347 Shares 5526 views

Jakie są pasywny system akustyczny?

Co zrobić, koncertów, kluby, występy artystów i polityków, rajdów masowych? To jest ich cel. Muszą przekazać do słuchacza muzyki, słowa, idei lub utworu. Najważniejsze jest to, aby głośno słyszeć! Kluczową rolę, pozwalając, aby osiągnąć pożądany efekt, w takich wydarzeniach odgrywa sprzęt audio, tj głośników pasywnych.


Pasywny system akustyczny jest zestaw głośników i głośników różnych typów, które przenoszą słuchacza potężnym dźwięku. Ponieważ sektor ten rozwija się bardzo dobrze, nie ma szeroki wybór opcji dla głośników. Wszystkie głośniki pasywne mogą być zaklasyfikowane do usług szerokopasmowych i wielopasmowych. Czym się różnią?

Szerokopasmowe pasywne systemy akustyczne mieć solidną emiter, to głośnik, który jest przeznaczony do reprodukcji dźwięku o szerokim zakresie częstotliwości. Takie kolumny są uniwersalne i nadają się dla tych, którzy często organizuje mini-stron lub pikniki w swojej daczy. Wielką zaletą tych systemów jest ich niska w porównaniu z ceną multi-band.

Wielopasmowe pasywnych systemów akustyczne muszą być połączone w swej strukturze dwa lub więcej dźwiękowych promienniki (języka), które zastępują każdej jego zakresu częstotliwości akustycznych. Na przykład, układ z trzema kolumnami działa w następujący sposób: wysokiej częstotliwości odtwarzany wysokotonowego lub piskliwy, średnią średnicę reprodukowany i niski – niską częstotliwość. Takie rozwiązanie pozwoliło znacznie zwiększyć jakość odtwarzanego dźwięku i zwiększyć moc.

Główną cechą, która odróżnia pasywny system akustyczny z aktywnym, jest brak wbudowanego wzmacniacza. Jest to zarówno pozytywna cecha z nich, jak i negatywne. Wadą takich systemów jest wynikiem konieczności stosowania dodatkowych wzmacniaczy zewnętrznych, bez których działanie głośnika pasywnego niemożliwe. Korzyść z takich kolumn ma potrzeby podłączenia dodatkowego zasilania. To jest powód, dla ich stosowania na dużych obszarach lub w otwartej przestrzeni. Cóż, jeśli nie trzeba rozciągnąć wiązki przewodów, a czasem jest to niemożliwe.

Z głośników zrozumieliśmy. Teraz pomówmy o konstrukcji akustycznej systemu. Może być ona wyrażona lub bas reflex kanał akustyczny. W produkcji pudeł stosuje się tworzywo sztuczne lub drewno. Należy zauważyć, że kolumny, które mają drewniane pudełko, znacznie wyższą jakość odtwarzanego dźwięku. To prawda, a cena jest nieco wyższa niż na takich systemach „plastiku”.

Ważnym czynnikiem, który może mieć wpływ na cenę produktu, jest wrażliwość. Jest to wskaźnik, który charakteryzuje jakiś wysiłek jest wymagane, aby w celu „shake up” kolumny. Im większa czułość, tym mniejsza od wzmacniacza mocy jest im potrzebne.