703 Shares 7331 views

Ludność Mohylew, pogoda, atrakcje

Kraj, na którym obecnie stoi Mohylew, wybrał w starożytnych osadach w czasach prehistorycznych. Początkowo te osady znajdowały się na prawym brzegu wyspy Dniepru, ale później, gdy wspólnoty zaczęły kłócić się między sobą, ludzie zaczęli szukać miejsc, gdzie mogliby nie tylko żyć i trzymać dom, ale także schować się w niebezpieczeństwie. To zmusiło człowieka do osiedlenia się na wysokich częściach, gdzie z czasem były tzw. Fortyfikacje.


Tytuł

Mohylew to miasto podległości regionalnej we wschodniej części Białorusi. Ludność Mogilev jest na trzecim miejscu w kraju i nadal rośnie. Tradycja ludowa łączy nazwę miasta z imieniem bohatera Masheka, nad którym znajduje się grób wielkiego kopca nazwanego "Grób Lew". Krajowy poeta Białorusi przerobił tę legendę w wierszu o tym samym tytule.

Historia miasta

Po raz pierwszy Mohylew jest wymieniony w 1267 r. Na "liście odległych miast i sąsiadów", pochodzących z końca XIV wieku. W XV w. Miasto było jednym z ważnych punktów na szlakach handlowych prowadzących ze wschodu na zachód i od północy na południe, miało własne zwyczaje. 28 stycznia 1577 r. Wielki Diuk Stefan Batory przydzielił pierwszą herbę Mohylewa. W latach 1590-1592. W mieście otwarto pierwszą ogólnokrajową szkołę braterską, w której studiowano stare języki białoruskie i łacińskie. 13 grudnia 1595 roku kozackie pisaki S. Nalivaiko spaliły prawie połowę Mogilev, w tym kilka kościołów i zniszczyły znaczną liczbę mieszczan. Po tym ataku miasto zostało przywrócone przez wiele lat. Na początku XVII wieku Mogilev był jednym z największych miast Wielkiego Księstwa Litewskiego i miał prawo do dwóch regularnych targów. W 1616 r., Kiedy Bractwo Mohylewskie zaczęło pisać typografię, która w ciągu 17-18 stuleci. Wydano około 40 książek. W 1632 r. Na Białorusi powstała jedyna diecezja ortodoksyjna. W 1722 roku stał się częścią Imperium Rosyjskiego, gdzie stał się centrum tej samej republiki. W czasie wojny w 1812 r. Miasto zostało zajęte przez jakiś czas przez wojska francuskie. W I wojnie światowej pozostał tu car Mikołaj II. W czasie II wojny światowej od lipca 1941 r. Do czerwca 1944 r. Mogilew był pod okupacją niemiecką.

Zabytki Mogilev

Ludność Mohylewa nie jest najliczniejsza na Białorusi, dlatego miasto nie stało się kulturową stolicą kraju, jednak w tym mieście jest wiele pięknych i niezapomnianych miejsc. Jeśli jesteś na Białorusi, warto odwiedzić Mogilev. Oto tylko niektóre z atrakcji tego miasta.

Klasztor św. Mikołaja

Budowa klasztoru rozpoczęła się w XVII wieku. Na początku następnego stulecia został zaatakowany przez Szwedów i znacząco uszkodzony podczas pożaru. Podczas prześladowań w czasach radzieckich klasztor został splądrowany, a w 1934 r. Był zamknięty. Całkowicie odrestaurowany i odrestaurowany klasztor był dopiero pod koniec lat 90-tych.

Kościół św. Kazimierza

Architektoniczny pomnik XVII-XIX w. Został zbudowany w 1604 r. Na zlecenie króla Zygmunta III, który był właścicielem miasta w Mohylewie. W 1810 r. Kościół został przebudowany w stylu klasycyzmu.

Ratusz Miejski w Mogilewie

Pomnik architektoniczny w centralnej części miasta. Ludność Mohylew uważa go za symbol swojego miasta. Budowa ratusza rozpoczęła się w 1578 roku. Początkowo był zbudowany z drewna, więc często cierpiał podczas pożarów, a nawet całkowicie wypalony. 4 września 1679 r. Rozpoczęto budowę nowego kamiennego budynku. Główny budynek został wzniesiony w 1681 roku. We wrześniu 1708 r. Ratusz ponownie został uszkodzony przez pożar, ale został szybko przywrócony. Na wysokości, nowy budynek przekroczył wszystkie inne w mieście. Stąd cesarzowa Katarzyna II podziwiała przedmieścia miasta Mogilev. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej ratusz został niemal całkowicie zniszczony. W latach pięćdziesiątych podjęto decyzję o przywróceniu pomnika architektury, ale odbudowa zaczęła się dopiero w latach 90. XX wieku. Wielkie otwarcie Ratusza Miasta w Mogilewie odbyło się w trakcie obchodów dnia miasta w 2008 roku.

Katedra Trzech Świętych

Główny kościół prawosławny w mieście Mohylew, zabytek architektury z początku XX wieku. Nazwa świątyni nawiązuje do swojej wyjątkowej cechy – możliwość wejścia z budynku z trzech stron. Budowa rozpoczęła się w 1903 roku i trwała 11 lat. W 1914 r. Ukończono świątynię ukoronowaną siedmioma kopułami i zbudowaną w kształcie krzyża. W 1961 r. Podczas prześladowań kościół został zamknięty, ale w 1889 r. Został zwrócony wiernym. Dzisiaj Mohylew jest dumny z katedry trzech świętych. W tym kościele znajduje się centrum ortodoksyjnego życia miasta.

Mohylew dzisiaj

Jedno z największych miast Białorusi stale się rozwija i rozwija. Zgodnie z planem generalnym miasta ludność Mogilev wzrośnie o 30 tysięcy osób do 2030 roku. W związku z tym planowane jest rozszerzenie terytorium miasta i budowę nowych obiektów. G. Mogilev to duże centrum przemysłowe. Na terenie miasta funkcjonuje ponad 60 przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, metalurgicznego i metalurgicznego. Od dawna miasto znane jest jako główne centrum rzemiosła i rzemiosła artystycznego. Mogilev jest obiecującym ośrodkiem rozwoju turystyki na Białorusi.

Pogoda w Mogilewie

Klimat w Mogilewie jest umiarkowanie kontynentalny. Położenie geograficzne miasta wpływa na warunki pogodowe. Pogoda w Mohylewie będzie miękka. Nawet w lecie temperatura powietrza nie przekracza dozwolonego znaku. Opady rzadko spotykają się, ale szybko kończą, więc można odwiedzić miasto i zobaczyć jego zabytki o każdej porze roku.