505 Shares 8807 views

Dlaczego nie ma stany podgorączkowe?

Stan podgorączkowy temperaturze ciała – temperaturę, która wznosi się nieznacznie i utrzymywany w 37-38 ° C. Takie temperatury – to jest dość powszechnym zjawiskiem, z przyczyn, które są wielorakie.


Długotrwała gorączka niskiej jakości jest dość powszechne u kobiet asteniczny budowy ciała, co można wytłumaczyć przede wszystkim przez fakt, że ta grupa jest najbardziej podatna na pojawienie się chorób zakaźnych układu moczowo-płciowego, jak również zaburzeń psycho-somatycznych.

Jeżeli temperatura przez dłuższy czas utrzymuje się w mniej niż 38 stopni, prawdopodobieństwa, że pacjent ma poważne uszkodzenie organicznych jest bardzo mała. Najczęściej długotrwałe stany podgorączkowe jest charakterystyczna dysfunkcji układu autonomicznego. Chociaż nie jest to niczym niezwykłym przyczyną nią staje się bardzo poważnych chorób zakaźnych.

chorób zakaźnych, które mogą powodować temperatury długo stan podgorączkowy

Wśród tych chorób pierwszym rzędzie od występowania gruźlicy trzeba, który charakteryzuje się nieuzasadnione osłabienie, pocenie się, zwiększenie zmęczenia i, oczywiście, pojawienie przewlekłego kaszlu, trwały przez ponad 3 tygodni.

Subfebrilit może również odbywać się w różnych ogniskach chorób zakaźnych, które są przewlekły. Mimo, że takie podejście jest kontrowersyjne, ponieważ w celu udowodnienia, że chroniczne choroby zakaźne mogą powodować długoterminowy temperatury niskiej jakości tylko w przypadku, gdy po ostrym odzysku (na przykład w przypadku chirurgicznego usunięcia źródło zakażenia) Temperatura ciała natychmiast odbije ,

Inną chorobą, która nie jest związana z zakaźna, ale często może być przyczyną nadczynności tarczycy jest subfibrilita. Za wyjątkiem niewielkiego, ale stałego wzrostu temperatury u chorych na nadczynność tarczycy następujących typowych objawów: nerwowość, wysoką zmęczenie i pocenie się, tachykardia, szybkiej utraty wagi. Aby określić pacjenta obecność tereotoksikoza w dowolnym etapie po prostu badanie krwi jest niezbędne na hormony tarczycy i, jeśli poziom jest wysoki, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do endokrynologa, który ma sporządzić szczegółowy plan leczenia, często polega na terapii hormonalnej.

Niskiej jakości wieczory gorączka

W przypadku, subfebrilit obserwowane często w godzinach wieczornych, to może to nie oznacza niczego poważnego, na przykład, być po prostu wynikiem stresu emocjonalnego i mówić o bardzo realnym chorób. Długa obecność temperatura stan podgorączkowy jest jednym z objawów chorób takich jak AIDS. Ponadto, istnieje wiele innych chorób, które mogą spowodować trwałe subfebrilit wieczór, więc ten zespół nie powinny być ignorowane – pilna potrzeba, aby skonsultować się z lekarzem.

stany podgorączkowe w nastolatka

U dzieci, stały subfebrilita również nie można uznać za normalny (choć czasami zdarza). Najczęściej jest to spowodowane przez czynniki, takie jak długotrwałe infekcje. Jednak nie jest to typ ludzi, zarówno dzieci jak i dorosłych, dla których obecność niskiej temperaturze gatunek jest normalne i nie postrzegają, gdy nie występuje niekorzystne skutki.

I dzieci, zwłaszcza w okresie dojrzewania, często niestabilny stan psycho-emocjonalne, które jeśli wykazują żadnych chorób psychosomatycznych, przyczynę jednej trzeciej wszystkich przypadków subfebrilita.