231 Shares 9303 views

"Toyota Celica": opinie. Toyota Celica: charakterystyka, zdjęcie, cena

Samochodów „Toyota Celica”, które znajdują się pod zdjęciem, była wynikiem chęci japońskich projektantów, aby zwiększyć popularność samochodów sportowych produkowanych przez spółkę w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Następnie zdecydowano się rozpocząć na budżet przenośnik modyfikacji wersja 2000GT. Jak zostało przez zarząd spółki, głównym wymogiem, który został podniesiony do nowości, miał być jego dostępność dla osób o przeciętnych dochodach.


Rozwój i debiut

Opracowanie projektu „Toyota Celica” nowy samochód powstał bardzo szybko. W październiku 1970 roku, podczas wystawy w Tokio japońska firma pokazała publiczną wersję pre-produkcji sportowego modelu. W dosłownym tłumaczeniu z łaciny, jego nazwa oznacza „niebiański, boski”. Wybór tego słowa do roli nazwy komputera stał daleko od losowo. Fakt, że przedstawiciele japońskiego producenta liczone na popularności młodych ludzi, których wiek wynosi około trzydziestu lat. Ponadto, biorą pod uwagę opinie i konsumpcyjnych. „Toyota Celica”, w oparciu o badania rynku był dostępny podbić obrazu „Jak w niebie” samochody z doskonałej dynamiki.

Działa na przenośniku

W 1970 roku rozpoczął się proces seryjnego modelu produkcyjnego. W swej istocie leżał platformie A-20 z napędem na tylne koła. Maszyna została wyprodukowana w organizmie coupe. W rok później, zebrano i pierwsza kopia liftbek. Obie opcje mają podobny wygląd, który wyróżniał się trapezoidalny krata, okrągłe podwójne przednie i tylne światła kwadratowych i przedni stalowy zderzak, w kształcie litery U. W 1972 roku projektanci nieznacznie zmienił zewnątrz modelu i zbliżyły się do tylnych siedzeń zbiorniku i szyi. Pod maską, wszystkie te wersje są pojemność silnika 1,6 litra lub 2. W roli transmisji jest w stanie wykonać „mechanika” pięć kroków lub trohskorostnaya automatyczny.

Pierwsze poważne modernizacja

W 1975 roku inżynierowie producent postanowił zaktualizować model. O niezbędny świadka i pozostawia opinii klientów. „Toyota Celica” w wyniku stałych zmian przeszedł który wpływa nie tylko zewnętrzną konstrukcję samochodu, ale także jego wnętrze oraz specyfikacje techniczne. Na zewnątrz została zmutowana przedni zderzak samochody, jak również kratki, która jest z trapezowym przekształcony prostokąta. Modernizacja wnętrza przeszły kierownicę, konsolę środkową i kształt foteli. Model ten ma trzy możliwości dla elektrowni, w której objętość wynosiła 1,4, 1,9 i 2,2 litra. W przypadku najpotężniejszym z tych silników na otwory kaptur zostały przewidziane specjalne otwory. Co do transmisji, wszystkie współpracował z urządzeniem w czterech etapach. Plus, model zyskał nową platformę – The A-35. Jego rozstaw osi w porównaniu z poprzednią wersją, wzrosła o 100 mm.

druga generacja

Następna generacja model został wprowadzony do produkcji w 1977 roku. Autor wyglądu zewnętrznego nowych produktów stał się znany amerykański projektant samochodowy David Stollery. Tuning „Toyota Celica” drugiej generacji w porównaniu z poprzednią wersją, to nie było bardzo znaczące: samochód odziedziczył dużo. Jednak poszczególne elementy i zespoły przeszły rewolucyjne zmiany. Przede wszystkim dotyczy to nową osłonę chłodnicy, na której wisiał kaptur i umieszczone w prostokątnych niszowych reflektorów. Oba modele mają zderzak całkowicie pokryte gumą. Zewnętrzne lusterka zostały przeniesione do bocznych drzwi (wcześniej byli na skrzydłach). Ponadto, urządzenia drugiej generacji pojawił się środkowy stojak. W uzupełnieniu do poprzednich dwóch wariantach nadwozia, nowy produkt dostępny jest również w formie zamienny.

trzecia generacja

Kolejna wersja „Toyota Celica” urodził się pod koniec lata 1981 roku. Samochód otrzymał nowy wygląd, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Samochody produkowane na platformie A-60 w trzech wariantach nadwozia. Nowością ma długą maskę i dużą szybę. Ze względu na wysoką nachylenia przedniej rozpórki ją znacznie poprawić aerodynamikę. Dwa lata później, japońscy projektanci nieznacznie zmienił model. Kluczową innowacją w tej stali chowanymi reflektorami. Oprócz nich, zmienił lokalizację na desce rozdzielczej, poprawiła się jakość materiałów do dekoracji wnętrz, ale także zostały zmodyfikowane krzesło. Nowy „Toyota Celica” została zakończona z zaawansowanymi systemami napędowymi z poprzedniej generacji, która zastąpiła gaźniki przyszedł wtryskiwaczy. Ponadto automatyczna w trzech etapach, co zostało wspomniane powyżej, jest przerwane.

czwarta generacja

Front-platforma T-160 stał się bazą dla samochodów tego modelu czwartej generacji. Pierwsze egzemplarze zjechał z linii montażowej w 1985 roku. Odnotowano fundamentalne zmiany w obu komponentów technicznych i wzornictwa. Ostre linie na ciele przeszły do historii, i zastąpić je przyszedł miękką gładką kontury. Reflektory przednie składane japońscy inżynierowie umieszczone na masce trochę wyższa niż wcześniej. B-filar były zdemontowane. W ten sposób projektanci wrócił do pierwotnej wersji samochodu. Z drugiej strony, możliwe jest, aby znacznie poprawić widoczność, jasne potwierdzenie, co doprowadziło do licznych pozytywnych opinii. „Toyota Celica” czwartej generacji otrzymał również modyfikację napędu na wszystkie koła. W tym przypadku, jej nazwisko pojawiło się dodatkowo oznaczenie GT-Four.

Samochody zostały wyposażone w dwa-litrowego silnika turbiny, podczas gdy poprzednia transmisja została zmodernizowana pod nimi.

piąta generacja

W 1989 roku przyszedł modelu piątej generacji. Został on zbudowany na platformie T-180 i został zaokrąglony korpus, który ma pozytywny wpływ na wydajność aerodynamiczną. Tylny spoiler się, że stylowe połączone ze sobą końce rozporek. Projektanci samochodów zaktualizowaniu go do osłony chłodnicy i zderzaka z przegrodami zainstalowanych forma pionu. Przez cały rok, „Toyota Celica” został wydany w formie liftbek i coupe, a następnie dodaje do nich jeszcze jeden styl ciała – kabriolet.

szósta generacja

Października 1993 oznaczał narodziny model szóstej generacji oparty na platformie T-200. Chowane reflektory zniknęły i zostały zastąpione przez odrębne optyki okrągłych. pojawiła się unikalny „zęby rekina” W centralnej części przedniego zderzaka. Na masce projektantów samochodów zainstalowano łuk przeznaczony na pokrycie lampy głowy. Model zakończył trzy przykłady wykonania maszyny, w której objętość wynosiła 1,8, 2,0 i 2,2 litra. Działały one w połączeniu z manualną pięciu prędkościach lub z pistoletu na cztery asysty.

Najnowsza wersja

W 1999 roku zadebiutowała na siódmym i ostatnim w rzędzie, generację samochodów „Toyota Celica”. Charakterystyka modelu z technologicznego punktu widzenia, całkiem przyzwoity. W szczególności, pod maską samochodów zainstalowano silnik o pojemności 1,8 litra, wyposażony w turbinę. Maksymalna pojemność wynosi 140 lub 190 KM. Urządzenie współpracuje z mechaniką pięciu lub sześciu prędkościach, a także z czterobiegową automatyczną. Maksymalna prędkość maszyny wynosiła 225 km / h.

Wnętrze powinno być regularne kierownicę, składający się z trzech szprych. Konsola środkowa ma kształt stożkowy, a prędkościomierz na desce rozdzielczej znajduje się w sercu. Standardowe fotele mogą pochwalić wyraźnie wymawiane trzymanie boczne i lędźwiowego. Na ogół właściciele samochodów często właścicielem przekształcić szare wnętrze.

Samochód został całkowicie odnowiony obudowę. Przód ustanowione projektanci udać trójkątne reflektory, że ich ostre końce „Reach” prawie na środku skrzydła. Dość ciekawy był stylistyczny decyzja związana z połączeniem zderzakiem i maską w jednym kawałku. W porównaniu z poprzednią wersją dachu stał się bardziej pochyła. Po obu stronach samochodu „Toyota Celica” posiada stylowe linie. Górne odcinki zewnętrzne lusterka pokrywy bagażnika i dolny – od końca przedniego skrzydła górnego punktu tylnego. Model oparty na platformie T-230. W kwietniu 2006 roku, producent ogłosił zakończenie produkcji modelu.

wyniki

Podsumowując, należy stwierdzić, że urzędnik w naszym kraju, to samochód nie wydał. Pomimo tego, że jest bardzo popularny wśród fanów japońskich samochodów sportowych. W tym względzie, drogi lokalne znajdują się samochody, które są przedstawiciele wszystkich siedmiu pokoleń. Jeśli chodzi o koszty „Toyota Celica” cena samochodu na rosyjskim rynku wtórnym jest w zakresie od 150 do 500 tysięcy rubli, w zależności od przebiegu, rok modelu i stan.