630 Shares 5327 views

Czy to możliwe, aby pompę próżniową własnymi rękami

Pompa próżniowa służy do pompowania materiałów, które nie są agresywne – pary, gazy płynne. Dziś te maszyny są szeroko stosowane zarówno w przemyśle, jak iw życiu codziennym. Jednak ustawienie fabryczne, są one dość drogie. Dlatego, jeśli chcesz, możesz zrobić pompę próżniową domowego ręcznie.


Jeśli mówimy o zasadzie działania urządzenia jako całości, to znaczy, że jest ona oparta na utworzenie próżni wewnętrznej. Przydzielanie dwie duże grupy próżniowych pomp ring wody i membranę. W zależności od urządzenia, zasada działania jest nieco inny.

Można dokonać Pompa próżniowa z pierścieniem wodnym rękami. W tym przypadku urządzenie posiada cylindryczny korpus, wewnątrz którego znajduje się wał z wirnikiem posiada małe łopatki. Zasada działania tego sposobu jest to, że woda jest doprowadzana do wnętrza obudowy, co powoduje, że ostrza zaczynają obracać wychwytywania wody. Ciecz w urządzeniu ustępuje do ściany za pomocą siły odśrodkowej.

W rezultacie powstaje przestrzeń w środku którego znajduje się obszar roboczy. To tutaj, że próżnia jest stworzony. Zespół ten obwód Urządzenie umożliwia wypompowanie żadnego non-agresywne środowisko. Na przykład, gazu lub pary. Takie urządzenia są często stosowane w sprzęcie roślin i maszyn rolniczych.

Płynne pompy próżniowe pierścień własnymi rękami zrobić całkiem realne. To właśnie te urządzenia są często wybierane do pracy, ponieważ ich funkcje nie są ograniczone kakimi- lub cechy konstrukcyjne. Jeśli określone zrobić domowy pompę próżniową, co najważniejsze, nie szczędzić pieniędzy na zakup wysokiej jakości części. Tylko wtedy można uzyskać dobre urządzenie.

Zasada działania urządzenia jest to, że membrana porusza membranowe, tworząc przestrzeń pozbawiona powietrza. Za pomocą tego urządzenia można również ewakuowano gazu, pary, itp .. W tym przypadku, to różni się tym, że jest to specjalna usługa nie wymaga do obsługi proste i przyjazne dla środowiska, które dziś jest szczególnie ważne. Najczęściej stosowane takich urządzeń w laboratoriach chemicznych, sprzętu medycznego.

Dla zainteresowanych, jak zrobić własną pompę próżniową, użyje następujące informacje. Istnieje kilka sposobów wytwarzania takich urządzeń. Na przykład, jeśli chcesz zrobić z rękami pompę próżniową do akwarium, można użyć programu, który zostanie opisany poniżej.

Trzeba będzie plastikową tee, dyszy, wykończenia, rdzeń pompy

Trójnik można nabyć gotowe lub dysza wykonana jest z rury, a raczej jego dziobek. Aby pompę próżniową z własnych rąk, skutkując dyszy do umieszczenia w jednym z otworów trójnika. Potem wiatr korek na zaworze z gwintem i wyciągnąć go desyatisantimetrovyh wąż złom. W drugim końcu węża należy wkładać rdzeń pompy, a wraz z jej drugiej stronie, aby dołączyć krótki wąż, który będzie wyświetlany na wodę do ścieku.

Poprzez wycofanie głównej tee podłączyć wąż, który jest obniżony w zbiorniku. Pod koniec kija akwarium syfon do gleby nie jest przeciągany do pompy.

Gdy zawór jest otwarty i woda wypływa z niego przez system opisany powyżej, przewód wytwarza podciśnienie. To z kolei prowadzi do tego, że woda jest pompowana ze zbiornika.

Gdy pompa wykonać wymagane prace, woda z kranu konieczne jest zablokowanie. W tym przypadku, jeśli wyjąć syfon ze zbiornika, wąż jest pusty. Po tym będzie można skręcać i przechowywane aż do następnego razu. Tak, to staje się jasne, że jest możliwe, aby pompę próżniową z rękami pod domem, jeśli to konieczne. A jeśli się nie tylko wysiłek, ale również swoją wyobraźnię, można dokonać takiego urządzenia improwizowaną.