734 Shares 3192 views

Jak kąpać się na kółkach własnymi rękami

Jeśli wpadniesz do sedna sprawy, to kąpiel nie jest tylko sposobem na oczyszczenie ciała. Możesz umyć się pod prysznicem, w wannie iw basenie – tak, nawet w rzece lub jeziorze, jeśli nie ma nic więcej. Bath jest taka sama, można powiedzieć, filozofię, okazję do komunikowania się z przyjaciółmi w odprężającej atmosferze, tak, plus przyjemności z samego procesu – i dodać tutaj efekt terapeutyczny, jaki posiada łaźnia parowa. Właśnie dlatego pomysł zbudowania kąpieli na kółkach odwiedził wielu ludzi – i był wielokrotnie wdrażany!

Warianty mobilnych pomieszczeń parowych

Jednym z najprostszych sposobów na kąpiele na kółkach jest powszechnie używany w armii i obozach turystycznych. Jest to telefon komórkowy i jest namiot wyposażony w generator pary i składany leżak. Transportowany jest w rozłożonym stanie złożonym, zajmuje niewiele miejsca, nie jest ciężki – trudno jednak nazwać to pełną kąpielą. Można podgrzewać parę, ale bez szczególnego komfortu i towarzyszyć specyficznemu zapachowi płótna. Co więcej, takie wyposażenie nie jest szczególnie ciasne, para opada przez szczeliny, a chód nie może pochwalić się dobrą gorączką.

Bardziej kompletną opcją, pozwalającą na kąpiele na kółkach, od dawna używają Estończycy mieszkający w lasach. Przygotowali gotowe kłody na gąsienicach ciągnika i dostali kompleks parowy, który obejmuje garderobę, łaźnię parową, a nawet werandę do chłodzenia. Ale są też alternatywne pomysły.

Co można wykorzystać jako podstawę

Łaźnia na kółkach może być wykonana na bazie autobusu, ciężarówki (w tym pojazdu wojskowego, ma większą pojemność) lub na tyle przyczepy. Możesz też wziąć tylko ramy z kołami lub gąsienicami i postawić na niej konstrukcję. Dzięki temu rozwiązaniu można zmieniać rozmiar i rozmieszczenie wnętrza, ale nie będzie to łaźni z własnym napędem – trzeba będzie pomyśleć o sprzęcie do śledzenia samochodu. Ale taka kąpiel na kółkach może być wykończona materiałami, które są najbardziej odpowiednie do utrzymania pary wodnej i tworzenia właściwego nastroju i zapachu.

Para od podstaw: niezbędne rozwiązania techniczne

Jeśli planujesz zorganizować swoją firmę, korzystając z kąpieli na kółkach, lepiej nie przeprowadzaj reorganizacji czegoś, a mianowicie budowy kompleksu. Jeśli nie masz niezbędnej wiedzy i umiejętności, będziesz musiał uciekać się do pomocy specjalistów, ponieważ potrzebne będą dokładne obliczenia. Projekt powinien uwzględniać stabilność konstrukcji i wymaganą pojemność zainstalowanego piecu, a także wymiary przyczepy w celu uniknięcia dalszych konfliktów z patrolami drogowymi, a nie przeszukiwania objazdów, jeśli wysokość przekracza dozwoloną wysokość. Aby zapewnić, że taka ruchoma kąpiel na kółkach nie jest zbyt mobilna z uwagi na nadmierną wagę, musisz wybrać właściwe materiały – a to jest również zawarte na liście zadań inżynierskich.

Kolekcja budowlana

W przyszłości wymagane będą umiejętności czysto techniczne. Najpierw montowana jest rama napędowa, na podstawie której spawane profile metalowe, usztywnienia są zamocowane i zainstalowany jest piec. Piec jest następnie wyprowadzany na zewnątrz, aby nie zakłócać procesu mycia. Piec można zakupić gotowy, a można się przygotować. Dalej pokrywa się dachem – w jego obecności może dojść do końcowego wyposażenia nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych. Okazuje się znacznie bardziej pomyślnie, jeśli poza kąpielą na kółkach zostanie wykończona drzewem i jest lipem. Oszczędza również temperaturę i zapewnia naturalny wygląd, w przeciwieństwie do tworzywa sztucznego z wizerunkiem drzewnych plam. Wnętrze wykończenia mobilnej wanny nie różni się od wersji stacjonarnej; Można go uzupełnić romantycznymi akcesoriami, takimi jak latarnie stylizowane na nafcie, bezkolizyjne oświetlenie oraz drewniane wstawki na ścianach.

Dodatkowe akcesoria dla pomyślnej przedsiębiorczości

Jeśli Twoja firma jest kąpielą na kółkach, musisz zainwestować w niektóre akcesoria, które nie są konieczne do osobistego wykorzystania łaźni parowej. Nie jest na miejscu, aby zadbać o wygodę korzystania z kamieni, na przykład do ciągnięcia ich na stal nierdzewną, a następnie takie "kulki" mogą być szybko umieszczone na piecu i szybko usuwać. Jednakże takie know-how nadaje się także do niehandlowych zastosowań mobilnej łaźni. Właściwym przemieszczeniem będzie instalacja masztu na dachu, gdy flaga zostanie podniesiona podczas instalacji kompleksu, informując innych o przybyciu.

Instalacja kompleksu myjącego

Tutaj nie ma żadnych szczególnych trudności. Po osiągnięciu pożądanego punktu kąpiel wyłączy się z samochodu, co lepiej jest odjechać, aby nie zepsuć krajobrazu. Klapka będzie stanowiła progiem, umieszczona zostanie dodatkowa drabina, tak aby goście nie skakali do środka. Flaga jest podnoszona, piec jest podgrzewany – a kompleks jest gotowy do przyjęcia tych, którzy chcą. Rozmieszczenie kąpieli trwa nie dłużej niż ćwierć godziny; Nawet opcja namiotu będzie dłuższa.

Właściwa eksploatacja i "przechowywanie"

Podobnie jak inne podgatunki, kąpiele na kółkach należy wysuszyć po użyciu. Odbywa się to elementarnie: drzwi się otwierają, a kuchenka nie wyłącza się natychmiast. Kratki i półki podłogowe są usuwane, myte w pobliskim stawie i pozostawione w cieniu do wyschnięcia. Płyta wzrasta, dodatkowe wkładki są usuwane wewnątrz, transport jest wyregulowany, usunięta flaga – i można jechać dalej. W drodze duża prędkość, oczywiście, nie zdobędziesz, ale jest to typowe dla każdego samochodu z przyczepą. Ze względu na stosunkowo dużą wysokość, twoja kąpiel będzie kołysać po drodze, ale jeśli obliczenia inżynierskie są poprawne, nie powinno spaść na bok. Dla lepszej stabilności piec jest wyważony półką i kratkami.

Ponowne wyposażenie

Jeśli nie musisz dać kąpielisku fascynującego wyglądu, to znaczy do "wewnętrznego" używania, możesz przejść prostą trasę i kupić jako bazę starej ciężarówki. Proces tworzenia ruchomej łaźni i uproszczenia, i stanie się tańszy. Najdroższą inwestycją będzie zakup prysznicu i toalety, na przykład jachtów. Większość ludzi wybiera tę metodę, ponieważ możliwe jest samodzielne przygotowanie kąpieli na kółkach przy użyciu gotowych podstaw. Proces rozpoczyna się od demontażu wszystkich zbędnych. Miejsce, w którym ma się znajdować piec, jest izolowane materiałami ogniotrwałymi (na przykład takim samym azbestem), podłoga jest wzmocniona tak, aby wytrzymała ciężar nagrzewnicy. Na zewnątrz otwór jest przecięty przez drzwi pieca. Pozostała rama jest dodatkowo wzmocniona tak, że podczas przemieszczania ramy nie poluzuje, a projekt trwa dłużej. Zainstalował niezbędny system hydrauliczny, w tym rury, okablowanie z dodatkową izolacją i wszystko pokryte jest okładziną wapienną. Zewnętrzna ozdoba może być również wykonana z drewna, ale można pozostawić "wojskowy" wizerunek, aby być komfortowym wnętrzem.

Korzyści z wyboru

Trzeba powiedzieć, że nie tylko podróżnicy i ci, którzy sprawili, że jest to ich przedsiębiorczy projekt, wybierz kąpiele na kółkach. Ci, którzy mają standardową sześciuset metrów kwadratowych, ale którzy lubią się wspinać, często dają jej preferencję. Wszystkie te same miejsca zajmują dużo mniej, nie potrzebują solidnej podstawy, która natychmiast redukuje koszt samej kąpieli kilkakrotnie. Ponadto wysycha szybciej i zawsze można pożyczyć przyjaciół i krewnych – jeśli tylko mogą jechać samochodem z przyczepą.

Subtelność, która zwiększa wydajność i poprawia nastrój

Wielu zapominało, że mobilna kąpiel jest często używana w zimie. Dobrze byłoby uzupełnić wyposażenie o autonomiczną nagrzewnicę, taką jak ogrzewane przez salony dużych ciężarówek na parkingach. Przy układaniu dachu warto umieścić wizjer, który zakryje wyjście na werandę – od deszczu i od słońca, a śnieg nie powinien rozbudowywać wejścia. Dodatkowe wsparcie dla strony klapki niektórych zaniedbanych – powiedzmy, wystarczy i krok-offs. Jednak bez takich wsporników zarząd będzie wymagał naprawy w ciągu roku, nawet jeśli kąpiel nie jest zbyt często używana. W garderobie jest bardziej harmonijne umieszczanie mebli drewnianych lub z wodoodpornych wykładzin na meblach często nie jest tak przyjemne dla nagiej skóry. I nawet jeśli wyposażysz taki projekt mycia dla siebie, a nie dla biznesu, zainstaluj sprzęt wideo w garderobie – to jest bardzo zróżnicowany odpoczynek.

W każdym razie ostatnio popularność cieszy się kąpaniem na kółkach. Opinie o niej często są entuzjastyczne – jeszcze miło, będąc w "dzikie" warunki, dołącz do komfortowej cywilizacji.