738 Shares 4269 views

Bajkał-Amur Mainline: głównych węzłów komunikacyjnych. Budowa Bajkał-Amur Mainline

Bajkał-Amur Mainline – jeden z największych kolejowych na świecie. Jego budowa odgrywa strategiczną rolę w rozwoju regionu syberyjskiego, była katalizatorem dla tworzenia przedsiębiorstw przemysłowych, pojawienie się nowych miast, pod warunkiem zatrudnienia dla tysięcy ludzi w kraju.

projekt

Rosyjski rząd podjął decyzję o budowie linii kolejowej Bajkał-Amur pod koniec 19 wieku. Droga biegnie przez północnej Bajkał, byłby to przełom w rozwoju terytoriów wschodnich. Po wojnie Japończycy musieli rozwiązać problem trudnych do zaopatrzenia w regionach wschodnich. Pierwsza wojna światowa, rewolucja i jej konsekwencje zmuszony odłożyć tę kwestię – w ZSRR, kiedy nie było ani technika zdolność do realizacji projektu na dużą skalę.

Ponownie zajęło mu aż do 1930 roku. Na posiedzeniu rządu powierzono specjalnej organizacji do pracy nad projektem kolejowym, który będzie nazwany Kolei Transsyberyjskiej, ale znajdował się na północy i zapewnić wylot do wybrzeża Pacyfiku. Jednocześnie nowe sposoby, aby podać nazwę – Bajkał-Amur Mainline. Główne węzłów komunikacyjnych dostosowanych do Irkucka, amurski Region, Chabarowsk Territory, leżą w Republice Buriacji i Yakutia niedostępnych terenów. Już w 1933 roku pierwszej linii kolejowej, obszar ten został ustanowiony.

budowa

praca na pełną skalę na budowę BAM, który połączony Tajszet i Sowiecka Gawań, miasto u wybrzeży oceanu, rozpoczęła się w 1937 roku. ASB natychmiast otrzymali nieformalną nazwę – „Budowa wieku”. Nie jest to zaskakujące. Budowa Bajkał-Amur Mainline ciągnęła się przez lata, zatrzymał się na kilka lat z powodu wojny, a następnie z powodu braku funduszy. W tym dniu, BAM to jeden z najdroższych projektów zrealizowanych w 20. wieku.

Na budowę więzień i obozów wszystkich kraju przyciągają tysiące więźniów. Władze mieszające ludności do wzięcia udziału w budowie drogi, która miała być przyszłość władzy. Konstruktorzy zapewniają zakwaterowanie i wszystkie niezbędne udogodnienia. Wraz z budową dróg i miasta ewoluowała Syberię.

W okresie od 1942 do 1947 roku pracy został zawieszony z powodu wojny. Kolejny przystanek miał miejsce w 1953 roku. wymagany kosztowny projekt znacznych inwestycji kapitału i zasobów ludzkich.

Budowa wznowione dopiero po prawie 20 lat – w 1974 roku. „Budowa wieku” zaczął ponownie przyspieszył tempo, opracowany i opanowaniu kilku kierunkach. Minęło kolejne 12 lat, aby połączyć wszystkie strony. W tym czasie, w różnych miejscach w kilku regionach kraju zatrudnionych było łącznie około 2 mln pracowników budowlanych. W 1989 roku nastąpił pełny BAM na mapie Rosji. Jednocześnie został oficjalnie oddany do użytku.

Bajkał-Amur Mainline: głównych węzłów komunikacyjnych

ASB zaczyna się na stacji Tajszet Kolei Transsyberyjskiej, a następnie udaje się do Wschodu. Oto punkt wyjścia drogi łączącej dwa kraje najbardziej ambitnych projektów transportowych. Kiedy został zbudowany Bajkał-Amur Mainline, głównych węzłów komunikacyjnych aktywnie „wyrosnąć” ludności kosztem konstruktorów z całego kraju przyjeżdżają tu do pracy, a następnie wyjechał do zamieszkania.

Droga stacje kluczowymi są: Tajszet, Tynda, Nerungri, Komsomolsk nad Amurem, radziecki Harbor. ASB była pierwsza kolej na terytorium Jakucji, która z powodu trudnych warunków naturalnych dawna odcięte od kraju, a wiadomość zostanie przeprowadzona wyłącznie za pomocą ruchu lotniczego.

Zagospodarowanie gruntów wokół BAM

Projektanci, łączący się z Kolei Transsyberyjskiej do wybrzeża Pacyfiku, wybrał drogę na przyszłość drogi, obejmujące główne złoża mineralne. W ten sposób została ona zaplanowana w celu zwiększenia efektywności transportu. tory kolejowe miały przynieść wymierne korzyści i ułatwienia transportu minerałów.

Najbardziej studiował w drodze po BAM są te zagłębiach: Ogodzhinskaya i ELGA, Udokanskoye pól miedzi, ropy naftowej i gazu w Talakanskoye, VC, Yarakta i innych dziedzinach. Ponadto, istnieje znaczne złoża rudy miedzi, rudy żelaza, apatyt i gazu w innych częściach drogi. Aby zwiększyć wydajność i efektywność działań w tych obiektach, konieczne jest ustanowienie infrastruktury transportowej w regionie i zapewnić dostarczanie zasobów bezpośrednio do miejsca załadunku w samochodzie.

Większość dużych stacji wzdłuż drogi

Ze względu na budowę drogi stał się miastem z Ust-Kut, Tynda (ten ostatni stał się znany jako „sercu BAM”). Tajszet – strategicznie ważna stacja, punkt, w którym powstaje Bajkał-Amur Mainline. Duże węzły komunikacyjne również przechodzić przez Tynda, a następnie przez dwa oddziały: północ (w Nerungri) i Południowej (w Skoworodino), łączących w taki sposób z Trans kolei.

Stacja Terminal – miasto Sowiecka Gawań, usytuowany nad brzegiem tatarskiego Strait. On jest znany z innej przewlekłej – podwodny tunel, który miał połączyć Sachalin kontynencie. Do tej pory ten projekt nie jest realizowany. W sowieckiej Harbor wyrzucać Station 3, ale pociągi pasażerskie zatrzymać w innym sąsiednim obszarze. Ponadto, do pociągu pasażerskiego, aby przejść do zachodniej części kraju, należy postępować zgodnie z Władywostoku, do którego można dojechać samochodem z przyczepą.

Inne koleje regionalne

Bajkał-Amur Mainline obejmuje VSZHD podporządkowanych syberyjskiego odcinek trasy i Dalekiego Wschodu – w Terytorium Amur Chabarowsk i Regionu. ASB powtarza Kolei Transsyberyjskiej, biegnącej wzdłuż południowej granicy Rosji (podobnie jak – przez terytorium Syberii i Dalekiego Wschodu).

Plany rozwoju BAM

Głównym problemem z kolei pozostaje, że mimo ponad 15 lat żywotności, nadal jest nieopłacalna. Tory kolejowe mają ogromny potencjał, który żywił ten sposób, gdy projektanci go stworzył, ale nie zostało jeszcze zrealizowane.

Główna trudność polega na tym, że do głównych złóż minerałów i rud nie są utorowała drogę wiadomości. Po zakończeniu budowy, zdecydowano się nadal rozwijać kierunek, jednak pierwszy z powodu upadku ZSRR, a następnie z powodu niestabilnej sytuacji gospodarczej w latach 90-tych i światowego kryzysu gospodarczego w roku 2000, plany były wielokrotnie odkładane. W 2011 roku, po raz kolejny przedmiotem podniesiony przez Władimira Putina. Planowane jest zwiększenie prędkości pociągów, pojemność i ładowność.

Ogólna charakterystyka Bajkał-Amur Mainline

Całkowita długość drogi wynosi 4300 kilometrów, a korzystnie składa się z jednej ścieżki. Kolej na dwa sposoby zbudowane wyłącznie z Tajszet Lena i ma długość około 700 kilometrów.

BAM Budowa została skomplikowana przez trudne warunki pogodowe. W wielu lokalach wyborczych musiał być zbudowany na ziemi zmarzliny, w obszarach narażonych na trzęsienia ziemi. 11 mosty zostały zbudowane przez płynących rzek, ponad 30 km drogi przechodzi przez tuneli w skale. Berneński również znacznie skomplikować budowę linii kolejowej.