366 Shares 2608 views

Horror o nastolatkach – licząc trupy

Horror o nastolatkach często usuwane w Slasher podgatunku. Zdjęcia zrobione w tym duchu, wzywa filmowi martwego nastolatka lub odniesienie filmowy trupy. Charakterystyczną cechą filmów slesherovyh obowiązkowe obecności maniaka, psychopatę (czasami pojawiający się tylko w masce), który nieustannie dąży bezlitośnie zabija-teen ofiary (firma, pojechałem wspak) czasami przez jeden dzień.


Stereotypowe postacie i fabuła rozwój

Krytycy przeznaczyć pewne podobieństwo w strukturze, które są horrory o nastolatkach. Ofiary w taki szablon projektu – to niezwykle atrakcyjne osoby młode, które znajduje się na imponującej odległości od cywilizacji, popełnia czyn lub pikantne piciem alkoholu, co najmniej – narkotyki. Pierwszym z nich jest tradycyjnie zabity najbardziej sexy i jednocześnie najbardziej głupich znaków, drugi zabijanie botanika-know-wszystko albo koniecznie występować w towarzystwie dziewic / zu. Jednak amerykański horror o nastolatkach czasami traktują niewinność jako najpotężniejszy artefakt-oddziale, a to był taki bohater-sprawiedliwy, możliwe jest nie tylko przetrwać, ale aby pokonać szaleńca, ale nie całkowicie wyeliminować ten problem. Tradycyjne próby ucieczki przed końcem samochodowym w niepowodzenie, ponieważ samochód nie uruchomi się, lub klucze są w domu, lub będą spadać, i przewrócił się pod samochód. Wielu ekspertów nazywają „Psycho” Hitchcocka slasher gatunek przodek, ale pierwszy obraz prawdziwy slesherovoy jest nadal „Black Christmas”. Po najjaśniejszych projektów w tym obszarze są :. „Halloween”, „Koszmar z ulicy Wiązów”, „dziecinnie proste” i „Friday the 13th”

Nieludzkie „czyste zło”

Także horrory o nastolatkach wyróżnia się tym, że zabójca wybiera niekonwencjonalne narzędzie przemocy: łańcuchową ( „Teksańska masakra piłą mechaniczną”), wszelkiego rodzaju wielkich noży ( „Krzyk” Wesa Cravena) lub innego rodzaju ostrza, nawet tępych przedmiotów i egzotyczne tasaki. Takie folie tkwi w tle, wyjaśniając jak maniak doszła do takiego życia, lub dlaczego uparcie pracuje tylko w tym miejscu. Psycho norma łatwo przenosi wszelkie próby neutralizacji lub zignorować próby mające na celu ochronę ofiar, ze względu na jego rzeczywiste lub domniemane sversposobnostyam niesamowitej i przetrwania. Nawet jeśli to utopić, spalić, stab, on nie przestaje realizować nastolatków wypadków. Jeśli akcja odbywa się w domu, zabójca jest tradycyjnie zorientowanych w to lepiej niż jego mieszkańców. Piwnica i poddasze, w tym przypadku po prostu stref anomalnych, będą one z pewnością wypalić żarówki, latarki wygaszone, zatrzaskuje drzwi. Ale są horrory o nastolatkach, którzy wykazują psycho tak, że zaczyna powodować jeśli nie szkoda, to zrozumienie, jak „Silent Night, trupów Night”, „Topór”, „masakrą High School”.

Główną ideą

Horror o nastolatkach zarządzać przy zachowaniu wszystkich powyższych elementów pojęciowych przestraszyć napiętą atmosferę i oczekiwanie masakry. Wychodząc z tego psychopaty bardzo rzadko pojawia się w ramce, albo otworzyć tylko w kulminacji. Ideą projektów filmowych charakteryzuje obowiązkowej obecności imponującej liczby zabitych, ale fabuła opowiada o próbach nieszczęśliwych nastolatków ich uniknąć. Uważa klasyczną historię, w której akcja rozgrywa się w szkole, na uniwersytecie lub zdalnego wsi.

Obchodzony …

Wiele horrory o nastolatkach, których wykaz jest znane szerokiej publiczności, widzów, rozwijają swoją historię w wielkiej chwili, lub święto, „Halloween”, „My Bloody Valentine”, „Black Christmas”, „Pierwszy kwietnia – Prima Aprilis”, „Pociąg strachu” "Graduation", "Slaughter High", "obóz Sleepaway", "Intruz" i "trema". Czasami zainteresowanie widza jest obsługiwany przez nowych, bardziej wyrafinowanych metod przemocy i niezwykle realistycznych efektów specjalnych.

antybohaterów forever

Jest to dość łatwe do listy filmów o nastolatkach, które stały się serial grozy, odznaczają się one tendencję koncentrowania się na czarnych charakterów w historii, nie żyjący bohaterów. Najbardziej znanymi antagonistami wszechczasów, z Rapture eksterminacji nastolatków na kilka części, to: Norman Beyts, Chucky, Ben Willis, Pinhed, Maykl Mayers, upiorna twarz, Leatherface, Jason Voorhees i, oczywiście, Freddy Krueger.

W miejsce maniaka pochodzi nadprzyrodzone

W ostatnich latach, samotny szaleniec w horrorach o nastolatków coraz częściej zastępują różne rodzaje potworów: duchy, zombie, fikcyjnych stworzeń i obcymi nawet ich skutki są związane z rozwojem technologii komputerowych wyglądają sto razy chłodnicy obrazy o Freddy lub Halloween. Filmy, które stały się kultowe, szokujące, ale patrząc na nich kilka razy, nie bój się, wydają się być nienaturalne, a nawet śmieszne. Filmach, jak w ostatnich latach wyglądać elegancko i naprawdę przerażający. Poniżej znajduje się lista najbardziej imponujących filmów tej kategorii.

 1. „Wiem, co zrobiłeś zeszłego lata” (1997).
 2. "Urban Legends" (1998).
 3. "Wydział" (1998).
 4. "Smakosz" (2001).
 5. "Destination" (2000).
 6. "House of Wax" (2005).
 7. "Carrier śmierci" (2005).
 8. "Julia" (2008).
 9. "Wszyscy kochają Mendi Leyn" (2006).
 10. "Let Me In" (2008).
 11. „Pozwól mi wejść. Saga „(2010).
 12. "Mertvyachka" (2008).
 13. "Sanktuarium" (2013).
 14. "Seconds Apart" (2010).
 15. "Ciepło Bodies" (2013).
 16. "Play to Death" (2011).
 17. "Fright Night" (2011).
 18. "Synevir" (2013).
 19. "Forget-Me" (2009)
 20. „Szczęki 3» (2011).