134 Shares 7454 views

Ogród Botaniczny Krzywy Róg – raj

Krzyworoska Ogród Botaniczny jest uderzające w jego obszarze, różnorodność roślinności i feerią barw. W sezonie kwitnienia gości na wspaniały krajobraz z kwitnącego ogrodu z bogatym aromacie.

Trochę historii

Ogród Botaniczny został założony w 1980 roku, dzięki inicjatywie Narodowej Akademii Nauk, aw szczególności – EV Kondratyuk. Przeznaczono na ogród był własnością kołchozu o nazwie TG Szewczenko. Od tego czasu, zajęło 35 lat, a ogród botaniczny z roślinami rozszerza swoją kolekcję każdego roku.

Dogodna lokalizacja ogrodu

Prawidłowo dobrane położenie ogród zapewnia szybki wzrost roślinności i dalszego istnienia kolorów rodzin, drzew i krzewów. Miejsce, w którym ogród botaniczny Kriviy Horn, śmiało można nazwać korzystne dla wzrostu roślin. Znajduje się w północnej części miasta, a mianowicie w obszarze zwanym Domański.

Gleby żyzne pomogły ustatkować tysiące unikalnych przypadkach. Ustawienia temperatury idealnie podszedł do hodowli gatunków wymagających flory. Sporo roślin, które znajdują się w Ogrodzie Botanicznym, wymienionych w Czerwonej Księdze Ukrainy lub na skraju wyginięcia. Specjaliści starannie dobrane rośliny, które będzie przekazywać lokalnym zimę bez problemów. Ale dla samych roślin ciepłolubne na terytorium zostały zbudowane i wyposażone żłobków.

Jak się tam dostać

Ogród Botaniczny znajduje się w Ternovskii obszarze Krzywy Róg, na północ od centrum miasta. Pięknie położony ogród botaniczny Krzyworoska, jak dostać się do tego miejsca, skłonić się do znaków drogowych. Miejscowi można dojechać Transfer Taxi, który był przechodzącej przez Ogród Botaniczny. Zwiedzający będą mogli dostać się do miejsca, ludzi z autobusu miejskiego i kolejowego / stacji. Ale bezpośredni autobus do parku, tam, więc trzeba iść z transferów. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że powinien udać się do przystanku o nazwie „komunalnych szpital №7». Można również zarezerwować wycieczkę zwiedzanie z każdego miasta, w tym przypadku nie trzeba szukać, gdzie jest ukryty ogród botaniczny Krzyworoska, jak dostać się do parku, to będzie opieka nad kierowcą. Dla dokładniejszej lokalizacji ogrodu, można skontaktować się z Ogrodu Botanicznego na telefon lub za pośrednictwem poczty.

Co znajduje się na terenie ogrodu?

Park Mapa została stworzona dla wygody użytkowników, które oznaczone główne miejsce i szklarnia ogrodowa. Stało się tak ze względu na fakt, że ogród botaniczny z Krzywy Róg zajmuje ogromny obszar – 52 hektarów ziemi, a skupić się na tych obszarach jest trudne. Od głównego wejścia do parku znajduje się w pobliżu głównej alei, która prowadzi gości do kręgu na środku parku.

W centralnym kręgu jest ogród różany, który zachwyca różnorodność gatunków i przyjemny aromat. Ponad sto gatunków róż są pokazane na tej działce, ogród góra znajduje się w sąsiedztwie. Unikalne tłoczone ogród, który przyniósł ze sobą szereg roślin górskich. Wokół centralnego okręgu posadzone drzewa podzielone na rodziny. Tutaj można zobaczyć drzewa orzech, brzoza, sosna, buk, wapno, fasola. Jeśli skręcić w prawo od głównego wejścia, ścieżka doprowadzi odwiedzających do przedszkola. O jedną piątą terytorium one zajmują. Dla miłośników przyjemnych zapachów kwiatowych, ogród botaniczny z Krzywy Róg produkowane bzy ogród, jaśmin ogród i ogród krzewy Rosaceae. Przy wejściu jest zbiorem roślin ozdobnych. Ta kolekcja – duma pracowników ogrodu, ponieważ wiele rzadkich okazów zebrane w nim. W parku jest rzeka Bazavluk most więc pieszy, przejście, które można obserwować nie tylko woda roślina flora został zbudowany, ale także faunę. Właśnie w tym obszarze parku pozostał naturalną roślinność.

niesamowite flory

Ponad trzy tysiące gatunków roślin, które są reprezentowane na terenie ogrodu, zostały przywiezione z różnych krajów. Ze względu na różnorodność krzewów i drzew, ogród botaniczny z Krzywy Róg została uznana przez krajowy duma Ukrainy. Pracownicy Park imponująca praca została wykonana, byli w stanie zebrać kolekcję traw, który później stał się krajowym.

Duża różnorodność drzew iglastych będzie dla nikogo zaskoczeniem, ale co z kolekcji głogu, który ma ponad 60 rodzajów! Około 40 odmian piękne azalie można znaleźć w przedszkolu ogrodu botanicznego.

O jakiej porze roku najlepiej jest odwiedzić ogród?

Krzyworoska Ogród Botaniczny słynie z różnorodności roślinności, więc to będzie coś zobaczyć o każdej porze roku. Niewątpliwie czas korzystne jest wiosną i latem. Wynika to nie tylko z faktu, że wszystkie kwiaty i zapachy słodkie, ale z komfortowej temperatury powietrza.

Po godzinach można chodzić na takim ogromnym parku, i nadal będzie miło w cieplejszych miesiącach. Uwielbiony Krzyworoska ogród botaniczny, który pozwala zaplanować na powitanie gości przez cały rok.

Fascynująca wycieczka

odwiedzający Park mogą chodzić na własnej czas nieokreślony, a jeśli to konieczne, można wziąć na wycieczkę z przewodnikiem. Rozsądne ceny przyciąga odwiedzających do ogrodu botanicznego (Krivoi Rog), koszt wejścia mogą się różnić w zależności od sezonu. Koszt przewodnika jest w przybliżeniu równa kosztów wstępu.

rodzinny weekend

W parku można piknik i położyć się na trawie. Rysuje rodziny wizyty ogród botaniczny, Krzywy Róg, harmonogram park jest bardzo wygodny dla gości wizytujących.

Niezapomniane przeżycia czekają rodziny z małymi dziećmi, którzy odwiedzają park podczas cieplejszych miesięcy.