825 Shares 904 views

Jak wybrać kartę pamięci do telefonu? Karta SD

Ilość informacji wymaganych dla biznesu i przyjemności, zwiększać z każdym dniem. Podniesienie jakości zdjęć i filmów, i rośnie wraz z nimi i ich „wagi”. W konsekwencji, w wewnętrznej pamięci naszych gadżetów, zwłaszcza z segmentu budżetowego, są bardzo brakuje. Rozwiązujemy ten problem łatwo, zwłaszcza w telefonach z wymiennym akumulatorem. Dlaczego im, jak wybrać kartę pamięci do telefonu na każdą kieszeń i wiele innych pytań będą omawiane w tym artykule.

karta pamięci. Co to jest?

Zwykle karta pamięci jest mała prostokąt koloru czarnego, a czasami różnią się występ. W zależności od modelu, to ma inną ilość pamięci. W nowoczesnych modelach różnych gadżetów wykorzystujących tylko jeden rodzaj kart pamięci – microSD, chociaż istnieje spora liczba z nich.

Wcześniej, kiedy telefony komórkowe były dopiero zaczynają nabyć dodatkową pamięć, każdy producent stara się wymyślić własnego formatu, który różni się od innych. Na przykład, LG karta pamięci telefonu nie mogą być instalowane w firmie Nokia. Z biegiem czasu, ten trend, jak również specyficzne złącza do ładowania stopniowo do niczego. To jest plus, bo zmienia smartfon teraz nie trzeba ponownie nabyć mu tego ważnego akcesorium.

Ile potrzebuję?

Jeśli chodzi o wymaganej objętości karty SD Card, należy najpierw zadać sobie pytanie, o które pliki częściej pracować. Aby uporządkować trochę, można zapoznać się na poniższej liście, pokazując przybliżoną wielkość naszych zwykłych plików:

 • Tor melodii i – od 3 do 10 megabajtów.
 • Zdjęcie – od 1 do 5 megabajtów.
 • Film (w zależności od jakości) od 700 megabajtów do kilku gigabajtów.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do używania wyłącznie wysokiej jakości treści, trzeba myśleć o kartach pamięci 32 GB lub większej. Jeśli tylko karta musi przechowywać niewielką odtwarzania i aktualne zdjęcia, jego objętość można łatwo obliczyć stosując powyższą informację. Można powiedzieć, że dla dużych ilości zdjęć przestrzeń wewnętrzna nie jest wystarczająco, a wymagana jest karta pamięci. Telefon 2 GB pamięci nie jest po prostu w stanie utrzymać liczbę filmów i zdjęć, która posłużyła do dokonania dzisiejszą młodzież.

Zwłaszcza w odniesieniu do zakresu nowej karty pamięci

Prawdopodobnie każdy, kto wcześniej do czynienia z dysku flash USB lub karty pamięci, zauważył, że umieszcza je trochę mniej niż producent. Dlaczego istnieje taki problem i mogę go usunąć?

W rzeczywistości, nie ma problemu. Przyczyna leży w zasadach przestrzeniach obliczeniowych komputera lub telefonu. Jesteśmy przyzwyczajeni do wszystkich wartości pomnożone przez tysiąc, na przykład, w jednym kilogram tysiąc gramów. Jednak w rachunku komputer świata jest trochę inna, a urządzenie jest uważany za numer w 1024. W rezultacie, nie ma takiego błędu na brakujące 24 bajtów na każdy tysiąc. Dlatego producenci w obwinianie się „niedobór” nie jest konieczne, a karta pamięci SD z „cut down” pamięci jest całkiem normalne.

Co to jest klasa karcie pamięci

Wszystkie karty pamięci są podzielone nie tylko objętości, ale również w klasie. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, jak wybrać kartę pamięci do telefonu, nie należy zapominać o tej opcji. Klasa pokazuje jej rekord prędkości niezależnie informacje były dostępne. Istnieją różne klasy kart, ale najbardziej popularne w naszych sklepach są 4, 10 i U1.

W rzeczywistości, klasy cyfrowe jasne – poczwórne prędkość zapisu wynosi 4 MB / s, kilkanaście – do 10 MB / s, odpowiednio. Z klasy U1 trochę bardziej interesująca, ponieważ producenci obiecują nie do przyspieszenia i 10 MB / s, ale co będzie maksymalna możliwa, musimy sprawdzić, jest już na miejscu. Klasa ta jest uważana za nowy standard, a karta pamięci SD, oznaczone je, różne na lepsze od swoich poprzedników.

Oprócz powyższego, karta SD 2, są też sale cyfrowe i 6, a także nowa generacja klasy U3. Cyfrowa nie różni się od swoich poprzedników, czyli w taki sam sposób odpowiadać maksymalnej prędkości nagrywania. Klasa U3 jest uważane w tej chwili najwyższa i pozwala na zapis danych z prędkością ponad 30 MB / s. Ale, mimo wysokiego poziomu rozwoju inteligentnych telefonów, tak szybki, aż nie potrzebuje żadnego z nich, więc uważamy, że w szczegółach nie będzie.

Która klasa karta pamięci jest potrzebne?

Spójrzmy, co może być wykorzystane do karty pamięci z każdej klasy. Będzie to kolejny krok na drodze do jak wybrać kartę pamięci do telefonu i nie może być w błędzie.

 • Karta pamięci klasa 2 – przeznaczony do przechowywania danych i są najwolniejsze i najtańszym rozwiązaniem. Mogą spalić plików muzycznych i wideo, będzie dość długi czas sam proces pisania. Problemy mogą pojawić się podczas oglądania wideo w wysokiej rozdzielczości.
 • Karta pamięci klasy 4 – prowadzenie i najbardziej popularne. W pełni zaspokoić potrzeby szybkich telefonów i smartfonów niskich cenach, połączonych z plikami multimedialnymi. Jednak, aby używać do gier i programów, lepiej nie.
 • Klasa 6 kart pamięci – już może być wymiana pamięci wewnętrznej i niektóre urządzenia elektroniczne przeznaczone są do zapisywania i przechowywania wszystkich rodzajów plików.
 • Karta pamięci klasy 10 – najszybsza forma kart, maksymalna pojemność, które mogą być wykorzystane w dowolny smartfonów. Pozwalają na nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości, a także wykonywać inne zadania, które wymagają rejestracji danych o wysokiej prędkości.
 • Karta pamięci klasy U1 – są wyrafinowane klasy 10, nieco wyższa prędkość zapisu i czytania znacznie przyspieszone, dlatego może być stosowany do programowania plików, jak ładowanie z nich będzie znacznie szybciej.
 • Karty pamięci U3 klasy są stosowane bardzo rzadko, ponieważ ich cechy są konieczne tylko podczas nagrywania wideo w rozdzielczości 4K, a koszt jest bardzo wysoki.

Jaka jest maksymalna ilość pamięci obsługiwane przez urządzenie?

Często, większość producentów sami wskazują na charakterystyki komórkowego lub smartfonu, karta pamięci o objętości powinny być instalowane w gadżecie. Czasami jednak ta informacja nie zostanie podana bezpośrednio, lecz za pośrednictwem kodowania różnych typów kart. Warto również zapoznać się ze specyfikacją urządzenia i zobaczyć, jakie karty są obsługiwane. Nie można zapisać w następujący sposób:

 • karta microSD – stary standard, który obejmuje montaż kart pamięci micro-phone do 4 GB. Czasami niektórzy chińscy producenci piszą, że przy tej samej etykiecie są obsługiwane karty do 8 GB, ale nie więcej.
 • Karta microSDHC – najbardziej popularny format dzisiaj wśród niedrogich telefonów i smartfonów. Zapewnia możliwość rozbudowy karty pamięci o pojemności do 32 GB, co jest wystarczające dla większości użytkowników.
 • Mapy microSDXC – nowy format, który pozwala na pracę z maksymalnie 2 TB. Często karty tej wielkości mogą być bardzo drogie, ale bardzo popularne, niedrogie, a jednocześnie funkcjonalne rozwiązanie jest zainstalowanie dodatkowej pojemności pamięci 64 lub 128 GB.

Określony przez producenta

W rzeczywistości, mała różnica między kartami pamięci różnych producentów tam. Oni wszyscy są dość wiarygodne, więc ostateczna ciążyć w doborze może być tylko cenę lub atrakcyjny wygląd. Szybkość karty, jak wspomniano powyżej, zależy tylko od jego klasy.

Czasami na starszych urządzeń nie ma sytuacji, gdy maksymalna karta pamięci do gadżetu nie działa głośność wszystkich producentów. Co jest powodem, nie mogę odpowiedzieć nawet twórców gadżet. Na przykład, podobne pytanie zostało omówione wcześniej na forach – kupić zwykłe karty pamięci telefonu ZTE jego nacisk nie widział, chociaż z innymi urządzeniami to działało bez problemów. Dlatego przy zakupie karty pamięci, to najlepiej wziąć z urządzenia, do którego jest przeznaczony. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnego stresu związanego ze zwrotem nie zbliżył akcesoriów.

Instrukcje dotyczące instalowania karty pamięci

Jak i gdzie umieścić samą kartę, często napisane w instrukcji użytkownika do urządzenia. Jednak nie jest często pomijany kolejny ważny punkt. Niektóre urządzenia bez problemu odczytuje dane zapisane na karcie w systemie plików z jednego z najbardziej popularnych formatów. Ale po dłuższym stosowaniu może zacząć zakłócenia, które mogą spowodować utratę ważnych informacji.

Aby tego uniknąć, zaleca się natychmiast po instalacji, a na mapie nie ma żadnych danych, aby produkować własny format bezpośrednio komórkowy lub smartfon. Poświęć trochę czasu, aby zrobić tę operację, bo wtedy może chronić przed niechcianymi uczuciami. W tej rekomendacji, jak wybrać kartę pamięci do telefonu, dobiegła końca. Mam nadzieję, że nie będzie miał problemów przy zakupie tego akcesorium.