558 Shares 1916 views

Odpowiedzi na pytania przez prawników „prawnika” Kancelarii specjalista w ziemi i mieszkań praw Tolkachev Sergey Aleksandrovich.

Witam, Siergiej Aleksandrowicz!


– Dzień dobry!

Kiedykolwiek chciał zadać kilka pytań na temat sytuacji politycznej w naszym kraju, który powstał po wyborach do Dumy Państwowej. Jak Pan ocenia tę sytuację?

Sytuacja, która jawi się w tej chwili nie jest tak proste i bezpieczne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Szczerze mówiąc, wzbudziły obawy, że nadchodzące wybory Prezydenta Federacji Rosyjskiej, który odbędzie się w marcu 2012 roku. Obawiam się, że nasz kraj może przejść na scenariuszu Libii, Egiptu, Gruzji, etc. I te obawy są nieuzasadnione, ponieważ nie ma wpływu Zachodniej nastrojów politycznych obywateli rosyjskich w kraju. Jeśli nasi obywatele, którzy udają się do rajdów i jesteśmy pewni, że wybory do Dumy Państwowej sfałszowane, nie opamiętają i uświadomić sobie, że ich ręce próbują zdestabilizować sytuację polityczną vnitrostatni, wszystko może doprowadzić do nowej wojny domowej, która spowoduje międzypaństwowych konfliktów.

Siergiej Aleksandrowicz, można wyjaśnić bardziej szczegółowo swoje obawy?

Spójrzmy na przyczyny, które, by tak rzec, pchnął ludzi na ulicach. Oczywiście, w każdym kraju iw każdej chwili są niezadowoleni z obecnego systemu. Są niezadowoleni, jeśli nie większość, chciałbym powiedzieć w tej sytuacji – jest to mniejszość, ale mniejszość, jeśli dobrze zorganizowane, może znacznie destabilizacji ogólną sytuację. Organizatorami tych rajdach doskonale zdają sobie sprawę, że ci obywatele, którzy głosowali, w tym przypadku, dla partii Jedna Rosja, wiec nie pójdzie, buntownik nie będzie, mimo że są one prawdziwe większość, ale niezadowolony (powiedziałbym, nie rozumiejąc), dojdzie do spotkania i być ochrypły w gardle, aby udowodnić, że wybory sfałszowane, konieczne jest, aby zmienić system, że Władimir Putin nadszedł czas, aby oczyścić i tak dalej i tak dalej. Jeśli, na przykład, wziąć każdy z protestujących i zapytać, co dokładnie chce – odpowiedź, moim zdaniem, nie jest uzasadnione, ponieważ, jak mówią, „nie wiem, co chcemy, ale musimy coś zmienić.”

Tutaj jest „próbą generalną” spotkania – część przygotowawczy z najważniejszych spektakli planowane są zainteresowanym stronom po wyborach prezydenta Rosji. Oznacza to, że rozumieją, że gdy większość w wyborach do głosowania na Władimira Putina, a teraz czas zacząć najgorsze – protestujący obecne ramiona mogą dokonać „pink”, „żółty”, „Orange” i inne rewolucje. A organizatorzy całego tego chaosu dobrze wiedzą, że otrzymają oni wsparcie z Zachodu, zarówno w postaci wsparcia finansowego, a nawet agresji Zachodu wobec Rosji z napisem „demokracji”.

Ale najbardziej przykre dla mnie – jest to, że mieszkańcy (głównie młodzież), przejdź na ulice dziś nie są świadomi, że ostateczny wynik, że tak powiem, nie jest najlepsza, ale będzie jeszcze gorzej. I polecam je, aby spojrzeć wstecz na znakomity „pokoju”, a nie rewolucja w innych krajach, które przeszły już tego oświadczenia. Ludzie w rezultacie nic nie wygrał!

I wspierać VV Putina?

Nie mogę powiedzieć, że byłem całkowicie zadowolony ze swojego programu i DA Miedwiediew, ale w obecnej sytuacji lepiej, ja nie oglądam. doceniając również wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone po 90. Mogę powiedzieć jedno – nikt inny w naszym kraju nie poczyniła wiele pozytywnego, perspektywiczne i użyteczne, podobnie jak Vladimir Putin i DA Miedwiediew. Dlatego głosowanie, oczywiście, jestem za Putina VV, jak większość naszych obywateli, jak sądzę.

Siergiej Aleksandrowicz, jako prawnik, konieczne jest, Twoim zdaniem, zmiany w dziedzinie prawa?

Nie popieram tych, którzy mówią, że są złe przepisy, które powinny być zmienione. Z prawem mamy wszystko w porządku, ale egzekwowanie prawa mamy bardzo kiepski. Problemy pojawiają się, gdy istniejące prawodawstwo nie jest egzekwowane, a najgorsze, co czasami do czynienia z niewydolnością obecnego ustawodawstwa i czasami orzeczeń sądowych ze strony organów państwowych (urzędników).

Co to jest prawo – to jest zasada zachowania w danej sytuacji. Prawo jest nierozerwalnie związane z moralnością w danym społeczeństwie. Im więcej prawa, społeczeństwo mniej moralnych. Przepraszam, oczywiście, ale to fakt. Jeśli społeczeństwo potrzebuje „na każdym kroku”, aby dostosować się do poziomu legislacji – mówi o bardzo niskiej moralnej i etycznej strony społeczeństwa. Nie rozumiem posłów, którzy są dumni z dużej liczby przepisów, które przyjął. Prawo jest konieczne, aby kontrolować fundamentalne, podstawowe relacje obywateli, ale w tym samym czasie i śledzić realizację ustawy.

Radziłbym naszych deputowanych do Dumy Państwowej nie siedzieć na Ochotnyj Riad i wymyślić nowych przepisów prawnych lub zmianę starego do nowego, a do rozproszenia miejsc i na miejscu monitorować wdrażanie istniejącego prawodawstwa.

Jesteś specjalistą w dziedzinie gruntów i praw mieszkaniowych. Co sądzisz luki istnieją w tych branżach?

Problem jest taki sam – wykonanie obowiązującymi przepisami!

Ale bym przeznaczył analfabetyzmu prawnego niektórych urzędników w prawa nieruchomości, która rozwiąże problemy ziemi. Mam wrażenie, że wielu z nich nie rozumie, jak interpretować niektóre zasady prawa ziemi, i jeśli oni zrozumieć, a następnie interpretuje je wyłącznie na swoją korzyść, w „kieszeni”, powiedziałbym. I tu znowu pojawia się pytanie o moralności tych, którzy zajmują stanowiska w agencjach rządowych.

Co sądzisz powinno zostać zmienione?

Wierzę, że jest to niezbędne do realizacji spraw personalnych w agencji rządowych na ziemi. Należy umieścić osobom urząd publiczny, którzy naprawdę są ekspertami w branżach, w których pracują. To powinno być moralne, uczciwi obywatele, nie myśleć o tym, jak zarobić na danym stanowisku, i jak radzić sobie z problemami dotyczącymi ich kompetencji, wyraźnie, poprawnie iw krótkim czasie. Naturalnie takie specjaliści powinni odpowiednio płacić za ich pracę, ale również surowo karane, w przypadku wykrycia korupcji lub innych naruszeń obowiązków służbowych.

Więc wracam do początku naszej rozmowy trzeba zmienić nie czubki struktur władzy, a lokalne władze. W zasadzie ten trend i przylega do administracji prezydenta Dmitrija Miedwiediewa i premier Władimir Putin

Dziękuję, Sergey Aleksandrovich, za odpowiedzi.

Dziękuję!