355 Shares 6326 views

Kwaśne deszcze – Kwaśny deszcz jest …: przyczyny. Problem kwaśnego deszczu

Kwaśne deszcze … Jest to zwrot w współczesnego życia, zwłaszcza miejskich stało się powszechne. Ogrodnicy często skarżą się, że gdy takie nieprzyjemne zakłady strącania zaczynają więdnąć i kałuż pojawiają się biały lub żółtawy powłoki.


Co to jest

Nauka ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, co jest kwaśne deszcze. To wszystkie znane typy opadów, których wodny wskaźnik (pH) niższą niż normalnie. Normą wartości pH 7. W przypadku badania przedstawiono zaniżenia tej postaci w osadach, są one uważane za kwaśny. W kontekście nabiera tempa cały boomu przemysłowego kwasowości deszcz, śnieg, mgła i grad są setki razy wyższe niż normalne poziomy.

przyczyny

Po raz kolejny, kropla deszczu kwasową. Przyczyny tkwią w toksycznych emisji zakładów przemysłowych, spalin samochodowych, w znacznie mniejszym stopniu – w zaniku naturalnych elementów. Atmosfera przelewa siarki i tlenki azotu, chlorowodoru i innych związków, które tworzą kwasy. Rezultatem jest kwaśny deszcz.

Nie strącanie i alkalia. zwrócili uwagę na obecność jonów wapnia lub amoniakiem. Określenie „kwaśny deszcz” może przychodzić do niego. Wynika to z faktu, że wsiada do wody lub gleby, takie opady wpłynąć na zmianę równowagi wodno-zasadowej.

Co powoduje kwaśne deszcze

Nic dobrego utlenianie środowiska naturalnego, oczywiście, nie pociąga za sobą. kwaśne deszcze niezwykle szkodliwe. Przyczyny śmierci roślinności po utracie wytrącania polega na tym, że ziemia z kwasami są wymywane wiele przydatnych elementów, a ponadto nie ma zanieczyszczeń i niebezpiecznych metali: aluminium, ołów i inne. Zanieczyszczone osady mogą stać się przyczyną mutacji i śmierci ryb w stawach, nieprawidłowy rozwój roślinności w rzekach i jeziorach. Zwykłe otoczenia, ale także ma niekorzystny wpływ: w dużym stopniu przyczynia się do zniszczenia naturalnych materiałów powłokowych, może stać się przyczyną przyspieszoną korozję struktur metalicznych.

Po zapoznaniu się wspólną cechę tego zjawiska atmosferycznego, możemy stwierdzić, że problem kwaśnych deszczów jest jednym z najważniejszych z punktu widzenia ochrony środowiska.

badania naukowe

Ważne jest, aby opracować na schemacie chemicznego zanieczyszczenia przyrody. Kwaśne deszcze – przyczyną wielu zaburzeń w środowisku. Miał takie załamanie w drugiej połowie XIX wieku, kiedy chemik R. Smith z Wielkiej Brytanii objawia się w pary i dymu substancji niebezpiecznych, które są wysoce chemicznie zmieniających opadów wzór. Dodatkowo, kwaśne deszcze – zjawisko, które obejmuje ogromny obszar, niezależnie od źródła zanieczyszczenia. Naukowiec zauważyć niszczenia Spowodowało zanieczyszczonego osadu: choroby roślin, utrata koloru tkaniny, przyspieszając rozprzestrzenianie korozji i innych.

Specjaliści w szczególności nadaje się do ustalenia, że taka kwaśnych deszczy. Bo w rzeczywistości jest śnieg, mgła, chmury i grad. Wysuszyć niedoboru opadów atmosferycznych wilgoci spada gazów i pyłów.

Antropogenicznego wpływu na przyrodę

Dying jezioro, zmniejszenie liczby stad ryb, lasy znikają – wszystkie te straszliwe konsekwencje naturalnego utleniania. Gleby w lasach nie są tak wrażliwe na zakwaszenie, jak stawy, ale rośliny bardzo negatywną opinię na temat zmian kwasowości. Jak aerozolowe szkodliwych osadów zawijania liści i igieł sosnowych, impregnowane pnie przenikają glebę. Roślinność staje oparzenia charakter chemiczny, stopniowo słabnie i traci zdolność do przetrwania. Glebę traci płodność i nasycić rosnące kultury związków toksycznych.

zasoby biologiczne

Kiedy badanych jezior w Niemczech stwierdzono, że w stawach, gdzie stopa woda jest znacznie odchylonych od normy, ryby zniknęły. Tylko w kilku odosobnionych przypadków jeziora zostali złapani.

dziedzictwo historyczne

Niezniszczalny, pozornie ludzkie istoty również cierpią z powodu kwaśnych deszczów. Akropolu, znajdujące się w Grecji, jest znany na całym świecie ze swoich potężnych kontury rzeźb wykonanych z marmuru. Wiek nie oszczędził naturalnych materiałów: szlachetną rasę zniszczone przez wiatr i deszcz, deszcz kwasu dalszej intensyfikacji tego procesu. Przywrócenie historycznych dzieł współczesnych mistrzów nie podejmują działania mające na celu ochronę połączeń metalowych przed korozją. Wynik był taki, że kwaśne deszcze, tlenek żelaza, może stać się przyczyną większe pęknięcia rzeźby, marmur rozszczepienie pod wpływem ciśnienia rdzy.

zabytki kultury

Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła badania nad wpływem kwaśnego deszczu na dziedzictwie kulturowym. W trakcie tych udowodniono negatywny wpływ na działanie deszczu na pięknych witraży zachodnich miast europejskich. Tysiące kolorowego szkła zagrożone tonąć w zapomnienie. Muszą zadowolić ludzi XX wieku dla jego siły i oryginalności, ale w ostatniej dekadzie, zaciemnione przez kwaśne deszcze, grożąc zniszczyć wspaniałe obrazy witrażowe. Pył, siarki nasycony, niszcząc antyków skóry i papieru. Starożytnego produktu pod wpływem dwutlenku siarki tracą swoją zdolność do odporności na działanie czynników atmosferycznych, staje się kruchy i może rozpadać się w pył szybko.

ecocatastrophe

Kwaśne deszcze – to poważny problem dla przetrwania ludzkości. Niestety, realia współczesnego życia wymaga jeszcze większej ekspansji produkcji przemysłowej, co zwiększa ilość toksycznych emisji do atmosfery. Światowe wzrostem liczby ludności, średnia podwyżek żywych, samochody stają się coraz bardziej, zużycie energii przekracza limit. W tym przypadku sam TPP Federacji Rosyjskiej każdego roku miliony ton bezwodnika zanieczyszczających zawierających siarkę.

Kwaśne deszcze i dziura ozonowa

dziura ozonowa nie jest rzadsze i spowodować bardziej poważne zaniepokojenie. Wyjaśniający istotę tego zjawiska, należy stwierdzić, że nie jest prawdziwym szczelina koperta otoczenia i naruszenie grubości warstwy ozonowej, która znajduje się w przybliżeniu 8-15 km od ziemi w stratosferze i rozciąga się do 50 km. Klaster ozon w dużej mierze pochłania szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe światła słonecznego, chronić planetę od najsilniejszego promieniowania. To dlaczego dziura ozonowa i kwaśne deszcze – groźba normalnego życia na naszej planecie, wymagające najbardziej pilną uwagę.

Integralność warstwy ozonowej

Na początku XX wieku, dołącza listę wynalazków człowieka chlorofluorowęglowodorów (CFC). Ich cecha szczególna była wyjątkowa stabilność, brak zapach, palność, brak efektu toksycznego. CFC stopniowo stał się powszechnie stosowane w produkcji różnych urządzeń chłodzących (od samochodów do placówek medycznych), gaśnic, celów domowych aerozolowych.

Dopiero pod koniec drugiej połowy XX wieku Sherwood Rowland chemików i Mario Molina, sugerowano, że substancja cud, który zwie się freon, silnego wpływu na warstwę ozonową. W tym przypadku, może CFC „unoszą się” w powietrzu przez dziesięciolecia. Stopniowo wzrasta z mielonymi osiągnąć stratosferze promieni UV niszczy związki freonu uwalniające atomy chloru. W wyniku tego procesu, ozon przekształca się tlenu znacznie szybciej niż w normalnych warunkach.

Fatalny, że wszystkie urządzenia są wymagane do zmiany atomy chloru, z setkami tysięcy cząsteczkami ozonu. Dodatkowo CFC są uważane za gazy, które tworzą efekt cieplarniany i zaangażowane w proces globalnego ocieplenia. Należy uczciwie dodać, że przyczyniają się do niszczenia warstwy ozonowej i przyczynia samą naturę. Tak więc, gazy wulkaniczne zawierać do stu związków, w tym węglowodory. Naturalne CFC przyczynia się do rozrzedzenia warstwy czynnej zawierającego ozon nad biegunami planety.

Co można zrobić?

Zastanawianie się niebezpieczeństwo kwaśnych deszczy, jest bez znaczenia. Teraz na porządku dziennym w każdym stanie, w każdym zakładzie przemysłowym musi najpierw być środki w celu zapewnienia czystości powietrza otoczenia.

W Rossi gigantycznych roślin, takich jak „RUSAL”, stał się bardzo odpowiedzialne podejście do tej kwestii w ostatnich latach. Nie oszczędził narzędzi do montażu nowoczesnych niezawodnych filtrów i urządzeń czyszczących, aby zapobiec przedostawaniu się do atmosfery i tlenków metali ciężkich.

Są one coraz częściej wykorzystywane alternatywne metody pozyskiwania energii bez pociągania za sobą szkodliwe konsekwencje. Wiatr i energia słoneczna (na przykład w domu i samochodu) – to już nie jest to fantasy, ale udany trening, który pomaga zmniejszyć ilość szkodliwych emisji.

Rozbudowa zasadzone lasy, czyszczenia rzek i jezior, poprawne przetwarzanie śmieci – wszystkich efektywnych metod w walce z zanieczyszczeniami.