897 Shares 8130 views

Antybiotyki do kaszlu u dzieci. Kaszel leczenie u dzieci z antybiotykami

W sezonie przeziębień prawie zawsze zaczyna się od kaszlu. Jest to objaw różnego rodzaju chorobami górnych dróg oddechowych. Ponadto, może to spowodować wystąpienie nadmiernego obciążenia krtani i tchawicy lub przeniesiono na zimno.

Czego nie robić podczas kaszlu?

W takich przypadkach, szczególnie popularnej leczeniu kaszlu z antybiotyków u dzieci. To przez te „magiczne” oznacza rodzice nadzieję na pokonanie choroby. Jednak warto zauważyć, że antybiotyki – nie jest to „złoty pigułka” kaszel u dzieci i młodzieży. W przypadku dziecka, chorób wirusowych (SARS, zapalenie gardła, zapalenie migdałków), uszkodzenia mechanicznego krtani i tchawicy antybiotyków nie dadzą rezultatu.

Z tego można wywnioskować, że stosowanie tych leków jest uzasadnione i skuteczne tylko wtedy, gdy zainstalowany prawidłowo formularz mikroflorę dotykających drogi oddechowe dziecka. Dlatego, aby ustalić, czy nie brać antybiotyki na kaszel, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Wielu rodziców wydają się wierzyć, że antybiotyki na kaszel u dzieci tylko ranić swoje ciało. Ale bez leków przeciwbakteryjnych nie można leczyć zapalenie płuc, gruźlicy i innych skomplikowanych chorób. Tylko lekarz może przepisać antybiotyki prawidłowo, od recepcji, który zrobi więcej dobrego niż złego. Ponadto, przy odpowiednim leczeniu, występowanie negatywnych skutków przyjmowania tych leków jest praktycznie nieobecny.

Kiedy wziąć?

Antybiotyki na kaszel u dzieci wykorzystywanych do zwalczania infekcji bakteryjnych. Ale oni nie mają żadnego wpływu na wirusy. Jeśli kaszel obserwuje się występowanie takich objawów jak katar, zmęczenie, osłabienie, bóle głowy i ból gardła, to charakteryzuje obecność wirusa. To właśnie on przyczynia się do rozwoju choroby. Powoduje występowanie kaszlu chorób wirusowych, takich jak wirus grypy, wirusa parainfluenzy, syncytium nabłonka oddechowego, zakażenia i odry.

Przyjmowanie antybiotyków kiedy ARI przyczynia się do pojawiania się i intensywnego rozwoju różnego rodzaju alergie, dysbioza. Ale linia odzyskanie dziecka nie jest zmniejszona.

Przepisują antybiotyki na kaszel u dzieci powinno być w przypadku, gdy wystąpienie choroby wywołanej:

 • tchawicy;
 • zapalenie płuc;
 • zapalenie opłucnej;
 • gruźlica;
 • zapalenie oskrzeli i innych bakteryjnych, chorób układu oddechowego.

O naturze choroby bakteryjnej wskazanym przez następujących objawów:

 • gorączka dłużej niż 3 dni;
 • podwyższone leukocyty krwi, leukocytowego wzór przesunięty w lewo;
 • Neutrofilia;
 • obecność wyraźnego duszność;
 • Czas przebiegu choroby.

Odpowiedni dobór leku

Aby pozbyć się długotrwałego kaszlu, trzeba podejście dźwięku. Aby zidentyfikować mikroflory i określenia wrażliwości bakterii na różnych środków przeciwbakteryjnych zrobić hodowla z plwocin. W wyniku tej analizy będzie dokładnie określić, które produkty będą korzystać, w tym przypadku, a które nie będą miały żadnego wpływu na choroby i kaszlu po antybiotyki nie działają na dziecko.

Gdy czas jest przeciwko tobie

Ale do przeprowadzenia tej analizy i przetwarzania wyników wymaga czasu. W tym przypadku dziecka zły stan zdrowia pogarsza się również i wymaga odpowiednich działań. W tym przypadku antybiotyk dziecko z silnym kaszlem dobiera się doświadczalnie, biorąc pod uwagę prawdopodobny czynnik sprawczy.

Monoterapii i szerokie spektrum działania antybiotyków

Najbardziej optymalnym wyjściem zresztą – w monoterapii (stosując jeden lek przeciwbakteryjny). Pożądane jest, aby być w postaci tabletki, zawiesiny, lub proszku. Tylko w ciężkiej chorobie przepisują zastrzyki.

Jeżeli nie ma możliwości czasu, aby zobaczyć się z lekarzem i zdrowie dziecka pogarsza (zwiększenie duszności, związanych z toksycznością występującą w wysokiej temperaturze), to należy wziąć antybiotyk z suchego kaszlu, mające szerokie spektrum aktywności. Począwszy środek przeciwbakteryjny w tym przypadku może być „Amoksiklav” lub „Augmentin”. Również pozytywne rezultaty amoksycylina w połączeniu z sulbaktamu ( „Trifamoksa”).

Jak leczyć kaszel u dzieci z antybiotykami?

Przede wszystkim nie wolno nam zapominać, że stosowanie antybiotyków powinien być regularny. Jedynie w tym przypadku gromadzić się w organizmie, a zostanie zachowany niezbędnego stężenia substancji czynnej, która będzie prowadzić do śmierci bakterii. Po otrzymaniu nieregularną redukcję stężenia antybiotyku występuje. Takie leczenie nie prowadzi do pozytywnych rezultatów. Co więcej, może powodować rozwój oporności na ten lek.

Ponadto, dziecko musi czuć ulgę, przez krótki okres czasu. Z właściwym wyborem antybiotyku będzie pozytywny trend (już suchy lub mokry kaszel, zmniejszenie bólu w klatce piersiowej, oddech staje się łatwiejsze).

Jeśli po 48 godzinach nie ma poprawy, lek nie jest odpowiedni dla Twojego dziecka. Konieczne jest, aby zastąpić go innym antybiotykiem lub kombinacji leków. Ale to nie jest konieczne zwiększenie dawki leku, to nie przyniesie absolutnie żadnych wyników.

Przyjmować antybiotyki na kaszel u dzieci powinny być przez długi czas. W większości przypadków czas trwania kursu wynosi 5-7 dni. Nawet jeśli dziecko czuje się dobrze po kilku dniach, nie należy przerywać leczenia, ponieważ istnieje ryzyko choroby skrutacyjnej.

Jakie są antybiotyki stosowane w leczeniu kaszlu dzieci?

W tym celu używać narkotyków, główny składnik aktywny, które są:

 • Penicyliny, która jest dostępna w "Amoksiklava", "Augmentin", "Flemoksin Solutab". Są one prawie zawsze podawane w pierwszej kolejności. Tylko wtedy, gdy ich zastosowanie nie przynosi pożądanego efektu, należy użyć innych grup leków;
 • cefalosporyny w trybie „Tsefataksime”, „cefuroksymu”. Te antybiotyki na kaszel u dzieci przepisanych jeśli w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy dziecko przyjmuje już inne antybiotyki. Są one również wykorzystywane w przypadku, gdzie nie ma żadnego wpływu od otrzymania penicyliny.

Makrolidy i fluorochinolony

Klasa makrolidów są „Azitrotsitsin” „Sumamed”. To skuteczne leki w obecności zapalenia dróg oddechowych dziecka.

Raczej ograniczona jest zastosowanie fluorochinolony. Wynika to z faktu, że ten antybiotyk podczas kaszlu u dzieci znacząco wpływa na rozwój tkanki chrzęstnej i gromadzi się w kościach.

W żadnym wypadku nie potrzebują do samodzielnego leczenia dziecka. Bo oprócz oczywistych objawów wyborem antybiotyki wpływają na wiek dziecka, warunki infekcji. W niektórych przypadkach może wywołać kaszel organizmy atypowe (Chlamydia i Mycoplasma). W tym przypadku należy przypisać zupełnie różne antybiotyki, aby dzieci z kaszlem. Co można powiedzieć tylko przez lekarza.

Właściwa program leczenia może być przypisany tylko do lekarza. Jednocześnie, oprócz antybiotyków, to z pewnością przepisać lek przeciwhistaminowy kursu. Po zakończeniu leczenia zdecydowanie powinien wydać zapobiegania dysbioza. Jeśli podczas terapii pogorszył się stan dziecka, należy natychmiast szukać pomocy u specjalistów.