynalazku.
  • W okresie populacji barbarzyństwa pierwszy zaangażował się w rolnictwie, hodowli bydła (środkowy etap). Pojawienie się ceramiki – najniższy poziom ten czas. Wyższa również oznaczał pierwszą aplikację w żelazo domowymi.
  • Na etapie cywilizacji tworzą pierwsze państwo, miasto, pisanie i tak dalej. N.

stone Age

Prehistoria otrzymał periodyzacji. Możemy wyróżnić główne etapy, pośród których był wiek kamień. W tym czasie, wszystkie bronie i przedmioty codziennego zrobić, jak można się domyślić z kamienia. Czasami ludzie w swojej pracy wykorzystywane drewna i kości. Już pod koniec tego okresu, nie było naczynia z gliny. Dzięki osiągnięć tego wieku zmieniła obszar umieszczenia na zaludnionych obszarach planety człowieka, w wyniku czego jest to początek ewolucji człowieka. Mówimy o antropologii, t. E. proces powstania inteligentnych istot na tej planecie. Koniec okresu kamień oznaczony udomowienia dzikich zwierząt i początek wytopu niektórych metali.

W zależności od długości czasu prymitywne epoki, do której w tym wieku, podzielony na etapy:

  • Paleolitu. Dzieli się na niższy, środkowy i górny. Okres ten jest „odpowiedzialny” za powstawanie i rozprzestrzenianie się osobników człekokształtnych.
  • Mezolitu. Występuje stopienie lodowce; przesuwając postępu technologicznego, są pierwsze osiągnięcia naukowe.
  • Neolitu. W tej chwili nie jest rolnictwo.

wiek miedzi

Era prymitywnym społeczeństwie, z chronologicznej kolejności różni charakteryzować rozwój i powstawanie życia. W różnych obszarach terytorialnych okresie trwał inny czas (lub nie występują w ogóle). Chalcolithic mógł połączyć się z epoki brązu, chociaż naukowcy nadal przeznaczyć go w odrębnym okresie. Przybliżony okres czasu – 3-4 tysięcy lat pne .. Jest to logiczne założenie, że ta prymitywna era generalnie charakteryzuje się wykorzystaniem narzędzi miedzianych. Jednak kamień z „mody” nie wyjdzie. Przedstawiamy nowe zdjęcia wystąpić dość powoli. Ludzie ze znalezieniem go, myślał, że to kamień. Wspólne dla okresu leczenia – uderzy jeden kawałek z drugiej – nie dać zwykły efekt, ale nadal miedź oprzeć deformacji. Kiedy wprowadza się do życia w rodzinie prac kucia na zimno ze poszło lepiej.

Epoka brązu

Ta prymitywna era był jednym z kluczowych, według niektórych naukowców. Ludzie nauczyli się obsługiwać niektóre z materiałów (cyny, miedzi), dzięki którym mają wygląd brązu. Mając to wynalazek zaczął w końcu upadku wieku występuje dość synchronicznie. Mówimy o niszczeniu ludzkich skojarzeń – cywilizacje. Doprowadziło to do utworzenia długiej wieku żelaza w określonych obszarach, a także przewlekły kontynuację brązu. Ostatnio we wschodniej części planety trwała rekordową liczbę dekad. Skończyło się wraz z pojawieniem się w Grecji i Rzymie. Wiek jest podzielona na trzy etapy: wczesny, środkowy i koniec. We wszystkich tych okresów, aktywnie rozwija architekturę czasu. To ona wpływ na kształtowanie się religii i filozofii społeczeństwa.

epoka żelaza

Zważywszy epoki prehistorii, można stwierdzić, że Iron Age był ostatnim przed pojawieniem się inteligentnego piśmie. Mówiąc najprościej, to wiek został warunkowo przydzielona oddzielna, ponieważ nie było przedmiotów wykonanych z żelaza, były szeroko stosowane we wszystkich dziedzinach życia.

Wytapianie żelaza była dość czasochłonny proces wieków. Po tym wszystkim, nie można uzyskać ten materiał. Wynika to z faktu, że jest łatwo podatne na korozję i może wytrzymać wiele zmian klimatycznych. W celu uzyskania go z rudy, to wymaga znacznie większą temperaturę niż brąz. Żeliwa zostało opanowane przez zbyt długi okres czasu.

Pojawienie się władzy

Oczywiście pojawienie się władzy nie długo czekać. Liderami w społeczeństwie były zawsze, nawet gdy chodzi o epoce prehistorycznej. W tym okresie nie było instytucji rządowych, dominacja polityczna i nie. Tutaj, większy nacisk położono na normy społeczne. Zainwestowali w obyczajów „prawa życia” tradycji. Kiedy prymitywnym społeczeństwie wszystkie wymagania opisane w języku migowym, a ich łamanie karane za pomocą wyrzutkiem społeczeństwa.