476 Shares 7060 views

Jeśli twój przyjaciel jest bezinteresowny – to świetnie!

W błyskotliwej powieści ILF i Pietrowa „12 krzeseł” jest bardzo kolorowy znak – góra-ojciec, pop Fedor Vostrikovs. Po zapoznaniu się ze skarbów Madame Petukhova, wyruszył do wyprzedzi legalnego dziedzica Hipolit Matveyevich Vorobyaninov (Pussycat). Jej celem nie jest chrześcijaninem conman ojciec Fiodor pokryte niezwykłe zdanie, niezależne od dawna, „Nie dla osobistego zysku, lecz z woli, który wysłał żonę na mnie!”

Samolubne i bezinteresowna

Czym jest chciwość? Chciwość, zysk, dążenie do ich interesów ze szkodą dla innych. A jeśli bezinteresownym człowiekiem? Jest to zupełnie inna kategoria moralna. Z reguły podstawowej cechy charakteru osób – altruizmu. Wszystko robią dla kogoś, aby wykonać rzetelnie, sumiennie, nie na pokaz. Najważniejsze, że osoba nie wymaga i nie czekać na ich dobre uczynki nie wdzięczność i deskę, kiedy jest bezinteresowna. To odróżnia go od tych, którzy również pracują, ale za te pieniądze.

Nagrodą za życzliwość

Dziwne, jak się może wydawać, ale również za bezinteresowność była pewna opłata. Dokładniej, nagroda. Nawet w pierwszej ćwierci XIX wieku (1824), rosyjski cesarz Aleksander I powołał odpowiedni medal. Rzucili go w srebrze i ozdobione cesarskiego regaliów własnym profilu.

Ponad historia medal otrzymał tylko jedną osobę, które ma zostać udzielone, a potem nie było w oczach państwa bezinteresownej. To był jeden Khovrin, podoficer z Niżnego Nowogrodu. Złapał złodzieja, który ukradł bardzo dużą sumę w tamtych czasach – osiemnaście tysięcy czterysta rubli, a wszystko, co do grosza wrócił do ofiary – główne Koltov według nazwy. To kiedy zdecydowano, że Khovrin bezinteresowna. To jest zapisane w annałach historii przedstawiając wyróżniał się nowy medal.

ślubowanie nestyazhatelstva

Bessrebnichestvo, nestyazhatelstvo uważane za najważniejsze cechy prawdziwych chrześcijan. Jezus – najbardziej uderzającym przykładem tego idealnego zachowania. Bezinteresowny człowiek nigdy nie będzie dążyć do akumulacji, nie patrząc na bogactwo, to nie jest charakteryzowany przez chciwość i skąpstwo. W ten sposób po raz wychowane mnichów Pustelnika, głupcy, wędrowcy. Wiedzieli, jak zadowolić się niewiele, a raczej najbardziej konieczne. Spędzać czas na modlitwie i poście. Bezinteresowność – niezbędnym elementem do ustanowienia harmonijnych stosunków między członkami społeczeństwa, obywateli państwa. Po tym wszystkim, podstawą bezinteresowności – miłość do ludzi, rodziny i obcych. Ponadto, wspaniałomyślność, pokora, dobroczynność. Z tej okazji, jeszcze raz chcę przypomnieć słowa Chrystusa. Głoszenie, zauważył, że jest trochę za miły dla członków ich rodzin, aby im przebaczył, aby udzielić pomocy. Wszakże nawet grzesznicy to zrobić! Ale prawdziwie bezinteresowna przychodzi ktoś, kto pomaga obcy, odpowiadając na cudzym nieszczęściu, zaangażowanych w działalność charytatywną. W tej samej linii wartości duchowych i jest bezinteresowna przyjaźń.

przejawem bezinteresowności

Kiedy dokładnie możemy powiedzieć, że ktoś działał bezinteresownie? Jaka jest jakość wyrażone w konkretnych sytuacjach pokazany? Na przykład, w odrzuceniu prezentów, ofert. Czasami nawet nieszkodliwe bukiet kwiatów może być próbą zapłacić za dobry uczynek. Wygląda na to, bagatela, dlaczego nie przyjąć? Ale wtedy całkowicie wymazane żadnych bezinteresowność! Fakt sprawy jest to, że na ogół nie mają na celu i nie akceptuje, nie, absolutnie żadnych transakcji i płatności.

Z bezinteresowności konsekwentnej pełnej odmowy wyróżnień i nagród, przejaw życzliwości i uprzejmości w odpowiedzi na szczerej prostactwa i chamstwa. Nieodwzajemniona miłość, nie ma nadziei dla niej też bezinteresowna, jak przyjaźni ludzi „tylko tak”, bez żadnych kalkulacji popolzovavshis swoją pozycję, wpływy, pieniądze, pomoc, itp bezinteresownej osób – .. sprawiedliwych, które posiadają bardziej nasz świat.