860 Shares 2071 views

Garaż z poddaszem: projekty, budowa

Dla każdego entuzjasty samochód garażu potrzeba budować. Jest on używany nie tylko do ochrony przed różnymi zjawiskami atmosferycznymi, ale również od zwykłych chuliganów i przestępców. W tym przypadku budowa takiego obiektu, tak niezbędne dla właściciela pojazdu, jest zawsze obarczona znacznym nakładów finansowych, co jest prawie niemożliwe do uzasadnienia. Budżet rodzina może zaoszczędzić znaczne jeśli zbudować garaż z poddaszem. Taka struktura z różnymi funkcjami będą bardzo przydatne dla wszystkich członków rodziny i uzasadnić pieniędzy.


standardowe wymiary

Zaprezentowała garaże projekty w wielu specjalistycznych stron internetowych, ponieważ może to pomóc wykwalifikowanych ekspertów. Jeśli masz zamiar zbudować taki obiekt należy najpierw określić rozmiar. Przepisy budowlane wyraźnie odzwierciedla wszystkie parametry, ale w normie, minimalna wersja. Na przykład, dla typowego osobowego wielkości budowy samochodów jest 5h2,5 m.

Zaprojektowany jak garaż z poddaszem dla samochodów o wymiarach około 1,5h4 m. Ważne jest, aby pamiętać o wolnej odległości po obu stronach pół metra do zapewnienia sprawnego wyjścia i otwierania drzwi.

Wymiary te pozwalają łatwo przystosować samochód, ale do naprawy będzie trudne. Dlatego przy wyborze wymaganej wielkości obiektu trzeba zacząć od działań wykonywanych w tym pomieszczeniu. Szczególną rolę odgrywają umiejętności właściciel napędowych i innych ludzi, którzy korzystają z tego transportu, a zatem wyjść z garażu, a ja go zatrzymać. Jest ona określona przez wysokość pomieszczeń zgodnie z wysokości maszyny oraz wzrost gospodarza, w tym przypadku kody budynków, wysokości co najmniej 2,5 m.

użyteczne miejsca

Należy również pamiętać, że istnieje prawdopodobieństwo konieczności dodatkowego zakwaterowania pojazdu. Na budowę innego garażu zajmie dużo czasu i pieniędzy. Biorąc pod uwagę taki scenariusz jest pożądane, aby natychmiast rozważyć projekt garaż na dwa samochody.

Ze względu na budowę budynków z poddaszem wzrasta całkowita efektywna obszar, który zapewnia wiele korzyści. Na przykład, na poddaszu mogą być przechowywane atrybuty domowe i niektóre z narzędzi, które wykorzystywane do zajmowania miejsca w domu. Tak więc staje się wolna przestrzeń życiową. Ponadto, być może sprzęt sportowy lub sklepem rogu. Ale garaż z poddaszem użytkowym i warsztat musi mieć ogrzewanie i dodatkowe oświetlenie.

Co daje poddasza

Mansardowy dach jest jedną z opcji dwuspadowy. Na jego układ może powodować pewne trudności, łatwo rozwiązany poprzez staranne badanie konstrukcji. Ponadto, projekt może przewidywać utworzenie przestrzeni poddasza nadaje się do zamieszkania lub przechowywania ogromnej przestrzeni.

Naturalnie, układ poddasza może obejmować jego wykorzystanie jako pomieszczenia mieszkalnego opcjonalnym cały sezon, który jest dość popularny w wielu krajach europejskich. Tak więc, dzięki aranżacji wielofunkcyjnej struktury może pozbyć się problemu braku miejsca w domu. Wiele portali budowlanych mieć filię poświęconą tym temacie, w którym można znaleźć porady i opinie właścicieli.

Wybierz rodzaj dachu

Przed rozpoczęciem budowy, trzeba wcześniej stworzyć odpowiedni projekt. W tym przypadku, wszystko na dach nie wymaga wiele wysiłku, ponieważ wykonywane przez dwuspadowym wersja nie różni się złożoność. Szczególną uwagę należy zwrócić na trwałe pokładów podłogowych. Ale jeśli planujesz garaż z poddaszem dużych rozmiarów, to wymaga stworzenia dachu o bardziej skomplikowanej strukturze.

Dla obszarów o powierzchni od 70 mkw. m odporność kratownicy krokwiami naslonnogo stosowany typ boczne konstrukcje nośne oraz przeciętną ściany lub specjalnie utworzony jako kolumny nośnej. Zastosowanie tego elementu umożliwi właściwy planu obiektu.

Zalety krokwiami

Wśród korzyści wynikających z zastosowania takiego systemu warto zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania jako nakładanie się podłogi dolnej części podtrzymujących kratownic. Będzie to podłoga na poddaszu, a zatem do sufitu garażu.

Dodatkowym znaczącym argumentem na rzecz budowy jest oszczędność dość dużą część budżetu rodzinnego. Nie trzeba specjalnych umiejętności i doświadczenie, a także profesjonalne narzędzie.

Ważniejsze prace

Aby zbudować drewniany garaż, trzeba wykonać następujące czynności:

  • kopania dół i wlać fundacjom wybranego typu;
  • ułożenie konstrukcji ściany nośnej;
  • wykonania i dekoracji dach pożądanego materiału.

To musi być starannie zaizolowane poddasze, które projekty obejmują wykorzystanie go jako przestrzeni życiowej. Nie zapominaj także o hydroizolacji.

W marketach budowlanych można znaleźć wiele różnych rodzajów materiałów izolacyjnych. W przypadku wysokiej jakości izolacji cieplnej z wełny mineralnej jest w porządku, który jest bardzo przyjazny dla środowiska materiału, a budżetu do izolacji. Walcowanie przykładów wykonania, zoptymalizowanych dla uszczelniania pracy, na przykład, szczególny folii lub papy.

funkcje

Wielu ludzi postrzega drewniany garaż (lub innego), nie tylko jako garaż i wiata, ale również jako miejsce do odpoczynku. Główną zaletą takiego oddzielnym pomieszczeniu jest bezpieczeństwo. Smary inne niż zagrożenia pożarowego, są dostępne we wszystkich garażach i może być przyczyną pożaru. Budowa układu wydechowego zmienia sytuację trochę, ale nadal spaliny emitowane w czasie, aż maszyna likwidacji, gromadzą się w przestrzeni i zaczynają przenikać do salonu. Również może przynieść dźwięk silnika dyskomfortu. Biorąc pod uwagę takie czynniki należy dobrać garaż i poddasze, projekty, które będą dla wszystkich członków rodziny.

Garaż z poddaszem bloków piankowych

Ze względu na fakt, że bloki mają wystarczająco niską wagę, nie ma potrzeby, aby wypełnić wymagane wzmocnienie fundamentów dla konstrukcji ceglanej, ponadto wyjątkowy penthouse nie ponosi obciążenia. Wśród korzyści z pianki, aby zapewnić doskonałe właściwości użytkowe: materiał jest odporny na wysoką wilgotność, a także utrzymywanie chłodne w lecie i ciepłe w zimie. Przed rozpoczęciem układania, po utworzeniu Fundacji jest zobowiązany do ochrony przed działaniem wody, dzięki czemu będzie również dalszego dostosowania fundamenty niedociągnięć i późniejszej uproszczonej pianki do stylizacji.

elementy montażowe produkowane przy użyciu specjalnej kompozycji klejącej, przy czym w pierwszym rzędzie racjonalnie wykorzystać zaczynu cementowego do wyrównania dodatkowych błędów istniejących podstawy. Szczególne znaczenie ma budowa zbrojenie ściany, jest wytwarzany za pomocą łączników lub drutu wzmocnione co cztery rzędy, zaokrąglone wersji wymaganej na rogach.

Po wybudowaniu muru, można rozpocząć tworzenie szczyt zostanie zakończona. W zależności od wymiarów garażu z poddaszem mieszkalnym, może być kilka oddzielne pokoje lub jeden duży pokój.