699 Shares 5770 views

Bezpośredni – osoba z dzieciństwa?

Czy kiedykolwiek niewygodne dla Twojego dziecka, który mógł głośno zapytać: „Dlaczego pani tak gruby?” Albo „Dlaczego wujek ma włosy na głowie?” Najprawdopodobniej tak. Dzieci zazwyczaj zachowują się, jakby nie istnieją żadne zasady przyzwoitości i uprzejmości prawami.


W związku z tym sam człowiek – jest tym, który „przecina prawdy-łono” w twarz i mówi, co myśli. Czy to dobrze, czy takich prac bezpośrednio we współczesnym świecie? Porozmawiamy o tym w poście.

Skąd pochodzi bezpośredniość

„Wszyscy byli bezpośrednio po” – fraza brzmi niemal smutny, z tego prostego powodu, że niewiele jest natychmiastowa wśród dorosłych. Dzieciństwo – podczas śnienia, wiara w cuda, szczerość i otwartość. „Direct” – to jest całkiem normalne dla dzieci wyposażone wraz z odwiecznym „dlaczego” dookoła i aktywnych gier. Należy jednak pamiętać, że już w ośmiu do dziesięciu lat dziecko traci swoją szczerość. Zaczyna szeptać ze swoimi przyjaciółmi, milcz, nawet jeśli mają pytania, aby utrzymać coś w umyśle, a nie wyrażać swoje uczucia. Dlaczego tak? Bardzo proste. Rodzice, wychowawcy, a wszystko otoczone każde dziecko inspirować go, że sam człowiek – to jest złe. Bądź szczery – to znaczy być nieuprzejmy, niegrzeczny, zły. Na dość logiczne i proste pytanie dziecko może szczypać, slap, powiedz mu, żeby się zamknął. Dorośli opowiadając dziecku być szczery, i poradził mu, aby szybko nauczyć się zasad tego świata. A więc natychmiastowość doskonale zlikwidowane i zastąpione przez hipokryzji.

Bezpośredniość u dorosłych

Jak powiedział Elena Ermolaeva, spontaniczność i naturalność – te cechy sverhelitarny i mogą nie pozwolić każdy. To prawda. Nasz szablon i stereotypowe świecie nie kocha otwartość i uczciwość. Jesteśmy o wiele bardziej naturalny kłamać, kłamać, aby milczeć, niż być bezpośredni. Wynika to częściowo ze względu na nauki dzieciństwa. Z drugiej strony, mamy teraz i wtedy zobaczyć efekty bezpośredniości. Ludzie otwierają się zbyt proste, nieprzyjemne, są one niemal boją i nie lubią. Wyobraźmy sobie, że mamy do czynienia powie to, co myślimy, do przełożonych tescham i matka, nauczycieli, sąsiadów, a nawet rodziców? Nie myśl, że wszystkie słowa będą obraźliwe, to tylko emocje. Nie, ludzie boją się prawdy, ale dlatego, że większość woli trzymać się cichą „w szmatę.” Bezpośredni osoba może być i cieszyć się brakiem „ukrytych motywów”, ale raczej nie zadowolony z tego, jak jest ona postrzegana przez innych.

minusem

Wiele osób myli spontaniczności z jakości wstecznych. Jeśli bezpośredniość – to naturalne, to nie oznacza nic złego w kierunku sąsiada, nadmierne uproszczenia, graniczące z chamstwem – to zły znak cecha.

Te cechy są trudne do wymieszania. Bezpośredni człowiek żyje uczciwie, nigdy nie zadawać zbyt dużo i nie obrazić osobę. Ona nie powiedzieć pełną Dama „szczerość”: „jesteś gruba”, ale nie da się ukryć swe myśli, pytany o to. Bezpośrednie ludzi śmiech, płacz, zachowuje się jak ona opowiada serca, a nie postaw społecznych. Szynka, Lucjan szczerze szkodliwe dla społeczeństwa, nie ponosi żadnych dobrych ludzi lub jasne.

Zalety bezpośredniości

Tak więc, aby zrozumieć tę koncepcję, można stwierdzić, że takiej bezpośredniości. Ale jest przydatna jakości? To nie boli, aby skierować zachowanie osoby, w stosunku do swego społeczeństwa? Najprawdopodobniej nie. Autentyczne, prawdziwe uczucie nie może uszkodzić lub zakłócać. Raczej osoba rani się kiedy on nie może powiedzieć, co jest w jego umyśle i sercu. Sam człowiek – jest tym, który rozwija się, jest hołdem dla samego bytu, wreszcie szczęścia. Być naturalne i natychmiastowe.