250 Shares 5813 views

Siri – co to jest? Jak włączyć Siri

Rola smartphone w życiu każdego z nas staje się bardziej zauważalne. Spędzamy z przenośnych urządzeń mobilnych, większość swojego czasu, a więc można powiedzieć, są w stałym kontakcie w sieci telefonii komórkowej, a różne platform społecznościowych takich jak Twitter i Facebook.


Ale to, co jest niezwykłe: smartfony stały się już nasi pomocnicy, którzy organizują w dniu roboczym, które pomogą osiągnąć wyznaczone cele i je kontrolować nasze zachowanie (w jakiś sposób). Jednym z narzędzi, które ułatwia życie użytkownika, jest Siri. Jak mogę włączyć tego „pomocnika” na telefonie, co to jest i jak to działa, będziemy wyjaśniać w tym artykule.

technologia Siri

Zacznijmy od tego, że technologia, na której system operacyjny Siri – jest w rzeczywistości, doświadczenie wieloletnie szerokiego grona naukowców. Jeśli wierzyć oficjalnej informacji, około 40 lat temu, programiści ciężko pracowali, aby stworzyć prototyp sztucznej inteligencji, które zbierania, analizowania i reagowania na informacje płynące z otoczenia. Siri, oparte na tych technologiach, w rzeczywistości wprowadza te zmiany. I Apple zaprezentował platformę na rynku jako uzupełnienie ich produktu, stało się jednym z pionierów ery sztucznej inteligencji w smartfonach. I, w rzeczywistości, dzięki pracy wielu naukowców dzisiaj, użytkownik może pracować z Siri. Co to jest – bardziej wyjaśnić dalej.

Siri na iPhone

Smartfon firmy Apple – iPhone (zaczynając od modelu 4S, a kończąc na najnowszej, iPhone 6) – Siri jest przedstawiony w formie prostego wniosku. Może być instalowany w katalogu programów dla urządzeń z systemem iOS system operacyjny i uruchomić jednym kliknięciem.

Poza tym jest w stanie pobrać dodatkowe Siri, iPhone oferuje ten program jako jeden z podstawy. Tak więc, nawet jeśli użytkownik nie wie o istnieniu Appstore, po zakupie telefonu może skorzystać z tej „pomocy”.

Pomimo faktu, że Siri działa na zasadzie określania zapytań głosowych, nie ogranicza użytkowników z większości krajów w zakresie integracji językowej. Cel ten realizowany jest przez dewelopera wynika z faktu, że program jest do 20 wersjach pracy z różnych językach. Oczywiście, w obecności tam i Siri w języku rosyjskim, który jest dostępny na terytorium Federacji Rosyjskiej.

funkcja Siri

Użytkownik, który nie został jeszcze do czynienia z tą aplikacją, jest logiczne pytanie: co dokładnie jest w funkcję Siri? Właściwie, co ten program może pomóc właścicielowi telefonu, i dlaczego jest to konieczne?

Odpowiedź jest prosta: Aplikacja wykonuje funkcje osobistego asystenta. W jego „obowiązkiem” (jeśli prawidłowo używać tego słowa w odniesieniu do wniosku) obejmuje rozpoznawanie poleceń użytkownika, obsługi i oczywiście odpowiednią reakcję. Możliwe jest zatem, aby scharakteryzować główne funkcje aplikacji.

Co do konkretnych zadań, które działa Siri, jest w istocie takie same zadania, które wykonuje i smartfon. Biorąc pod uwagę to, co Siri na iPhone, możemy powiedzieć, że ta aplikacja pozwala na korzystanie z telefonu z różnych wniosków i poczekać, aż zakończy zadanie.

funkcje

Oczywiście, technologia, która pozwoliłaby iPhone dokładnie „zrozumieć” Ci wyłącznie za pomocą głosu, jeszcze nie istnieje. Siri – to tylko próba stworzenia rozwiązania uniwersalnego i praktycznego, ale nie jest doskonały. Dlatego musimy wiedzieć, jak korzystać z Siri na iPhone 5 (jak zresztą na innych modelach). W szczególności, musimy starać się najbardziej poprawnych pytań (na przykład „Call mamo”, „Zobacz mapę” i tak dalej). Nawiązując do smartfona w jakiejkolwiek formie nie jest konieczne (zwłaszcza jeśli nie chodzi o język angielski, gdzie Siri rozpoznaje najlepsze).

Inną cechą, oczywiście – jest wyrazistość mowy, aw szczególności słowa, które powiesz Siri. Co oznaczają te zwroty będą, i jak wyraźnie je wymawia – ty decydujesz. Należy jednak pamiętać, że w zależności od stopnia oprogramowanie do rozpoznawania dla głosu. Na przykład, jeśli dać komendę w hałaśliwym otoczeniu, „asystent” jest prawdopodobne, aby „nie rozumiem”.

dostępne języki

Można zapytać, jakie są dostępne języki do Siri? Odpowiedź: to jest angielski, duński, holenderski, szwedzki, rosyjski, włoski, francuski, hiszpański, kantoński, duński, chiński, koreański, niemiecki, tajski, turecki i japońskim. Obecność języka w tej liście oznacza, że ludzie mogą zrobić program żądanie, a ona „zrozumieć” co użytkownik chce.

Należy zauważyć specyfikę, że każdy z tych języków nie są dostępne we wszystkich wersjach iOS. Około połowa została dodana stosunkowo niedawno, wychodząc z modyfikacją 8,3.

Jak pracować z Siri?

W tym artykule opiszemy procedurę, że trzeba rozpocząć pracę z Siri (jak włączyć aplikację, w rzeczywistości). Teraz rozważamy dwie opcje: Jeśli masz zaprogramowanego programu (która pochodzi bezpośrednio z nowego urządzenia), w takim przypadku podjąć wymagane jest żadne specjalne działania. Program rozpoczyna się, jak wspomniano powyżej, poprzez przytrzymanie przycisku Home. Jeśli nie korzystać z tej funkcji i nie chcesz, aby spowodować „pomocnika” W ten sposób – można ją wyłączyć w ustawieniach.

Inna opcja – to jest, kiedy trzeba, niezależnie od przyczyny, nie ma Siri, a chcesz go zainstalować „od zera”. To proste: wystarczy przejść do Appstore i zainstalować go, a także inne programy. Ponadto możliwe jest, aby wejść do pulpitu Siri poprzez uruchomienie go w trybie normalnym.

Brak aktywacji lub dodatkowy program nie wymaga rejestracji. To piękno tego rozwoju – na szerokości swoich możliwości, Apple wprowadził go w najbardziej uproszczonej formie. Interfejs w końcu okazało się proste i jednoznaczne.

Jak korzystać?

I korzystać z Siri (czyli i tak ułożone, jako całość, uważamy, zrozumiałem) jest bardzo proste. Uruchamiania aplikacji, pojawi się nowe okno, przedstawiające linię zapisu dźwięku (jak w rejestratorze). Ponadto uruchomienie Siri jest również towarzyszy charakterystyczny dźwięk (specjalny sygnał „double”), po którym wymawiane wyrażenie «Cześć, jak mogę pomóc?» W języku angielskim (lub „Jak mogę pomóc?” W języku rosyjskim). Po tym można wypowiedzieć zdanie, wskazujący żądane polecenie: „” Siri „pokaż mi najbliższe restauracje”, na przykład.

Gdy mowa jest rejestrowane, program doda kolejny sygnał, który został natychmiast po niej odpowiedzi.

Perspektywy i szanse

W rzeczywistości, wszystkie informacje na temat tej aplikacji jest powszechne. Wiemy, jak pomóc Siri. Co to jest – to produkt, który w przyszłości będzie w stanie „nauczyć”, aby spełnić wszystkie nasze wymagania, bez wyjątku (a następnie, że będzie bardzo przydatne).

Zastanawiam się, czy to możliwe, aby w jakiś sposób wykorzystać ten rozwój w innych dziedzinach?

Eksperci twierdzą, że do takich decyzji politycznych jak Siri, przyszłości ludzkości. Być może kiedyś sztuczna inteligencja może rozwiązać najtrudniejsze zadania robimy niesamowite obliczeń, aby odpowiedzieć na te pytania, odpowiedzi, do której nie można znaleźć my, ludzie.

Istnieje również teoria, że Siri – to tylko bezużyteczne firmy Apple «wodotryski”, które zresztą też nie rozpoznają go na odpowiednim poziomie.

Cokolwiek to było, i w języku angielskim (USA), w szczególności, ludzie naprawdę cieszyć się ta aplikacja bardziej aktywny niż we wszystkich innych krajach. Tutaj Siri jest zintegrowany z wielu innych usług internetowych użytkownika, emitowanych przez spółki Yahoo, Google, Yandex, Facebook i wiele innych. Zadaniem każdego z nich – aby upewnić się, że użytkownik, który pracuje ze swoim iPhone, mógł wykonywać żadnych działań „hands-free” po prostu dając słownych poleceń. Być może zmiany te będą prowadzić do naprawdę coś ciekawego na rynku.

Analogi na innych platformach

Jednak należy zauważyć, że technologia Siri nie jest oryginalna lub nowy na rynku telefonii komórkowej. Aby to zrozumieć, wystarczy trochę zaawansowanej Samsung i znaleźć funkcji wprowadzania głosowego. Tak, urządzeń koreańskiej firmy, takie aplikacje są mniej dokładne niż w smartfonach z systemem iOS; Jednak możliwe jest, że jeden dzień Jabłko scedować swoją pozycję lidera zaawansowanych technologicznie firm.

Ponadto, istnieje wiele mniej znanych wydarzeń, które występują w postaci małych firm rozpoczynających działalność i pracuje także nad rozpoznawania głosu. O ile, oczywiście, pewne „głośny” przełom w tej dziedzinie nie jest przestrzegane, ale również powiedzieć, że stoi w miejscu, jest to niemożliwe. Z pomocą głosu, na przykład, jest to już możliwe, aby kontrolować system multimedialny w samochodzie, tym samym zmniejszając poziom zagrożenia na drogach. Taki mechanizm może być stosowany nawet w najbardziej różnych obszarach – i to może naprawdę pomóc, aby poprawić nasze życie.

W międzyczasie, nawet fakt, że na iPhone ustawić własny „asystent”, proszę. Po tym wszystkim, tylko dwa słowa, aby zadzwonić do kogoś bliskiego. A może, Siri może nawet uratować czyjeś życie?