612 Shares 2167 views

Miód: przechowywanie i trwałość

Miód – rzadki produkt, który może być przechowywany przez dłuższy czas bez utraty właściwości lecznicze. Mnisi w Rosji wolą jeść go po dwóch lub trzech latach starzenia. Według niektórych ekspertów, miód, że przechowywanie został prawidłowo zorganizowana, ma bogaty smak i delikatny aromat, z powodu naturalnego procesu dojrzewania. Plastra miodu jest przechowywany nawet dłużej. Ule z dzikich pszczół zgromadził przez lata, bez utraty cennych właściwości biologiczne.


Właściwe przechowywanie miodu

Ten produkt jest często poddawane falsyfikacji, więc konieczne jest, aby wybierać bardzo ostrożnie. Aby uchronić się przed oszustwem, to najlepiej mieć przyjaciela pszczelarza i kupić mu miód prawdziwy gojenia. Przechowywanie tego produktu ma swoje własne cechy. Konieczne jest wybranie odpowiedniego pojemnika, aby zapewnić prawidłowe światło, warunki temperatury i optymalnej zawartości wilgoci.

temperatura

Że miód długo pozostał smaczne i zachował wszystkie swoje lecznicze właściwości, ważne jest, aby chronić go przed przegrzaniem. Najlepiej, aby utrzymać ją w temperaturze od -5 do 5 0 ° C rażenia enzymów dla zdrowia ludzkiego wpływu temperatury otoczenia. +10 0 ° C redukcji aktywności substancji jest niewielka, ale przy 20 0 C, spada o 1,5-2% na miesiąc, co znacznie zmniejsza korzystne właściwości miodu w trakcie długotrwałego przechowywania. Po podgrzaniu powyżej 40 0 ° C w ciągu kilku dni, enzymy są niszczone. Należy unikać zmiany temperatury. W domu, miód najlepiej przechowywać w lodówce. Producenci coraz częściej wykorzystują zamrażarka, tak jak spadek temperatury do -20 0 C na jakość miodu nie wpływa znacząco.

ekspozycja na światło słoneczne na miodzie

miodu osadza się światła nie jest dozwolone. Według badania niemieckiego naukowca Dustmana, produkt po stojący na parapecie w ciągu dwóch dni, tracąc właściwości lecznicze. Ponadto, ciemnieje i zaczyna się łuszczyć. Najlepszy pojemnik do przechowywania miodu w domu – hermetycznie zamkniętą słoik. Jego jedyną wadą – przepuszczalność światła. Jeśli możesz, miód jest umieszczony w ciemnym i chłodnym miejscu lub dostarczenie pojemników całkowite zaciemnienie.

A teraz nadszedł czas, aby pamiętać, jak pięknie umieścić miodu na półkach sklepów, i zastanowić się, jak długo to jest tam …

magazyny

Miodu mogą być przechowywane w pojemniku, który nie ma wpływu na skład chemiczny i smak. Z tego podejścia:

  • Szklane opakowania: puszki, butelki, i tak dalej. Lepiej jest, jeśli jest ona wykonana z ciemnego szkła.
  • Drewniane beczki. Nadaje skała drzewa: wierzba, brzoza, buk, olcha, lipa. Wykonane z miękkiego, osika lub dębowych beczkach nie nadają się one psują smak i powodować przebarwienia.
  • Ceramiczny pojemnik pokryte szkliwem. Wyroby z surowej gliny absorbują wilgoci atmosferycznej, więc nie zbliżać.
  • Platerowane, wyroby emaliowane.
  • Opakowanie z tworzywa sztucznego spożywczym. Początkowo obawiano się w użyciu, ale według badań, jedzenie z tworzywa sztucznego nie emituje plastyfikatory i nie wpływa na smak.

należy użyć czystej, suchej miski. Pozostałości starego miodu nie może opuścić, mogą spowodować, że proces fermentacji. Osłony muszą przestrzegać bardzo mocno, tak jak miód higroskopijne i mogą absorbować wodę z powietrza.

Wpływ innych produktów na miodzie

Przechowywanie miodu obok ostrym zapachu żywności doprowadzi do chwili wchłonięcia ich aromat. Pożądane jest, aby usunąć ją z solonej ryby, kiełbasy, kapustą i innych produktów o charakterystycznym zapachu.

Producenci wskazują trwałość jednego roku, a pożądane jest, aby trzymać się go. Podczas przechowywania domowego nie można doskonale zaobserwować wszystkie warunki i zachować wszystkie witaminy i substancje czynne.