807 Shares 8590 views

Moskwa lista atrakcji. Świątynie, muzea, teatry, pomniki, mosty, ulice Moskwy

Moskwa – stolica Rosji. Jednak jest to bardzo drogie miasto. Ale można znaleźć dla siebie i najtańszym sposobem podróżowania. Warto również zauważyć, że prawie wszystkie jego atrakcje są bezpłatne. I nie myśl, że to, co jest za darmo – źle. Tutaj niesamowita ilość godnych miejscach, a wszystkie z nich po prostu trzeba odwiedzić, przybywszy tutaj. Weźmy bliżej przyjrzeć zabytków Moskwy, których listę można zobaczyć poniżej.

Place i ulice

Moskwa – stare i piękne miasto, gdzie można dotknąć historii, chodzić jego ulicami. W tym przypadku nie ma potrzeby wydawać pieniędzy. Na przykład, weźmy czerwony obszar mający zaskakujący zespół architektoniczny. I chodzić na Arbatu lub Tverskaya. Tutaj widzimy, że zabytki Moskwy, listy, z których więcej niż ogromne, widać i nie ma pieniędzy. Można też przejść na obszarze Lublany i spojrzeć na dom KGB. Chcąc uzyskać panoramę Moskwy, konieczne jest, aby przejść do Sparrow Hills. W pobliżu tarasu widokowego można zobaczyć budynek Uniwersytetu Moskiewskiego.

kapitał sklepy historyczne

Najsłynniejszy magazyn miasto – jest GUM. Ten elegancki budynek jest uważany za główną atrakcją Placu Czerwonego. Budynek został zbudowany w 1888-1893 gg. w historycznym stylu rosyjskim, w tym przypadku w momencie sklep w Moskwie był jedynym tej wielkości. Budynek, dzięki regularnym prac naprawczych, doskonale zachowany. A dzisiaj uderza turystów, którzy decydują się na zwiedzanie zabytków Moskwa (lista jest uderzające w jego różnorodności) dla swojego spektakularnego wnętrza.

Drugi znany sklep – Eliseevsky, znajduje się na ulicy Tverskaya. Ten magazyn ukazał się dzięki staraniom Grigoriya Eliseeva, handlowcem, około 100 lat temu. Jeśli pójdziesz do niego, można poczuć się jak gość w tym pałacu. Eliseev sklep przyciąga gości z kulinarnymi, a jego wspaniałe wnętrza, nic dziwnego, turyści chcący odkrywać uroki Moskwie (co jest bardzo szeroka lista), koniecznie wpaść tu i tam.

mauzoleum Lenina

Kilka osób, wizyty w Moskwie, nie wchodzi do mauzoleum Lenina, słynnego na całym świecie. Przywódca rewolucji październikowej został pochowany na placu Czerwonym w mauzoleum granitu. Jego ciało, mimo restrukturyzacji, to jest przechowywany w grobie. Dla zwiedzających do mauzoleum jest otwarta codziennie, z wyjątkiem w piątki i poniedziałki. Obok niego są pochówku przywódców radzieckich, w tym Stalina, Breżniewa, Andropowa i wybitnych wojskowych przywódców, polityków, naukowców i astronautów. Uważany jest niezwykle popularne wśród turystów, dzięki którym w czasach kolejki sezonowej mogą stać przez około godzinę.

Słynna świątynia

Świątynia Chrystusa Zbawiciela jest największym Cerkiew w świecie. Katedra została zbudowana w XIX wieku po słynnym zwycięstwie nad Napoleonem. Ale został wysadzony w powietrze w 1931 roku budynek został przebudowany w 2000 roku jako znak pokuty za grzechy minionego wieku. W chwili obecnej jest to największy kościół w Moskwie, zachwyca swoim gościom wspaniałego i niezwykłego wnętrza.

Bloch Epiphany Cathedral

Ta katedra znajduje się w centralnej dzielnicy stolicy, na ulicy Spartakovskaya. Nazwa „Bloch” Elohim pochodzi od wsi, a także płynącej w pobliżu Olkhovets-Creek. Legenda mówi, że w 1469 kolebką Wasilij Blazhenny, Moskwa whacky.

St. Vasiliya Blazhennogo

Znajduje się na Placu Czerwonym w pobliżu Kremla. Katedra ma inną nazwę: Katedra wstawiennictwem Matki Bożej, Cerkiew Wasyla Błogosławionego, Katedra Blazhennogo Vasiliya i Katedra na Fosa. Taka ogromna liczba tytułów świątyni był historycznie ze względu na fakt, że została zbudowana na rozkaz Iwana IV i tematycznie poświęcony NMP i Św. Zwana szczątki Vasiliya Blazhennogo, a potem ludzie zaczęli nazywać kościele katedralnym w jego imieniu. W okresie budowy katedry między budowie i Kremla była głęboka fosa, więc dostał inną nazwę – Świątynia na fosa.

Klasztor św Daniłow

Jest to najstarszy miejsca w stolicy. Jak mówi historia, ukazał się w 1282 dzięki syna Aleksandra Nevskogo, Prince Daniil Aleksandrowicza. Gdzie został pochowany. Następnie stopniowo klasztor popadł w ruinę, ale w połowie XVI wieku, została reaktywowana.

ski klasztor

Klasztor ten pojawił się w 1592 roku, gdzie przez rok wcześniej było to obóz rosyjskich żołnierzy, którzy byli w stanie odeprzeć hordy Khan Kazi Girej. Był to kościół obóz, gdzie ikona Don Bogurodzicy było. w imieniu klasztoru zawdzięcza swoją nazwę.

kaplica

Sadovnicheskaya na ulicy jest wspaniała kaplica, wzniesiona w pamięci po zmarłych odkrywców i żeglarzy. Jest on zbudowany w stylu marynistycznym. W 2004 roku, pieniądze zostały otrzymane ze sprzedaży obrazów, tej kaplicy ustawiony na dziedzińcu własnej pracowni samotnie, kapłan i artysta Fedor Konyukhov. Następnie kaplica ku pamięci zmarłych żeglarzy i odkrywców został poświęcony w imię St. Nikolaya Mirlikiyskogo. Jest to dość nietypowe i mała cerkiew z pozłacanej wysokości Dome – zaledwie piętnaście metrów.

teatr Wielki

Od dzieciństwa, każdy z naszej małej rodak wie, że w stolicy, tuż przy placu Teatralnym, znajduje się w Państwowym Akademickim Teatrze Bolszoj, który jest symbolem świetności państwa, jak i jego kultury. Do tej pory obecny teatr – prawdziwy zabytek kultury. Dumny tytuł ma dla rozwoju artystycznego i stałym rozwoju, zewnętrznego i wewnętrznego. Historia teatru światowego już udowodnił, że trwały i szybki rozwój może być tylko wtedy, gdy tworzy i przedstawia nowe produkcje artystyczne wysokiej jakości, które mogą być porównywane jedynie z występów najlepszych ośrodkach muzycznych świata. Te występy pokazują Teatr Bolszoj za ich pracę.

Moskwa teatr komedia i dramat

Jest to jeden z najbardziej znanych w Rosji, jak i na zewnątrz teatru. Taganka Theatre, znajduje się na ul. Ziemisty drzewo – to obiekt dziedzictwa kulturowego, a także zabytek kultury federalnym znaczeniu i historii.

Lenk

Zajmuje szczególne miejsce w otoczeniu obecnego teatru i oczywiście fanów, którzy uczęszczają do teatru na głównych świąt lub po prostu dla firmy. Teatr Lenina Komsomołu ( „Lenk”), młodzi otwory teatralne i najjaśniejszą talent w sztuce teatralnej doświadczenia, które w zasadzie zawsze o jeden krok przed obecnym czasie.

Moskwa muzea

Teraz można chodzić i kilka słynnych muzeów stolicy. Należy zauważyć, że kwota podstawowa z nich są całkowicie bezpłatne.

Gorky Muzeum

To muzeum będzie ciekawe, jak fani literatury, a każdy, kto kocha sztukę teraźniejszości. Budynek ten jest naprawdę wyjątkowy, a najlepszym przykładem secesji. Został on zbudowany w ramach projektu Fedora Shehtelya, utalentowany architekt, w 1900 roku

Muzeum w katedrze Chrystusa Zbawiciela

Tutaj, pod świątynią oznaczało galerię o historii tych miejsc. Odwiedzając go, znajdziesz ogromną liczbę starych fotografii przedstawiających sobie stary Moskwa, a także projekt Pałacu Sowietów. Niewielka część tej galerii się wystawy czasowe.

Muzeum niepowtarzalnych lalek

W tym momencie kładziemy europejskich i rosyjskich lalek. Jednak niektóre z nich stworzył ponad trzysta lat temu.

Muzeum "Military Glory"

W zbiorach muzeum 157. rundy Dywizji Piechoty Niemna obejmuje około 2500 pozycji, 1100 z nich są zawarte w środkach trwałych muzeum i na wystawie. Mówi o tradycji rosyjskiej armii przed rewolucji październikowej, II wojny światowej (o walkach o Leningrad, Moskwa, Stalingrad).

Słynny Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych. A. S. Pushkina

Jest to jeden z największych i najważniejszych krajowych muzeów świata i sztuki europejskiej. Państwowe Muzeum Sztuk Pięknych. AS Puszkin zawiera zbiór kolekcji dzieł sztuki w Europie od starożytności do XX wieku.

Cheburashka Muzeum

Znajduje się on w Wychino, Dmitrievsky Street, w stolicy №2550 przedszkola. Ustalono, że szef przedszkola wraz z pisarzem Eduard Uspienski – prawdziwego „papieża literackiego” samym Cheburashka. Wspólnie wpadli na „płaski” charakter ekspozycji muzeum i organizacji kreskówek.

Muzeum Politechnicznego

Jest to jedno z najstarszych muzeów w kierunku technicznego całej planety. Został on stworzony na podstawie aktywów posiadanych przez Polytechnic wystawy zorganizowanej w 1872 roku w tym czasie Towarzystwo miłośników antropologii, etnografii i historii naturalnej stworzyliśmy unikalną kolekcję dla każdego mieszkańca kraju. W obecnej chwili rekonstrukcji Polytechnic Museum. Uaktualniona wystawa otworzy swoje podwoje dla każdego chcąc jedynie w roku 2018. W chwili obecnej, muzeum eksponowana w innych miejscach w stolicy.

Państwowa Galeria Tretiakowska

Zebrała niewiarygodnie dużą kolekcję dzieł sztuki znanych artystów rosyjskich. Galerii Trietiakowskiej jest znany na całym świecie ośrodek kultury. To ma swoją nazwę na cześć Pawła Tretyakov, kupca, jej założyciela, który dał w 1892 roku stolicę własnej kolekcji (około 2000 ekspozycja), a także zbiór dzieł sztuki brata Siergieja, a sam budynek jest w alei Lavrushinsky, to przekształcony w muzeum.

niesamowite Muzeum

Muzeum Radzieckich automatów obejmuje około 40 eksponatów. Wśród nich, automaty z drugiej połowy XX wieku – „Sniper”, „Battleship”, „Rally”, a także inne działania, które były popularne w ZSRR. Wszystkie one są w stanie gotowości do pracy, podczas płacenia za bilet, zwiedzający mogą zobaczyć eksponaty i grać na nich. Każdy przy wejściu muzeum radzieckich automatów do gry wydane Radzieckiego piętnaście monet do 15 centów. Warto wspomnieć osobno dystrybutory wody. To muzeum – to chyba jedyne miejsce w stolicy, która pozostała jednostka pracuje. Instytucje odwiedzających pamiętać, że napoje gazowane i smakują tak samo, jak gdyby był dzieckiem.

VVC

All-Russian Exhibition Center w Moskwie ma szczególne miejsce. VVC, jak poprzednio, w pre-pierestrojki razy, przyciąga setki tysięcy ludzi z różnych części kraju, blisko i daleko za granicą. Jest to zarówno ziemia wystawa, ogromne centrum handlowe, zielony teren rekreacyjny. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu przyciąga „klub Paintball”, który znajduje się w pobliżu wejścia Lihoborskie. Ogromny plac zabaw, usytuowany na brzegu rzeki, w zalesionej okolicy, jest jednym z najlepszych w stolicy. Istnieje około trzydziestu różnych schronisk, rowy, tor przeszkód i instalacja prawdziwym napędem rakietowym. Instruktorzy oferuje czterdzieści różne scenariusze gry. Również w tym miejscu na świeżym powietrzu można zjeść lub myślnikami strzelać pistolet działania pompy (aby sobie z tym poradzić i dziecka).

Faceted Chamber

Jest to zabytek architektury, który znajduje się na Kreml. Jest on jednym z najstarszych budynków cywilnych stolicy. Budynek ten został wzniesiony przez włoskiego architekta Pietro Antonio Solari i Marco Ruffo. Budowa rozpoczęła się na rozkaz Iwana III w 1487 nazwa tego budynku została ze względu na elewacji, zdobione „diament boniowanie” – fasetowany kamień. To wykończenie jest charakterystyczna dla architektury okresu renesansu włoskiego. Głównym sala Pałacu aspekty znajduje się na drugim piętrze. Jej łuki zwieńczony centralnym filarze, co daje nakładających jak fasetowanego wygląd.

Kolomna parku

To dawnej letniej rezydencji carów Rosji. I jest to jeden z najbardziej malowniczych miejsc w stolicy.

Zaparkować je. Gorky

Jego powierzchnia wynosi 42,4 ha. Central Park Kultury i Wypoczynku. Gorky mogą być również nazywane „płucami” stolicy, jak rośnie około trzydziestu tysięcy krzewów i siedem tysięcy drzew (głównie dębów, które mają ponad sto lat). Oficjalne otwarcie nastąpiło w lipcu 1932 roku.

Moskwa Zoo

Jest to pierwszy zoo w kraju, który został zorganizowany przez rosyjskiego Towarzystwa aklimatyzacji roślin i zwierząt w 1864. Jego początek jest związany z istnieniem słynnych nazwisk University Capital profesor Anatolij Pietrowicz Bogdanow, Karl Frantsevich Rul'e i Sergeya Alekseevicha Usova. W nim na otwarcie zoo było około osiemdziesięciu gatunków dzikich zwierząt na świecie, ponad sto egzemplarzy domu. Tymczasem rosyjskie fauna reprezentowana była najlepsza: wilki, niedźwiedzie, borsuki, lisy, kuny, łasice, wiewiórki, zające, sarny, jeże, jastrzębie, sokoły, sowy, sowy, żurawie, dropie, kaczki, czaple i innych twórców ogrodowe widzowie. chcieliśmy pokazać naszą rodzimą przyrodę w pierwszej kolejności.

Moskwa planetarium

Znajduje się w pobliżu Garden Ring Road, niedaleko zoo Moskwa. Decyzję o jego budowie podjęto w Moskwie w 1927 roku przez Prezydium Rady Miejskiej w Moskwie. Zainstalowany ogromny aparacie projekcyjnym, „PLANETARIUM”, która w tym czasie jest najnowszym wynalazkiem. Po raz pierwszy wykazano w 1923 roku, stworzony i wyprodukowany około była słynna niemiecka firma Karla Tseysa.

tsaritsyno

Zaktualizowana park „caryca” w otwarty po gruntownej renowacji w roku dwa tysiące siódmego. Róża z ruin Wielkiego Pałacu Kazakov i chleb House. Na kampusie krajobrazowy powstał alejki i dróżki, na Staw Górny tsaritsyno otwarto wyjątkową światła i muzyki fontannę. Jednak historycy pozostają niezadowoleni z tej decyzji, biorąc pod uwagę absurdalne przywrócenie poprzednio niedokończonego pałacu, tworząc w nim wnętrze, które nigdy nie było wcześniej. Krytykowane i urządzenie fontanny w słynnym Parku Katarzyny. Jak wiecie, Grand Empress był zupełnie obojętny na fontanny.

Alexander ogród

Wzdłuż murów Kremla, który wygląda na północnym zachodzie, przeciągnął Alexander Garden. Jest to miejsce, które nie traci na popularności od momentu jej powstania. Złamał po pożarze w 1812 roku na terenie zalewowym. Neglinnoy i pierwotnie był nazywany przez Kreml. Garden w 1856 roku został przemianowany na cześć Aleksandra I.

„Hermitage” – słynny ogród kapitału

Moskwa – a sprytnie opracowane z napojami gazowanymi i zakurzone ulice z ciągłych korków „elite” siedzi na nowoczesny budynek nawzajem głowy, niesamowite tłumy, stale spiesząc na temat ich działalności. Ale to tylko jedna z twarzy dzisiejszej stolicy Rosji.

Jednocześnie Moskwa ma drugą osobę, która kiedyś śpiewali poeci, opisywana w powieściach przez pisarzy zakochanych w tym. To nie jest tak widoczne i jasne, ale starannie zachowuje swoje osiągnięcia i pochodzenie w sobie. Jedną z cech tej osoby w stolicy jest ogród Hermitage, w którym, jak się wydaje, czas płynie zupełnie inaczej. W tym miejscu nie ma zatłoczenia miejskich nowoczesnych uliczek. Tutaj można usłyszeć szmer oszałamiającej starożytnej fontanny, wszędzie mnóstwo krzaków, drzew i kwiatów – czereśni, kasztanowca, wiśni, jesionu, leszczyna, klony, sosny wypełnionej gęstym terenem ogrodu. W tym miejscu są 3 teatry, scena, bez przyczyny uważany jest za ogród teatralny.

Sparrow Hills

Jest to specjalne miejsce, które stanowi integralną część życia każdego Moskwy. W tym miejscu przyjeżdża tu wiele kortów ślubnych, w tym mieście panorama miasta, pisarze, artyści i zwykli ludzie świętują, uczniowie uczą, studenci relaksują się i narciarze … Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Kreml jest sercem Moskwy, popularnym Vorobyovy Gory jest Jej dusza.