144 Shares 8778 views

Jak zwrócić bilety elektroniczne kolei. Bilet elektroniczny Powrót: zasady

Nawet doświadczonym podróżnikiem może mieć problemy, z powodu której będzie musiał odwołać swoją podróż. A w takiej sytuacji pojawia się pytanie, w jaki sposób zwracać Railways e-biletów. Istnieje kilka możliwości spłaty. I to jest to, co zostanie omówione w tym przeglądzie.

Jak przesłać zgłoszenie

Istnieje kilka możliwości dostarczenia zakupionego biletu elektronicznego na terenie Kolei. Po pierwsze, można wykonać tę operację za pośrednictwem Internetu. Po drugie, odpowiednia pomoc może pomóc operatorom w kasie na stacji.

Każda metoda ma swoje zalety i wady. Jak zwrócić Railways e-bilet? Operacja jest najwygodniejszy w takiej sytuacji, jeżeli zniesienie podróży, wiesz z góry. Następnie proces dostawy bilet nie zajmie dużo czasu. Można jednak zwrócić dokument podróży oraz w przypadku, gdy podróż nie doszła do skutku w ostatniej chwili. Ale w tej sytuacji musimy udać się do kasy.

Powrót przez Internet

Jak zwrócić Railways e-bilet? Można korzystać z Internetu. Ta opcja jest proste i wygodne. Są jednak pewne ograniczenia. Konieczne jest, aby brać pod uwagę nie tylko metodę rejestracji, ale również czas odjazdu pociągu z dworca głównego.

Jak zwrócić Railways e-bilet? W tej sytuacji istnieje kilka subtelności. Będą one zależeć od kupon kontrola została zarejestrowana w stacji lub produkować jedynie Electronic Design. Innymi słowy, aby zwrócić bilet przez Internet, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, to wydały dokument podróży, w biurze, czy też nie.

Jeśli elektroniczna rejestracja została już wykonana, można anulować zamówienie. Ale nie później niż jedną godzinę przed odjazdem pociągu.

Ale co znaczy, jeśli projekt w Internecie nie została wykonana? Wtedy bilet powrotny dostępne w każdej chwili przed wylotem. Dlatego nie należy się martwić.

Jeśli już otrzymał papierową kopię biletu, a następnie przekazać go za pośrednictwem Internetu nie może.

W przypadku międzynarodowych dokumentów podróży, warunki są nieco inne. Jeżeli rejestracja nie zostało wykonane, aby anulować celu dopuszcza się nie później niż 6 godzin przed podaniem kompozycji. W przeciwnym razie istnieje inny warunek: dostawa biletów mogą być wykonane nie później niż jedną godzinę przed odjazdem pociągu.

Należy zauważyć, że ponieważ nie jest czas odjazdu pociągu ze stacji wywoławczej, zamiast lądowania na przystankach pośrednich. Subtelności tego rodzaju są bardzo ważne i muszą być brane pod uwagę, jeżeli chcesz przekazać elektronicznych Railways biletów.

Jeśli pojawi się formularz dokumentu podróży, w biurze lub w terminalu do przeprowadzenia zwrotu biletu w internecie już nie działa. Procedura nie może zostać uruchomiony w przypadku gdy upłynął anulowanie. W takich sytuacjach odwoływać się do kasjera na stacji.

Co należy zrobić, aby przekazać bilet?

Aby sprawdzić e-bilet i anulować zamówienie przez Internet trzeba przestrzegać kilku prostych manipulacji.

  1. Konieczne jest, aby zalogować się na stronie głównej Kolei, używając nazwy użytkownika i hasła.

  2. Wymagane jest, aby kliknąć na link „Moje zamówienia”. Będziesz wtedy zobaczyć listę dostępnych dokumentów.

  3. Pod opisem trasy można zobaczyć na link „żądanie stanu”. Po kliknięciu na nią otworzy inny link do tyłu. Klikając na nim, można wykonać Bilet elektroniczny Railways procedur dostawy.

Jak anulować zamówienie bez recepty

Jak zwrócić bilet nie jest online? W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie do stacji operatorskiej. Bierze pod uwagę, że nie wszystkie urzędy świadczenia takich usług. Pełna lista miejsc, gdzie można zrobić procedurę anulowania jest również na głównej stronie rosyjskiej spółki Kolei.

Powinieneś wiedzieć, że powrót e-bilet jest możliwe, nawet jeśli brakowało pociąg. W tej sytuacji, zasady ustalić dokładny termin. bilet powrotny jest to możliwe, ponieważ jeśli odjazd pociągu z pierwszej stacji nie było więcej niż 12 godzin.

Jeśli istnieje ważny powód, okres wzrośnie do 5 dni. Powrót następuje poprzez roszczeń projektu zatwierdzonego wzoru. Roszczenie musi podać dane paszportu, numer biletu oraz rachunku, na który należy wymienione środki. Należy również opisać przyczynę opóźnienia, załączając kopię dokumentu, który potwierdza, że jest to uzasadnione.

Jeśli elektroniczna rejestracja została już wykonana, a przed odjazdem pociągu jest mniej niż godzinę, aby operacja refundacja będzie również, aby się do roszczenia. Proces przeglądu może trwać do miesiąca. W przypadku pozytywnego wyniku refundacji będą prowadzone od 7 do 30 dni.

Dostawa biletów dostępne dla każdego pasażera, który jest wymieniony w określonej kolejności. Aby to zrobić, należy przedstawić dokument potwierdzający tożsamość.

Jeśli rejestracja nie została przekazana lub wykonane wyłącznie elektronicznej rejestracji, gotówka operator wystarcza do wykazania kontroli kupon w formie drukowanej. Można również zadzwonić pod numer. Jeśli już otrzymali bilety papierowe, kasjer będzie musiał wykazać im dokładnie. Zwroty będą dokonywane na karcie, z którym dokonano zakupu.

Bilet powrotny za granicą

Jeśli chcesz, aby anulować ten bilet, na terytorium obcego państwa, konieczne jest, aby odnosić się do stacji kasjera w kraju, w którym się znajduje. Operator jest zobowiązany do wydania drukowane w Rosji bilet i paszport. Po tym, kasjer wyda dokument, który zostanie poinformowany, że bilet został przekazany.

Następnie w ciągu 6 miesięcy od daty wysłania pociągu, konieczne jest, aby odwiedzić Railways kasowe z dokumentem w sprawie zniesienia nakazu wydanego w innym kraju. Również o konieczności podjęcia paszport.

zwroty

Powyżej został dały odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dostarczyć pociągiem e-bilet kolei. Należy również omówić kwotę, która wróci do karty w przypadku rezygnacji. Przepisy w tej sytuacji są proste.

W przypadku biletu powrotnego odbywa się zbieranie, którego wielkość wynosi około 190 rubli. Kwota ta zostanie zwrócona do każdej osoby określonej w zamówieniu.

Pozostałą część pieniędzy wróci, zależnie od kiedy zamówienie zostało anulowane.

  1. Jeżeli przed lądowaniem na stacji, nie mniej niż 8 godzin, cała kwota zostanie zwrócona na bilecie.

  2. Jeśli przed datą wyjazdu z twojej stacji jest mniejsza niż 8, ale więcej niż 2 godziny na karcie zwróci kwotę równą pełnego kosztu biletu i zarezerwowane miejsce pół ceny.

  3. Jeśli przed wejściem na pokład mieć mniej niż 2 godziny, aby wrócić tylko koszt biletu bez kosztów za zarezerwowane miejsce.

deponowania środków krótkoterminowych

W przypadku płatności za pomocą karty bankowe, fundusze będą później potwierdzić anulowanie. Timing w tej sytuacji będzie w dużej mierze zależeć od spółek bankowych partnerem. Koleje Przepisy wskazują, że zwrot może nastąpić w ciągu 30 dni.

W takim przypadku, jeśli zakup dokumentu podróży powstał z pieniądza elektronicznego, powrót może być wykonana w ciągu 60 dni. A co, jeśli wypłacane w gotówce? W tym przypadku pieniądze mogą być odbierane w czasie biletu powrotnego.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Niestety, wymiana e-biletu nie jest nawet w takim przypadku, jeśli zwracamy się do kasjera. Jeszcze odwołać stary porządek i zakup nowych biletów w pełnej zgodności z przepisami, które zostały opisane powyżej. W związku z tym, nie ma korzyści nie będzie w stanie odbierać.

Należy również pamiętać, że w niektórych sytuacjach Kolei ustanawia szczególne zasady dla jakiegoś kierunku. Ponadto, wiele zależeć będzie od klasy samochodu. Lista wyjątków można znaleźć na stronie głównej.

Bilet wydany błędnie

Jeśli popełniono błędy w projektowaniu biletu, nie należy zwracać go do kasy. Aby umieścić pasażera w pociągu, dokument nie powinien być dłuższy niż blot w nazwie, a jeden zły numer w numer paszportu.

Urząd nie może naprawić literówek. Aby uczynić go zdolnym dyrygent tylko w specjalnym terminalu. W przypadku tej usługi będzie musiał zapłacić około 200 rubli. Po tym, nowy bilet zostanie wystawiony.

Dodatkowe informacje (data i miejsce urodzenia) mogą być dopuszczone do pomyłek, jeśli przez to nie będzie zależeć od tempa życia.

wniosek

Jak sprawdzić e-bilet i oddać go? Ten problem zaczyna się martwić pasażerów tylko w momencie, gdy usługa jest naprawdę popytu. Takie podejście jest często towarzyszy utrata zarówno pieniędzy i czasu. Że w przyszłości żadnych problemów proszeni są o zapoznanie się z zasadami anulowania. Mamy nadzieję, że ten przegląd pomógł Ci zrozumieć pytanie, jak powrócić elektroniczny bilet kolejowy.