750 Shares 3792 views

jaj kurzych. Kaloryczność, przydatność i wyjątkowość

Unikalny produkt – jaja kurzego, jego średnie kaloryczne – 165 kcal. Dlaczego przeciętny? Ponieważ wielkość i masa w jajach są różne, aby kalorie produkt jest w przeliczeniu na 100 gramów. Białka i tłuszczu w jajo – do 12%. Jeżeli kury otrzymują wystarczającej ilości paszy i zbilansowanej diety, kompleks witamin i żółtka powstaje, a także zawierać inne składniki aktywne z biologicznego punktu widzenia.


Dwa świeże jaja w dzień może zaspokoić codzienne potrzeby osoby w witaminę A i jedną czwartą zapotrzebowania na fosfor i żelazo, a także mieć wystarczająco dużo i ryboflawiny (B2), ponad połowa witaminy D. Ponadto, jajko jest kalorii kurczak jest na tyle niska, że jest nadal i unikalny produkt. Jest ona wyjątkowa nie tylko w tym, że jest w końcowym opakowaniu, ale również wartości odżywczej. Jajo zawiera zestaw 12 witamin, w tym choliny w ilości, w której już nie spełnia on jeden z produktów.

Przydatne właściwości świeżych jaj

Organizm ludzki jest całkowicie wchłaniany i trawiony jaj kurzych. Kalorii nie jest zbyt wysokie, a ponadto jest sterylny produkt przed zburzona kurczaka. Po wprowadzeniu do powietrza przez powłokę o porowatej strukturze, spadek mikrobów, przez kilka dni (w okresie rozwoju embrionalnego) zniszczone aktywny antybiotyk fizyczną tytułowy Nasya lizozymu, który jest w stanie zniszczyć szkodliwe bakterie.

Jak określić świeżość jaj

Najbardziej użyteczne i najcenniejsza – świeżych jaj kurzych. Kalorii jest najbardziej skuteczne, a asymilacja organizmie większość polnoe.Chtoby wiedzieć jak świeże to należy zwrócić uwagę na jego wygląd. Świeże powłoka ma powierzchnię matową, a stary – błyszczące o niebieskawy odcień. Świeże, pachnie nieco wapna. Musimy pamiętać, że jaja są dobrze pochłaniają zapachy, nie można przechowywać w pobliżu silnego zapachu żywności (na przykład obok ryb).

W domu, można sprawdzić jak świeże jaja, kaloryczny , który w tej chwili najwyższa. Potrzeba skanowania się następująco: rozpuszcza się 80 gramów (nasypowa łyżeczka) soli w litrze wody i umieścić ją w wodzie słonej. Jeśli jest to całkowicie na dnie naczynia, świeżością nie dłuższy niż 7 dni. Jeżeli kąt nachylenia wynosi 45 stopni w stosunku do powierzchni (jeden koniec jest podniesiona), jej świeżości przez ponad 10 dni. Kiedy stoi prawie pionowo, „wiek” z 11 lub więcej niż 12 dni. Jeśli pływa w roztworze soli, a następnie jest on 15 lub 19 dni. Gdy tępy koniec wystaje z roztworu, to jest starszy niż 18 dni.

Ile kalorii jest w jaja kurze?

Ser 100 g – 165 kalorii. Waga spełnia standardów, więc są one podzielone na kategorie. Małe ważyć od 34 do 50 gramów (trzecia kategoria), podłoże ma ciężar od 45 do 60 (druga kategoria) i duże – od 55 do 70 (pierwszego rodzaju). Dalej jest selektywny o wadze 65 do 80 gramów i najwyższą kategorię – od 75 i więcej.

Wszystkie kategorie prawidłowego etykietowania: 3,2,1,0, V. Różnią się one także pod względem realizacji. „D” – diety produkty, musi być sprzedane w ciągu tygodnia. Produkt przenosi się następnie do Kategoria „C”, o nazwie tabeli, który jest sprzedawany w ciągu 25 dni. Obecnie produkt dietetyczny jest trudno znaleźć w sklepach, chociaż jego koszt prawie dwa razy tyle co zwykle tabeli.

Jak przechowywać świeże jaja

Najefektywniej jaja przechowywano w temperaturze zbliżonej do zamrożenia zawartości w 1 lub -2,5S, wilgotność 85-88%. mogą one być przechowywane w takich warunkach od sześciu miesięcy i dłużej. temperatury 0 ° C nie hamować rozwój bakterii, które mogą zepsuć.

jaja kalorii surowe – 165 kcal na 100 gramów. Jeśli waży mniej i jest ona niższa. Kalorii jajkiem podany masło – 151, i gotowane gotowane – 63, soft-gotowane – 75 kalorii.