811 Shares 4673 views

Jak można rozpoznać czerniaka we wczesnym stadium? Oznaki i objawy czerniaka skóry (foto)

Diagnoza „czerniak” często brzmi jak wyrok śmierci, straszenia nie tylko pacjenta, ale także jego rodziny. Nie jest tajemnicą, że podatność na rozwój tego typu nowotworu jest dziedziczna.

Powodzenie leczenia choroby (i wiele innych) silnie zależy od stadium rozwoju choroby zdiagnozowano. Oznacza to, że każdy z nas musi być jasne, o tym, jak rozpoznać czerniaka we wczesnym etapie, aby zapobiec niebezpiecznemu wzrostowi.

Co to jest czerniak

Czerniak – rodzaj raka skóry. Jest uważany za najbardziej agresywne, jak to jest ze szok aktywnie rozprzestrzenia limfy do wszystkich narządów. Ponadto, proces ten może rozwijać się dość szybko, w ciągu kilku dni, a ona jest w stanie sprowokować nawet drobne obrażenia.

Czerniak jest utworzona z komórek produkujących pigmentu melaniny skóry zwanych melanocyty. Jest rozpoznano u 4% pacjentów z rakiem, ale to chyba tylko guz, z których rozwój można zauważyć na wczesnym etapie.

Nawiasem mówiąc, myśląc o tym, jak rozpoznać czerniaka (zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule), należy pamiętać, że guzy te tylko w 30% przypadków rozpoczyna swój rozwój od istniejących moli (znamion). Aw 70% z nich na miejscu na skórze, gdzie nie było żadnych plam pojawia. Należy również pamiętać, że czerniak może pojawić się w błonie śluzowej, a nawet pod paznokciami.

Czynniki, które mogą wywołać rozwój czerniaka

Mówiąc o tym, jak rozpoznać czerniaka i że jest to przede wszystkim, powinniśmy powiedzieć, że to, czy guzek lub dostrzec, że jest ciemnego koloru (choć istnieją gatunki amelanotic) i nieregularny kształt.

Czynniki ryzyka, które mogą stanowić bodziec albo powodują rozwój czerniaka są następujące:

  • Wpływ na skórę na promieniowanie ultrafioletowe (dotyczy to zarówno na słońce i sztuczne źródła – solariów lub lamp bakteriobójczych);
  • istniejąca przed wystąpieniem precedensów czerniaka, jak pacjenta i jego rodziny;
  • obecność w organizmie człowieka duża ilość moli (jest pięćdziesięciu lub więcej);
  • żeński;
  • podeszły wiek (chociaż młodzi ludzie odkryli również czerniaka);
  • biała skóra, rude włosy i dużą liczbę szybko rozwijających się piegi.

Pierwsze objawy czerniaka

Dodatkowe objawy, które mówią Ci, jak rozpoznać czerniaka, nie będzie zmian, które występują z mola. Jeśli znamię jest uszczelniony, wznoszący się nad skóry, zwiększa wielkości i w tym samym czasie zmienia pigmentację, powinien pokazać się z dermatologiem.

Szczególnie oczywistych oznak zaczerwienienia staje się niebezpieczną sytuację wokół tkanki znamię, pojawienie się pęknięć na nim, owrzodzenia pokryte skorupą i krwawienia. W takich przypadkach, znamię powoduje obawy – to swędzi lub oparzenia. W tym przypadku, pacjent może zwiększyć węzły chłonne.

Jako uprawy czerniaka

Czerniak rozwija się najczęściej na kończynach dolnych, tułowia i rąk, tylko 10% pacjentów może wystąpić na głowie lub szyi.

Opisane nowotwór rośnie zazwyczaj w trzech kierunkach – w głębszych warstw skóry, na powierzchni lub przez skórę do otaczającej tkanki. Nawiasem mówiąc, im głębiej spready nowotworowe, tym gorsze rokowanie ekspertów.

Odpowiadając na pytania, w jaki sposób rozpoznać czerniaka i jak przejawia się, onkologów powiedzieć jej szybkiego przerzutu i klęskę okolicznych węzłów chłonnych. Obejmuje ona nie tylko na skórę, ale krwiopochodnej lub, jak już wspomniano, lymphogenous sposób. Nawiasem mówiąc, Krwiopochodne przerzuty mają zdolność wejścia do dowolnego narządu, lecz najczęściej mają wpływ na nerki, nadnercza, wątroba, mózg, płuca i.

Przerzuty w skórze wyglądać rodzaju małych erupcji, które wznoszą się lekko nad nim i mają brązowy lub czarny kolor.

Jak można rozpoznać czerniaka: objawy choroby

Pierwszy znak, że dana osoba ma w miejscu kret rozwija się czerniak zazwyczaj są zmiany, które nagle zaczynają go. Przyjrzeć się bliżej ich znamion.

  1. Zwykłych mola zawsze są symetryczne. Jeżeli przez ich środki psychicznie narysować linię, a następnie dwie połówki normalnym mol będą identyczne w kształcie i wielkości. Naruszenie tej symetrii powinien wywołać podejrzenia.
  2. Należy zwrócić uwagę na mole granicy. Jeśli są nieregularne, niewyraźne, rozmyte, to powinna zostać sprawdzona.
  3. Cheerleaders powinien zmienić swoje nowotwory i kolorów. Jeśli kret jest pomalowany w więcej niż jednym kolorze lub w kilku odcieniach – sprawdź to.
  4. Objawy czerniaka można przypisać do wzrostu wielkości znamię. Nawet jeśli spot ma innych nieprawidłowości (Smooth kolorów, wyraźnych granic, symetryczny kształt), ale średnicy większej niż 6 mm (prawie taka sama jak na końcu gumka od ołówka) – to może być przypisane do objawów lękowych.

Z powyższym, można dokonać jednoznacznego wniosku o jak rozpoznać czerniaka we wczesnym stadium. Należy jednak pamiętać, że nie ma potrzeby czekać na wszystkich powyższych objawów – tylko jeden z nich ma poważne powody, aby skonsultować się z dermatologiem.

Po raz kolejny o tym, czy się martwić, jeśli kret rośnie

Wszystkie funkcje wymienione powyżej rozwoju choroby z pewnością sprawi, że boją się rozważyć swoje ciało. Ale chcemy ostrzec cię, że myślenie o tym, jak rozpoznać czerniaka i nie przegap objawy nie rozpocznie się natychmiast alarm, ledwie zauważając, że kret wzrosła. Po tym wszystkim, może zmienić zwykłe znamiona jak zmieniamy się wraz z wiekiem. To może początkowo być płaska, a następnie stać się wypukły – to nie jest przerażające. Ale jeśli wystąpią takie zmiany, jak mówią, tuż przed naszymi oczami – opóźnić kampanię do lekarza nie jest konieczne.

Nawiasem mówiąc, obecność włosków na mol potwierdza, że jest zdrowe!

rozpoznanie choroby

A jednak, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu ich mole, nie domyślać się, jak rozpoznać czerniaka, i skonsultować się z lekarzem. Powiedział, że objawy, dowiedzieć się wszystkich czynników ryzyka, przeprowadzić badanie.

Ze względu na fakt, że, jak wspomniano wcześniej, czerniak jest bardzo agresywny, a jej rozwój może wywołać nawet niewielki uraz, bardzo niepożądany inwazyjną metodę badaniu (pod rozumie skrobanie lub histologii, gdy analiza nie bierze wszystko edukacji, a jego mała część ). Dlatego najczęściej lekarz wykonuje badanie zewnętrzne znamię.

On będzie sprawdzić stan węzłów chłonnych pod pachami, na szyi iw pachwinach, a także posiadać badania radioizotopowe w którym jest używany fosfor. Według zwiększonej akumulacji w guzie i oceniani na obecność czerniaka.

Jest on stosowany jako cytologię, w którym, w przypadku, gdy jest spodziewany czerniaka owrzodzenia z powierzchnią nowotworu usunięto z nadrukiem, a następnie przesyłane do analizy.

W celu określenia obecności przerzutów również prowadzone wnętrzności ultradźwięki, X-ray i obrazowania.

Jak jest czerniak

Jeśli pacjent miał czas, aby skonsultować się z onkologiem, na wczesnym etapie po prostu wycięto czerniaka. W zależności od tego, jak głęboko, że przeniknął, jest on usuwany, a niewielka ilość zdrowej skóry. Lekarz może przepisać dodatkowo i leczenie uzupełniające w postaci leków, które mogą pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo nawrotu choroby.

Jeżeli podejrzewane biopsji węzłów chłonnych po jednej z nich i pozytywny wynik powinien je usunąć.

Kiedy leczenie czerniaka okazały się znaczące korzyści z immunoterapii. Jest to stosunkowo nowa metoda leczenia, które jest przeprowadzane bezpośrednio po operacji usunięcia nowotworu.

W późniejszych stadiach choroby uciekania na promieniowanie i chemioterapię, co zresztą w czwartym stadium raka są nieskuteczne, pozwalając tylko pewien stopień spadku.

Kilka słów na zakończenie

W tym artykule staraliśmy się szczegółowo opisać, w jaki sposób rozpoznać czerniaka skóry. Zdjęcia umieszczone w nim też, z pewnością pomogą Ci uporządkować sytuację.

Ale w końcu, chciałbym dodać, że nie jest konieczne, aby znaleźć na znamię nietypowym kształcie, natychmiast rozpaczy. Nie zmienia każdy mol byłoby nowotworów, może to być nietypowe miejsca, łagodny i dysplastyczne.

Jednak podróż do lekarza nie należy opóźniać, ponieważ w tym przypadku lepiej jest brać pod czujności, które mogą później ratować nie tylko zdrowie, ale także życie.