661 Shares 6906 views

Amanda Kvik: biografia i twórczość

Jayne Ann Krentz – znany amerykański pisarz. Jej książki nie pozostawiają listy bestsellerów „New York Times”. Jego powieści wydała pod siedmioma różnymi nazwami, jest obecnie pisarz używa tylko trzy alias. Pytania na temat, dlaczego jej nazwisko jako autor mówi, że w tym przypadku, czytelnik, otwierając książkę, zawsze wie, która z trzech światów, będzie on wejść.


biografia

Amanda Kvik – jednego pisarza aliasy Dzheyn Krents. Urodziła się 03.28.1948, w Cobb, Kalifornia. Pierwsze dziesięć lat swego życia spędził w Borrego Springs. W 1970 roku ukończył University of California z BA w historii. Będąc przekonany, że z tego stopnia będzie trudno znaleźć pracę, postanowił uzyskać tytuł magistra bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie w San Jose.

Po studiach poślubiła inżynier Frank Krenz, którego poznała na uniwersytecie. Młody przeniósł się do Wysp Dziewiczych, gdzie Jane przez rok pracował w elementarnym bibliotekarza szkolnego. Ten okres jej życia nazywa katastrofę w swojej karierze i przeniósł się do systemu bibliotecznego Duke University.

Wczesne lata kariery pisania

Nawet pracując w Duke University, Jane zaczęła pisać romanse ze smakiem paranomalnym. Przez sześć lat była wysyłając swoje prace do różnych wydawców. Ale niezmiennie odmówił. Gdy próbowała kilka razy, aby przerwać pisanie w tym czasie. Ale musieli przenieść się do Seattle do dalszej kariery męża.

Jane nadal pisać. Jej pierwsza powieść „The Nostalgia Pirat” został opublikowany w 1979 roku. W następstwie publikuje kilka powieści pod własnym nazwiskiem Dzheyn Krents. Ale wydawca zawiera umowę z nimi, w których jeden z warunków – nie używać nazwy w nowych prac w ciągu dziesięciu lat. Doprowadziło to do powstania wielu nazw, w tym alias Amanda Kvik.

Aliasy i gatunki

Futurystyczna powieść 1986, „Tender ogień miłości” publikuje pod nazwą Dzheyn Krents. Łączył elementy ekscytującej historii miłosnej i fantazji. W następnym roku wydał drugą powieść w tym samym gatunku „Kryształowe płomieniach.” W obu książkach tradycyjnych romantyczna fabuła rozwija się w niezwykłym świecie. Powieści przyniosły niespotykany sukces.

Jane zdecydowała się pisać powieści historycznych z linii Love story pod pseudonimem Amanda Kvik. Książki wychodzi ogromne liczby, udowodnić, że radzi sobie z nim dobrze. Według najnowszych danych, ponad 35 milionów egzemplarzy jej książek w druku. Pisarz był w stanie pokryć popularne gatunki rynku książki.

Kocham książki historyczne Amanda Kvik zauważa ten pseudonim, pisał powieści współczesnej pod nazwą Dzheyn Krents, science fiction – pod panieńskim nazwiskiem Castle.

"Secret Society" z serii

Seria „tajnych stowarzyszeń” Amanda Kvik książki w 2006 roku pisał. Mówią o członków tajnych towarzystw, posiadający tajemnicze zdolności. Każdy obdarzony Jego dar, bohaterowie jej powieści i nauczyć się radzić sobie z nimi żyć. Jej bohaterami są zawsze silny i zdecydowany, jak jej bohaterka. Autor książki zdobyły wiele nagród. Seria obejmuje powieści pod nazwą Dzheyn Krents:

 • „Niewinne kłamstwa”;
 • „Blaze i spalić”;
 • „Zły”;
 • "Mirror 1: Głębsza nigdzie".

A książka, opublikowana pod pseudonimem Amanda Kvik:

 • „Inne Spojrzenie”;
 • „Silniejszy niż magia”;
 • „Magia oczu”;
 • „Lekki sen-2: Płomień w nocy”;
 • „Lustro-2: koleje losu.”

Inne książki autora

Zagorzałym zwolennikiem romantycznej fantastyki, pisarz twierdzi, że gatunek wzmacnia najbardziej podstawowych wartości kulturowych. Romans, ponieważ jednym z najbardziej popularnych i szanowanych gatunków, które wpływają na wartości rodziny i ludzkich emocji.

"Wanze" z serii:

 • „Biorę ciebie za żonę” (1999);
 • "Grzeszny wdowa" (2000);
 • „Dwa w świetle księżyca” (2005).

Trylogia „Jezioro i marca”:

 • "Haniebny" (2001);
 • "Magia dar" (2002);
 • "Spóźniony Wesele" (2003).

Jej książki – to podróż do innego świata, świata silnych i szlachetnych ludzi. Na spotkania autora z czytelnikami, mówi Amanda Kvik (na zdjęciu powyżej), ludzie często przychodzą i mówią, że lubią swoje znaki. Wiele z nich zwykło się myśl , że takich powieści dla kobiet tylko. Ale poświęcenie i determinacja, z jaką bohaterowie jej powieści są kobiety rezonuje i czytniki męskich. Seria książka została opublikowana w języku rosyjskim:

 • Od 1993 do 1999 roku: "Spotkanie", "Desire", "Surrender", "Obsession", "Danger", "Scandal", "Skarb", "Surprise".
 • Od 2000 do 2010 roku „Lekkomyślność”, „Czekaj do północy”, „Pokusa” i „Aphrodite Ring”, „kochanka”, „Nieoczekiwana oszustwo”, „Companion”, „Seduction” i „tajne romans”.

Jayne Ann Krentz

Pod wieloma względami, autor powieści jest kopią swoich bohaterek. Dzheyn Krents, mieszkaniec Seattle, preferuje wegetariańskie jedzenie i zielonej herbaty. Ma wspaniałe poczucie humoru i ostry dowcip. Poza pisaniem, jest redaktorem i współautorem popularnych esejów naukowych „niebezpieczny i ryzykowny Men Women”, które są publikowane na University of Pennsylvania.

Każdego roku, Jane bierze udział w spotkaniu „Pisarze kochać amerykański gatunek” i prowadzi warsztaty dla bibliotekarzy. Jest autorem ponad 120 romansów powieści, które zostały już opublikowane. Jane uważa, że książki romans pomóc zwrócić uwagę na zalety kobiet i wartości: zaangażowanie, odwaga, honor, i wiara w uzdrawiającą moc miłości.