420 Shares 7701 views

Struktura nosa

Nosa – to początkowego obszaru dróg oddechowych (dróg) osoby, do której przypisany jest szereg ważnych funkcji, takich jak częściowe ogrzewania i nawilżania powietrza, oczyszczania go z patogennych mikroorganizmów i cząstki pyłu, a ponadto prowadzące gardło. Ponadto przynosowych są dobrymi rezonatory dźwiękowe i uczestniczyć w tworzeniu ludzkiej mowy. Anatomia nosa jest niezwykle skomplikowana i interesująca. Rozważmy strukturę nosa więcej.


Nos Struktura: działy

Zdecydowała przydzielić dwóch części nosa: nosowe wgłębienie (część wewnętrzna), a zewnętrzny nos.

Kształt zewnętrzny nos podobny do piramidy składa się chrząstki i kości kawałki. Zewnętrzne kości nosa przymocowane do kości czołowej, tworząc grzbiet nosa. Skrzydła są utworzone chrząstki bocznego, jak chrząstki przegrody nosowej są bardzo ważne w tworzeniu kształtu nosa. Chrząstka z kośćmi nosa tworzą specyficzną strukturę anatomiczną, zwany nos rampa. Jako anatomiczne tworzenie nosa zewnętrzna jest obecny tylko u ludzi, ich występowanie wiąże się ze zmianą w trakcie ruchu (pionowe przemieszczanie się w obu końcach) i rozwoju mowy.

Jama nosowa jest umieszczony znacznie trudniejsze, niż zewnętrzna nosa jest umieszczony wewnątrz czaszki, graniczy z ważnych struktur anatomicznych – jamy przedniej czaszkowych gniazda fossa i oczu. Jama nosowa komunikuje choanalnych kości podniebiennych przez gardło, a przez otwór, który jest utworzony gruszkowatej nosa i kości twarzy z przedsionka nosa.

Twarzy kości kości czaszki i tworzą łuk wstęg kilka ścian. Kości sitowej tworzą górne i zewnętrzna ściana przegrody nosa kości – wewnętrzne i podniebienia kość szczęki – mniejsza. Najbardziej skomplikowane struktury jest zewnętrzna ścianka ma trzy kostny występ, zwany także małżowinach: dolny, środkowy i górny. Dolna skorupa, która jest oddzielna, self kości, ma największe wymiary. muszle środkowe i górne – przetwarza od kości sitowej. Każda powłoka jest umieszczona na katar, który również trzeci: górnej, dolnej i środkowej. Wszystkie trzy małżowiny i przegrody nosowej są oddzielone od wolnej przestrzeni, zwanej wspólną huśtawka nos. Taka struktura nosa, mianowicie system jamy nosowej o dużym znaczeniu w nawilżania i ogrzewania na wlocie powietrza przez nos.

Oprócz kości i chrząstki, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu nosa i zachowania swojego kształtu, dużą liczbę funkcji są przez błonę śluzową jamy nosowej. Jest on podzielony na dwa piony: węchowego i oddechowego. Region węchowy jest ściśle wyspecjalizowane i zawiera ogromną liczbę receptorów węchowych, mające na celu postrzegają zapachów. Receptory regionu zapachowego mogą być w całości lub częściowo traci swoją funkcję. Dzieje się to w czasie pracy w zakurzonym lub dymu warunkach, często przeziębienia i chorób wirusowych i przewlekłej ekspozycji na działanie szkodliwych substancji toksycznych.

Większość nosa wykładziny składnik błony śluzowej dróg oddechowych, mający wiele cech strukturalnych. Cechy te są skierowane głównie do przetwarzania zużytego powietrza przez jamę nosową. Cała powierzchnia błony śluzowej dróg oddechowych jest pokryta ogromnej liczby rzęsek, które uwięzione cząstki pyłu, a ze względu na nieustanne drgania rzęsek w kierunku wyjścia, są one dosyć szybko usuwane. Ponadto na całej powierzchni śluzówki zawiera specyficzne gruczoły śluzowe wydzielających śluz szczególności zbierania kurzu na swojej powierzchni i mikroorganizmy, po czym odprowadza je. W skład tego śluzu zawiera wiele substancji, które zwalczają bakterie i chorobotwórcze zarazki. Ściana przodu bezpośrednio pod błoną śluzową jest zestaw generatorów splotu żylnego, głównym celem, która – ogrzewanie powietrza wchodzącego do nosa.

Jak wspomniano powyżej, struktura nosa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nasz nos ma specjalny „tajny pokój” – nosa zatok otwarte do jamy nosowej i wykonać dodatkowe powietrze grzewcze. Zatok są pokryte śluzu, znajduje się łącznie 4 typów:

1. szczękowej lub zatoki szczękowej. Znajdują się one na prawo i lewo w grubości górnej szczęce. Wejścia tych zatok jest prawie całkowicie pokryta błoną śluzową.

2. zatoki czołowej jest również połączone, są one zlokalizowane w kości czołowej.

3. W korpusie kości sitowej zapewniany przez wiele komórek jest sitowej przynosowych.

4. Tożsamość klinowej jest łaźnia siodło w organizmie klinowej kości.