159 Shares 4591 views

Większość multifleshka Zalman VE300: Informacje, opinie, zdjęcia

Celem tego artykułu – to wspaniałe urządzenie zwane Zalman VE300, które są na rynku jako dysku flash multimedialnych do pracy i administracji. Wielu kupujących widzimy na sklepowych półkach lub na zdjęciu w mediach to cud, to jest w błędzie dla zwykłego przypadku na dysku twardym, nie zdając sobie sprawy, jak blisko są one do snu. Po tym wszystkim funkcjonalnym urządzeniem multimedialnym jest tak ogromna, że wiele go nawet porównać z szwajcarski scyzoryk, który pomoże w każdej sytuacji. Zidentyfikować cechy i właściwości napędu Zalman, jak również opinie szczęśliwych właścicieli i specjalistów IT, aby dowiedzieć się o nowy produkt pozwoli użytkownikowi wiele ciekawych rzeczy.


nietypowe kieszeń

W rzeczywistości, duże multifleshka Zalman ZM VE300 Srebro jest regulator, który rozszerza funkcjonalność konwencjonalnego dysku mającego współczynnik kształtu 2,5 cala. Współpracuje z USB 2.0 / 3.0 interfejs i obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne. Oprócz standardowych funkcji dostępu do systemu urządzenie pamięci masowej systemu plików mogą być reprezentowane w sprzęcie jako wirtualnego napędu optycznego i wykonać kopię zapasową. Dla łatwego zarządzania i komunikacji sterownika użytkownik ma wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który wyświetla wszystkie informacje potrzebne do pracy.

Gadżet rynek kosztuje około 3000 rubli i, sądząc po opiniach właścicieli, cena jest uważana za dopuszczalną dla tego godnego urządzenia, które ma tak wiele popularnych cechy. Jednak niektórzy potencjalni nabywcy zdezorientowane funkcjonalności, podana przez producenta. Fakt, że produkt ma wiele małych wad, a zamiast je naprawić, firma Zalman próbuje zamknąć jednym urządzeniu wiele nisz na półkach sklepowych (kij, kieszeni i środki do tworzenia kopii zapasowych).

poważna marka

znajomość użytkownik z dowolnego produktu na rynku rozpoczyna się od skrzynki elektronicznej. Zalman właściciele urządzeń, które są już zaznajomieni z producentem (przypadek, zasilacz, system chłodzenia, lub stick), potwierdzają, że marka jest bardzo poważnie o swoich klientów. Po pierwsze, pakiet informacyjny – zawiera kompletny opis wszystkich funkcji produktu. Drugi punkt jest kluczowy sprzęt – jak zawsze, ma wszystko, czego potrzeba do montażu i podłączenia. Jednakże, później okazało się, że rosyjski rynek potrzebuje więcej sprzętu.

W polu użytkownik znajdzie: elegancki i wysokiej jakości obudowę, płytę z oprogramowaniem, śrubokręt z czterech zębów, kabel USB 3.0 oraz kieszeni samego Zalman ZM VE300. Instrukcje na papierze brakuje, ale jeśli chcesz, nabywca może go znaleźć na płycie lub pobrać z oficjalnej strony producenta. Sądząc po opiniach właścicieli przed zakupem przechowywanie jest konieczne, aby znaleźć listę zalecanych dysków twardych modeli na stronie internetowej firmy Zalman (do zasilania jest zgodne z ustalonymi wymaganiami).

wygląd

Biorąc multimedialnej karty pamięci flash Zalman ZM VE300 po wyjęciu z pudełka, właściciel zgodzi się, że stworzenie urządzenia projektantów starali (w rzeczywistości gadżet wygląda ładniej niż na zdjęciu). Korpus wykonany jest z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego stopu aluminium, które będą stanowić doskonały napędy zainstalowane rozpraszanie ciepła. Jest tam mały ekran LCD, który wyświetla informacje o urządzeniu. Dostęp do menu i ustawienia sterowania odbywa się za pomocą specjalnego joysticka, który można znaleźć na stronie urządzenia. Również na końcu urządzenia, użytkownik znajdzie zapasową przycisk i podłączyć do podłączenia kabla USB, wykonany w klasycznej formie mikro-USB.

Patrząc wewnątrz jednostki, właściciel znajdzie tkaniny złom – nie trzeba wyrzucić, to pad do napędu jest włożona do ciała i mocno dociskany do metalu dla lepszego odprowadzania ciepła. Montaż dysku twardego jest dość prosta: podłączyć kontroler z interfejsem SATA, naprawić dysk do obudowy za pomocą dwóch śrub mocujących i zamknąć kieszeń na zatrzask pokrywy.

Dziwactwa z oprogramowaniem

Wielu właścicieli nie bardzo rozumiem politykę firmy na kilku różnych firmware dla urządzenia, ponieważ wszystko powinno działać bez „tańczy z tamburyn”. Administratorzy systemu pamiętać, że podczas tworzenia plików graficznych nie są prawidłowo rozpoznawane przez kontroler Zalman ZM VE300. Firmware z oficjalnej strony producenta rozwiązuje problem, ale pewne uczucie wrogości pozostaje. Fakt, że oba standardy pracy z systemem plików jest akceptowany na całym świecie. Znakowanie NTFS jest przeznaczony dla dużych kontynentach (Europa, Rosja, Azja), podczas gdy inne kraje pracują z partycji exFAT. Zdecydowanie właściciele produktów stworzonych na rynek amerykański, już do czynienia z problemem podczas postoju TV lub radia w samochodzie nie chciał zrozumieć, pamięci flash w formacie NTFS.

Migać urządzenie trzeba przejść do oficjalnej stronie Zalmana, znajdź plik i korzystać z oprogramowania dostarczonego na dysku, aby zaktualizować sterownik. Wszelkie trudności powinny powstać, ponieważ producent opisano proces aktualizacji na pierwszych stronach swoich instrukcji.

przełom technologiczny

Biorąc pod uwagę fakt, że większość multifleshka Zalman ZM VE300 jest sprzedawany jako urządzenie działające w technologii USB 3.0, wielu właścicieli nie-nowoczesnych laptopów i komputerów mogą napotkać więcej o problemie. Pracować ze starym interfejsem USB 2.0, kontroler potrzebują dodatkowego jedzenia. Problem został rozwiązany z nabyciem rozdzielacza kabla interfejsu do dwóch portów USB, lub zakup dysku twardego, który jest niezbędny dla prądu poniżej 500 mA. Lepiej dać pierwszeństwo do pierwszego przykładu wykonania, ponieważ jest uważany za bardziej stabilne i niezawodne w działaniu.

Również wiele laptopy, wydane przed 2012 roku, na poziomie BIOS, kategorycznie odmówić przyjęcia kontrolera na poziomie urządzenia optycznego. W takich przypadkach, tworzenie obrazów do instalowania systemów operacyjnych musi znajdować się w napędzie, aby zarejestrować regionu multibooting. Przyciski, w tym joysticku trójpozycyjnym zaprogramowany do obsługi wielu działań, a naciskając kombinację w urządzeniu Zalman VE300. Przewodnik pomaga uporządkować cały, więc należy przeczytać przed przystąpieniem do pracy.

urządzenie funkcjonalne

Niezależnie od tego, co znajduje się w kieszeni HDD, Zalman ZM VE300 pozwala zagwarantować pełną funkcjonalność podaną przez producenta.

 1. Kompatybilny z dowolnego urządzenia na poziomie sprzętowym bez dodatkowych sterowników i narzędzi (z wyjątkiem tworzenia kopii zapasowych, które wymaga uruchomienia programu na stacji roboczej). W związku z powyższym, napęd zostanie określona nie tylko na komputerze, ale także żadnej elektroniki.
 2. Urządzenie jest całkowicie kontrolowany przez własnego menu. Można nawet dostosować kontroler wyłączony w trybie bezczynności lub wysłać go do snu.
 3. Dodatkowa funkcjonalność menu pozwala nie tylko dostosować poziom jasności wyświetlacza, ale także w celu uzyskania informacji o stanie dysku zestaw napędowy: temperatury, napięcia, SMART i podobnych cechach.
 4. Menu ma narzędzia dla administratorów: wyłącznik bezpieczeństwa, zabezpieczenie przed zapisem i urządzenia skanującego, aby szukać dostępnych obrazów na płycie.

Zgodność z dyskami twardymi

Jeśli prace nad interfejsem USB 3.0 od Zalman ZM 2,5 VE300 nie ma żadnych ograniczeń, właściciele starych portów USB 2.0 mają coś do myślenia. Nawet z rozdzielacza może mieć problemy z przerwy w dostawie prądu. W szczególności odnosi się to do wszystkich dysków twardych, działających w zakresie częstotliwości 7200 obrotów na minutę i więcej. Gadżet będzie je zobaczyć, należy uruchomić, a nawet połączyć się z systemem, ale najmniejsze błędy w żywieniu będą traktowane jako nieautoryzowane urządzenie, a głowica odczytu jechać natychmiast wróci na tor zerowego.

Aby wybrać odpowiedni napęd, trzeba wiedzieć tylko jedną prawdę – aby wybrać urządzenie, które jest niezbędne do działania niskiego prądu (nie więcej niż 700 mA). Można kupić dysk twardy i 450 mA (zielony serii), jednak ich prędkość jest niska. To samo odnosi się do napędów SSD. W przeciwieństwie do dysku magnetycznego, który zostanie po prostu wyłączony, okaz półprzewodnikowe jest bardzo wrażliwy na kontroler zasilania – dziesięć porażek i urządzenie może być odrzucone.

Adresatami

Wymienione urządzenie funkcjonalne Zalman VE300 wielu potencjalnych nabywców z pewnością doprowadzi do wniosku, że gadżet będzie interesujące dla administratorów. Ponieważ oprócz ogromnych możliwości oferowanych przez producenta, regulator posiada szereg problemów do rozwiązania, które z racji specjalistów w dziedzinie IT-technologii. Jeśli więc spekulować, wszelkie elektroniki na świecie jest dla administratorów.

Na świecie rynek urządzenie popularne w segmencie średnich i korporacyjnej firmy. Po tym wszystkim, głównym zadaniem sterownika nie jest przywrócenie systemów operacyjnych i niezawodne działanie, bezpieczeństwo i tworzenia kopii zapasowych.

W związku z powyższym, gadżet popyt na pierwszym miejscu bezpieczeństwo infrastruktury w pierwszej kolejności (instytucje finansowe, usługi publiczne, agencje reklamowe i laboratoria dla innowacyjnego rozwoju). Tworzenie dysku twardego żywo wizerunku i podłączeniu do komputera, można pracować z wszelkich zasobów systemowych bez obawy, że ktoś skorzysta z danymi w nieobecności użytkownika.

Najbliżsi konkurenci

rynek komputer zareagował dość dziwne innowacji Zalman VE300. Od kilku lat, żaden konkurent nie dostarczył swoim klientom podobnego urządzenia. Znanych producentów z kieszeniami na dyski twarde uważali, że ich urządzenia są dość porównywalne (na uruchomienie RAM, tworzenia kopii zapasowych i instalacji systemu operacyjnego). A producenci pamięci flash zazwyczaj nie widać konkurentów na rynku, ponieważ, oprócz tych wszystkich cech, ich urządzenia mają wysoką odporność na ścieranie i wysoką niezawodność.

Ostatnio jednak pojawiła się w gadżecie Zalman ZM odpowiednikami VE300. Urządzenie ISOstick (koszt w Stanach Zjednoczonych – około 100 USD), wykonany w postaci czytnika kart, praca z kartami pamięci microSD oraz system może być reprezentowana jako napędu optycznego. Mimo, że produkt jest oferowany do notebooków i komputerów osobistych, ale producent obiecuje, że w niedalekiej przyszłości będzie w stanie komunikować się z elektroniką kontrolera. Spośród dodatkowych funkcji tego urządzenia warto zwrócić uwagę blokadę zapisu na nośniku, możliwość przełączenia w tryb odczytu (lub obraz dysku do instalacji systemu). Również nie jest wyświetlacz LED, co wskazuje tryb, w którym jest aktywne.

Poszukiwania

To zabawne, że gadżet Zalman VE300 analogowego na rynku jest prezentowany w postaci ulepszonego urządzenia od tego samego producenta. Czterysta model wydany, biorąc pod uwagę wszystkie niedociągnięcia poprzedniej generacji i jest arcydziełem od firmy Zalman (wystarczy spojrzeć tylko na zdjęciu). Producent dodaje możliwość szyfrowania danych kluczem 256-bitowym panelem dotykowym wyposażonego gadżetu szybkiego wyboru potrzebnych funkcji przy starcie (znacznie wygodniejsze joysticka) i zdecydował się wiele małych problemów, które były niezbędne do walki z administratorem przed użyciem.

Na pewno nowością przewyższa swojego poprzednika pod względem wygody – gadżet Zalman VE300. Firmware urządzenia nie są wymagane, ponieważ dostosowane do poziomu sterownika (wybierz format systemu plików), a zasilane poprzez kanał USB pełnej kolejności (właściwy kabel już w zestawie). Jednak sądząc po opinie specjalistów IT, pytań dotyczących cen producenta, ponieważ płaca 6000-8000 rubli dla tego gadżetu jest każdy administrator jest gotowy. Nie wspominając o zwykłych użytkowników.

Wskazówki i porady dla właścicieli

W sposób zwyczajowo przyjęty w naszym kraju, przeczytać instrukcje całkowicie ignorowane przez kupujących. Wszyscy właściciele drukowania okno i cieszyć się kompletny zestaw, natychmiast zaczynają produkować gadżet testowania. Krótki przewodnik do zarządzania urządzeniami Zalman VE300 szybko zrozumieć zasady działania kieszeni.

 1. Przytrzymać przycisk kopii zapasowej po podłączeniu do PC obejmuje ochronę przed zapisem. Odbezpieczyć możliwe poprzez przytrzymanie lewego przycisku na końcu urządzenia.
 2. Jeśli joystick koło pełne skręcić w lewo i przytrzymać, nie będzie bezpieczne wyłączanie gadżetu.
 3. Przez obracanie pokrętła do oporu i przytrzymaj wyszukiwanie początkowy dla zarejestrowanych obrazów w katalogu «» ISO.
 4. Kopia zapasowa nie może działać, jeśli komputer nie jest włączony odpowiedni program narzędziowy.
 5. Podłączenie do portu USB komputera jest lepiej, aby z tyłu jednostki systemowej. W przeciwieństwie do panelu przedniego, dają „uczciwą” 500 mA na interfejs.
 6. Jeśli zainstalowany napęd jest podzielona na dyski logiczne, obrazy muszą być przechowywane na podstawowej (Primary).
 7. Zainstalowany dysk SSD wymaga zawsze produkować bezpieczne odłączenie standardzie SATA. Zalman ZM VE300 jest bardzo wrażliwy na różnicę potencjałów kontrolera.

Reasumując

Biorąc pod uwagę fakt, że Zalman ZM VE300 ma analogów na rynku, możemy wyciągnąć następujące wnioski:

 • Podane specyfikacje funkcjonalne i techniczne gadżetu nie jest wystarczające zapotrzebowanie na konkurentów rzucili się dzielić ten segment rynku komputerowego;
 • Koszt urządzenia jest przesadą, a wydajność wymaga interwencji użytkownika (firmware, na przykład), inaczej bym dawno zastąpione Nowością przenośnych kieszeniami na dyski twarde z rynku;
 • Użytkownicy i administratorzy nie są gotowi zrezygnować z dysku optycznego, który pod względem wiarygodności niezbędnej do przechowywania danych, zajmuje pierwsze miejsce w świecie.

Dolna linia, na rynku rosyjskim Urządzenie wygląda surowo, potrzebuje wiele ulepszeń, w tym obniżenia ceny, jak to zwykle kieszonkowy dysk twardy, który jest wyposażony w szereg funkcji i starają się sprzedać jak drogim smartfonie. Być może w nowych wersjach producent weźmie pod uwagę błędy i dostarczyć potencjalnym nabywcom przyzwoite urządzenie.