796 Shares 8809 views

Dlaczego liście ogórków żółknie wokół krawędzi?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego chwasty nie zachorują? Ponieważ nie są one dla nikogo użyteczne. A wszystko, co konieczne i dobre, jest trudne. Taka jest prosta codzienna filozofia. To nawiasem mówiąc, jak fantazyjne nasze ulubione warzywa, zwłaszcza ogórki. Wystarczy mieć czas, aby poradzić sobie z mózgiem, kiedy lepiej je sadzić, w jakiej ziemi, co karmić, dlaczego jajnik spada, dlaczego liście ogórków żółknie wokół krawędzi i tak dalej. Oto ostatni i porozmawiaj w tym artykule.

Liście ogórka żółkną na krawędziach. Jaki jest ten sygnał?

Zmiana koloru liści może mówić o kilku problemach naraz. W pierwszej kolejności dzieje się to z brakiem elementów śladowych. Jeśli żółknięcie zaczyna się od krawędzi liścia – roślina nie ma potasu. W rolnictwie ciężarowym nazywa się to wypaleniem krawędzi. Liście mogą mieć kształt kopuły, a owoce są gruszkowe. Stopniowo żółkliwość przepływa przez żyły płytki w kierunku środka i prowadzi do wyschnięcia. Jeśli żyły natychmiast żółkną, musisz zaakceptować brak magnezu. Każdy hodowca warzyw ma swoje własne warunki, a on sam wie najlepiej, jaki rodzaj gleby ma, czy był nawożenie, a kiedy. W zależności od tych momentów musi nakarmić własne łóżka. Ważne jest, aby nie przekarmowywać się: z tego też często liście ogórka zmieniają się na krawędzie, a nawet całkowicie. Stopień stosowania nawozów zależy, jak już wspomniano, od początkowej kompozycji gleby na działce. Zaleca się stosowanie azotanów potasu – jest to dobrze sprawdzony nawozy azotowo-potasowe. I nie zapominaj o pojeniem, z braku których żółte liście ogórka. Co zrobić, jeśli roślina zmięknie i dał pierwsze oznaki żółknięcia? Dobrze zalać sedymentowaną wodę tak, aby wilgoć docierała do korzeni. W przeciwnym razie krzak zaczyna oszczędzać i rozprowadzać wilgoć z liści do korzeni.

Wina może być szkodnikami i chorobami grzybowymi

Liście ogórków wokół krawędzi stają się żółte i kruszą się, zwijają się i wysychają, gdy inwazja szkodników i choroby przenoszą. Głównymi wrogami kultury (a nie tylko to) są mszyce, muchwiały, muchy kiełkujące i roztocza pająków. Silniejszy niż inne rośliny niszczy mszyce, które dosłownie ssie soki z nich. Szkodniki mogą również przenosić choroby, na przykład zarodniki żołądka i zapalenie ascochitologiczne. Kiedy pojawią się pierwsze objawy, konieczne jest szybkie opryskiwanie ogórka mieszaniną 1% Bordeaux lub fitosporyną. Przeciwko szkodom trzeba również sadzić proces, starając się dotrzeć do niższych części liści, ponieważ tam osiedlają się w koloniach. Oliwkowe i brązowe plamy są również tolerowanymi chorobami, a nie reakcją na niekorzystne warunki, jak się wydaje, chociaż często zaczynają się tradycyjnie – liście ogórków zmieniają się na krawędzie.

Jak zaoszczędzić ogórki z ludowymi środkami zaradczymi

Jeśli hodowca warzyw ma mały ogrodowy ogród warzywny, chce uprawiać na niej czyste produkty przy użyciu minimum nawozów chemicznych i pestycydów. Jeśli zbiory nie są jeszcze zniszczone, możesz spróbować zaoszczędzić na własną rękę. Na przykład, przed podjęciem nasycenia gleby minerałami. Jesienią, kiedy zbierasz ostatnie zbiory, nie musisz spieszyć, aby wyrzucić suche szczyty pomidorów i ziemniaków. Możesz go spalić i rozproszyć popioły wokół miejsca – to jest dla ciebie azot i potas. Z szkodników możliwe jest praktykowanie opryskiwania wodą wlewu tytoniu i mydła do prania. Jeśli liście ogórka żółkną na krawędziach i zagrażają wysychaniu, należy wylać je roztworem czystego popiołu drzewnego. I kilka prostych wskazówek. Ogórki nie lubią uciążliwości, ale nie znoszą przepełnienia. Normę można wyliczyć, zbierając grudkę ziemi z głębokości 10 cm i rozciągając ją w dłoni: ziemia nie powinna być mokra, ale umiarkowanie wilgotna. Ogórki też nie lubią bezpośredniego światła słonecznego – z tego powodu miękną się w gorące dni i dosłownie spalają się. Trzeba znaleźć sposób, aby czasami pritenyat lądowania. Dobre zbiory!