675 Shares 8948 views

Jakie są wymówki w języku rosyjskim? Przyimki miejsce, czas i pochodnych. Jak napisać przyimki

Jakie jest wytłumaczenie może odpowiedzieć każdy student, część mowy, dzieci zaczynają uczyć się w drugiej klasie, a jakie są preteksty nauczyć całym programie szkolnym. Jednak w rozmowie zacząć ich używać od pierwszych fraz, ponieważ pozwalają budować relacje słów od siebie tak, że oświadczenie ma sens i oferował. Chociaż wymówki – jest niezmienna część, która nie działa jako członek zdaniu, ale tylko może być powiązane z tymi, dla sensownych wypowiedzi jego obecność jest konieczna i niezbędna. Dlatego, aby prawidłowo ustawić mowę prostu trzeba wiedzieć, jakie są wymówki, w jaki sposób wpływają one na końcu słowa, które są związane z, i jak z nich korzystać. Po tym wszystkim, ten mały kawałek tworzy semantyczne zależności i relacje między słowami. Słownikowej definicji humanitarnej pretekstem języku rosyjskim brzmi mniej więcej tak: to jest niezmienna część mowy, która jest oficjalnym słowo, sformalizowane złożenie przypadku form nazw do innego słowa, wyrażające stosunek do przedmiotów o swoich działaniach.


podstawowe funkcje

Podobnie jak wszystkie słowa funkcyjne, przyimki nie są wykorzystywane na własną rękę, są zawsze związane z rzeczownikiem lub inne słowo używane jako taki, który sprawia, że niemożliwe jest określenie tej pozycji jako części mowy, ale są wśród ich liczby. W niektórych przypadkach może to być wymówką do określenia antonymous i synonimy odcienie i pary, dzięki czemu wystarczy wybrać właściwą kombinację słów, aby wyrazić.

Na przykład: do szkoły – ze szkoły; przed lekcją – po lekcji; w ogrodzie – na ogród – niedaleko ogrodu; z powodu niedbalstwa – z powodu nieuwagi.

Jakie są wymówki

Wszystkie przyimków podzielony skroniowej przestrzennych, przyczynowym i celu. Niektóre z nich mogą być używane z rzeczownikami w mianowniku, podczas gdy inne są używane ze słowami w różnych przypadkach. Na przykład:

 • do swojego przyjaciela, do szkoły – D. n (komu co?) .;
 • Dzięki przyjacielu, dzięki szkole – D. n (dzięki któremu przygotowywania?) .;
 • o siódmej – VP (co?).
 • w parku – (Co) P. n ..

Przykład pokazuje, że przyimek „w” może być używany ze słowami w różnych przypadkach. Są to przyimki jak w, o, z, o, o, na, na, bez, może mieć ogromną ilość wartości. W rosyjskim nazywane są przyimki non-pochodnych.

Jeśli prepozycja uformowane z odrębnych części mowy i stosuje się tylko z jednym przypadku nazywany jest pochodną. Na przykład:

– wokół domu, oryginalna forma przyimka – przysłówek wokół;

– na godzinę, do początkowego kształtu zaprogramowanej – rzeczownik do stosowanego przez preposition „z”;

– z pomocą, oryginalna forma przyimka – gerund.

różnice strukturalne

Wraz ze wszystkimi różnicami rosyjskich przyimków jest także podzielane przez ich struktury. a mianowicie:

 • Proste, składające się z jednego słowa. Co do zasady, to jedna i dwie sylaby. Dla pochodnych i niektóre pochodne przyimki: w, w, na, pod, nad.
 • Skomplikowane lub w połączeniu, w rzeczywistości jest to rodzaj prostych przyimków: bo z drugiej strony.
 • Składniki, które stanowią kombinacje przyimkowy-PRZYKŁAD: W tym przypadku, wzdłuż, w części, w przypadku, w zależności od, i tak dalej.

bity sensownie

Jako usprawiedliwienie jest tylko część łącząca, własnych wartości, nie może mieć, ale jedynie definiuje relacje między gramatyczne rzeczowników, zastosowanie w przypadkach zależnych, a także w innych słowach. Innymi słowy, to zależy od leksykalnym tego słowa znaczeniu, do którego jest dołączony, ale może nadawać różne odcienie przysłówkowej stosunku słów do siebie.

Wszystkie wymówki języka rosyjskiego są podzielone na takie kategorie:

 • Lub przyimki przestrzenne miejsce: w, na, na, z, na, pod, na, wokół, przed, wokół, w pobliżu. Na przykład: życie w mieście; Pracuje w fabryce; biega po domu.
 • Czasowe lub przyimki czasu: przed, po, na, na, na, z, przed, w trakcie. Na przykład: w ciągu pół godziny; jogging rano; spacer przed snem.
 • Powód: przez, na, od złego wpływu, dzięki, od czasu do czasu, z powodu, w wyniku. Np przepłukuje wstyd; Złamał wazon ze złem; nieostrożny błąd.
 • Przyimki, wskazujące cel: do, do, w, i dla innych. Na przykład: powiedzieć żart; Przemówienie z okazji; jechać na wakacje.
 • Obiekt, określić i wskazać na to, co jest przedmiotem ukierunkowanym działaniu: o, o, o, o, czasowo, z drugiej strony. Na przykład: miss córkę; dowiedzieć się o oceny.
 • Przyimki wskazujące kierunek działania: A, bez, z. Na przykład: aby grać z przyjemnością; śmiać się serdecznie.

pochodne klasyfikacji przyimki

W zależności od części mowy, które jest utworzone z wymówki są podzielone w takich kategorii. Co więcej, jakie są wymówki, które miały miejsce na innych części mowy, w programie szkolnym podano wiele godzin, i słusznie, bo to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jaki rodzaj relacji mogą tworzyć słowa i jak ich używać w mowie iw piśmie.

 • Przysłówkowe przyimki. Utworzone z przysłówki i częściej wyświetlać na przestrzenne i czasowe relacje wyrazów w zdaniu. Są to wymówki tak blisko, zamiast razem, wokół, za pośrednictwem, na, między innymi.
 • Denominative przyimki. Oryginalna forma – rzeczownik w każdym przypadku. Zazwyczaj te wyrażają przysłówkowe położeniami relacji obiektu: wynik, jak po stronie kontynuacji uwzględnieniem przynajmniej na części.
 • Werbalne przyimki utworzona z form czasowników gerunds i wyrażać różne stosunki przysłówkowe: eliminacji, dzięki mimo, pomimo później i inni.

przyimki pisowni

Wiedza o tym, co są wymówki są tak samo ważne, jak ich pisowni. Dlatego jednym z głównych tematów programu nauczania związanego z przyimkami, działa pisowni. Pierwsza zasada, z której dzieci uczą się, brzmi: „przyimków z innymi słowy są zapisywane osobno.” Aby prawidłowo ustalić, czy oficjalny wyraz, między pozorem a powiązanym słowie można zadać pytanie lub suplementu.

Na przykład: on (?) Niż morze lub (czarny) Sea.

W szkole, dzieci są wprowadzane do pretekstami pochodnych utworzonych z przysłówkach. A następnie najważniejsze – w celu ustalenia, czy ta część przysłówek zdanie czy jest to wymówka. Aby to zrobić, trzeba ustalić, czy istnieje zdaniu rzeczownik w ukośnym przypadku , i jak odnosi się do kontrowersyjnej części.

Na przykład: rozejrzeć (przysłówek) lub szukać wokół siebie (przyimek).

Obowiązuje zasada: „Aby upewnić się, że słowo w zdaniu jest pretekstem raczej niż inne części mowy, należy go zastąpić synonimem pretekst. W tym przypadku znaczenie nie zmienia. " Oto lista wymiennymi przyimków pomocniczych:

 • Widok (ze względu na przyczyny);
 • Rodzaj (podobne);
 • o (o na);
 • Wynik (z jakiegoś powodu).

Na przykład: W złej pogody wybraliśmy się na spacer. Z powodu złej pogody wybraliśmy się na spacer.

noty

Odrębne pisemne takie wymówki: o, w trakcie całej, na zakończenie, w celu uniknięcia, w rzeczywistości, w przeciwieństwie.

Należy również zauważyć, że para lub sklejone przyimki, jak z powodu, ze jest ponad zamówienie, on-on, są napisane tylko z myślnikiem.

Na przykład: zza chmur wyszło słońce. Spod szafy kot skoczył.

Istnieją również przyimki, które po prostu trzeba pamiętać pisownię. Mianowicie blisko (bez miękkiego znaku) i przez (miękką znaku).

Użycie przyimków z przypadkami

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są preteksty od plag, jak często jest to spowodowane przyimek może być właściwie zidentyfikowany, w których mianownik jedzenia to czy tamto słowo, które jest bardzo ważne dla prawidłowej pisowni. Należy zauważyć, że w mianowniku przypadku rzeczownika przyimków nie są wykorzystywane jedynie pośredni:

 • z dopełniaczem – bez około do, z, w, w, w;
 • z celownikiem – K, dzięki zgodnie przeciwnie, przeciwnie, zbiera się;
 • z biernik – przez, o, chociaż, przez, w, na, pod, nad;
 • z ablacyjne – powyżej, z przodu, w środku nad, pod, S;
 • z przyimkowy – oh, kiedy, w dniu.

Tabela uwzględnia pochodne położeniami niż przyimki, który w każdym przypadku może być stosowane tylko z jednej lub większej liczby zgonów rzeczowników.

zamiast wniosku

W rzeczywistości, aby dowiedzieć się tego tematu w latach szkolnych dokładnie nie jest tak trudne, zasady pisowni i tworzenie przyimków z innymi częściami mowy tu całkiem sporo. Głównym wyzwaniem jest to, że trzeba nauczyć się rozróżniać pretekstem innych elementów i wiedzieć jak go używać prawidłowo. Że będzie to nie tylko kompetentnie zbudować słowo zdaniu, ale również być w stanie je nagrywać, bez kłopotliwych zakończeń.