680 Shares 4574 views

„Słabe Liza”: komentarze na temat historii

Tale NM Karamzin za „Słabe Liza”, którego ocena jest przedmiotem niniejszego przeglądu, została opublikowana w 1792 roku i od razu zdobyła miłość i uznanie, co było wówczas publicznego czytania oryginalnej fabuły, nowa interpretacja charakteru, jak również główną ideą autora, że proste chłopi też w stanie kochać i cierpieć. Jak na swoje czasy, był to przełom nie tylko na scenie i ideologicznie, ale również w stylu. Historia została napisana w prosty i przystępny język, który później zaczął pisać innych poetów i pisarzy.


Czytelnicy działki

Produkt „słabej Liza”, przegląd, który pomoże uczniom zwrócić uwagę na głównych punktów tej historii jest doceniana przez współczesnych użytkowników, które jednak prawie zawsze dokonać rezerwacji w momencie jej tworzenia.

Prawie wszystkie z nich wskazują na fakt, że historia sama w sobie zbyt melodramatyczny: ich zdaniem, miłość prostego chłopa do pana opisaną w nazbyt sentymentalne dźwięki, które daje tekst pewną konwencję. Jednak czytelnicy zauważą, a dotykanie niewinność narracja, co daje produkt o osobliwego uroku. Recenzja książki „Słabe Liza” jest przydatna dla studentów z charakterystyką bohaterów obrazów. Według publiczności, kilka sielankowym opisem życia bohaterki, jej związek z Erast, kochają przysięgę wierności, separacji i wreszcie młody człowiek i zdradą tragicznego samobójstwa dziewczyny powiedział autorowi na tyle przekonująco, tak, że produkt jest łatwy do odczytania i zainteresowania.

o bohaterce

Nowe słowo w rosyjskiej literaturze XVIII wieku stał się historia Karamzin za „Słabe Liza”. Przegląd produktu pokazuje stosunek współczesnego społeczeństwa czytania komponować ponad dwa wieki temu. Większość prac jest postrzegana bardzo pozytywnie. Wskazują na ruchomym obrazie dziewczyny, jej duchowej czystości, niewinności, zaufania i czułości. Uznają: jego tło Erast traci we wszystkich aspektach.

Na jego znaczenia

Użytkownicy w jednym głosem mówią: Autor udało się stworzyć zaskakująco spójny obraz, który stał się głównym ośrodkiem narracji. W skład tej historii „Słabe Liza”, którego ocena należy traktować jako nauczycielka w przygotowaniu do lekcji, jako wskaźnik poglądami dzisiejszej młodzieży na temat tej pracy długoletniej zbudowany jest w dużej mierze od cech dziewczynki, jej opisy uczuć i emocji. Dlatego wielu czytelników uzna, że koncentruje się głównie właśnie na nim.

o Erast

Jeden z najbardziej znanych i wybitnych pisarzy końca 18 – początku 19 wieku był NM Karamzin. „Słabe Liza” (recenzji powieści dowodzi zachowanie zainteresowania nowoczesnej publiczności do tego dzieła, co jest napisane w kierunku stylu sentymentalizmu) – Być może jego najsłynniejsze dzieło sztuki. Osoby opuszczające swoje opinie o tym, wskazują niewdzięczność obrazu Erastus. Według nich, młody człowiek zachowywał się bardzo niegodne w stosunku do ukochanej, a to doprowadziło do jej śmierci.

Większość czytelników znajdzie bezpośrednią przyczynę jej tragicznej śmierci. Jednak nie jest tak jednoznaczna jak jego bohaterów Karamzin. „Słabe Liza” (recenzji produktu wskazują, że niektórzy czytelnicy inaczej obejmował historię miłosną i losy bohaterów) – opowieść w której są żywą istotę z własnych zalet i wad.

Pozytywna opinia o bohaterze

Niektórzy czytelnicy słusznie twierdzą, że główny bohater nie jest tak źle. Wskazują oni, że jest dobry, czuły, grzeczny. Ponadto, należy zwrócić uwagę na tego młodego szlachcica szczerze ją kochał, a po jej śmierci, był bardzo niezadowolony. Zatem, bohater tej historii okazał się żywy człowiek, ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Jednak niemal wszyscy użytkownicy wskazują, że chłopiec był trzymany klasy uszczerbku i ulegli słabości. W tym względzie Obraz dziewczyna znowu wypada korzystnie w porównaniu z nim.

o języku

Recenzja książki „Słabe Liza” jest interesujący, ponieważ wszyscy czytelnicy jednogłośnie uznają swoje niezaprzeczalne zalety literackie i stylistyczne. Wszyscy użytkownicy twierdzą, że autor napisał żyje prostym językiem, który jest zrozumiały i dostępny dla wszystkich. Publiczność jest uznawany Karamzin fakt, że był pionierem w pisaniu krótkich utworów, sens, który był głęboko filozoficzne. Wielu słusznie uważają, że wszyscy sławni pisarze pierwszej połowie 19 wieku przyszedł ze szkoły Karamzin. W rzeczywistości, historia jest niezwykle wyraziste obrazy i niesamowite klarowność w przekazywaniu przez autora jego myśli. Członkowie prawo uwaga, udało mu się doprowadzić języka rosyjskiego na nowy poziom, zbliżając ją do nowoczesnych.

zdaniem autora

Przegląd „Słabe Liza” historia pokazuje, że czytelnicy zostały przelane na pisarza, który został wskazany swój udział pośredni w imprezie, która daje większą wiarygodność produktu. W kilku liniach, zwrócił uwagę, że słyszał historię z Erast, i że należy do ostatecznej oceny sytuacji. Podobna metoda została później używany przez wielu znanych prozaików 19 wieku. Ludzie zwracają uwagę na humanistycznej patosu dokonanej przez autora: pisarz jest głęboko zasmucony tragicznej śmierci bohaterki i wczuwa Erast. Zatem, przegląd prac „Poor Liza” wskazuje, że czytelnik jest zainteresowany, aby dowiedzieć się o narratora, który pojawia się człowiekiem głębokiej uczuć i stanie zrozumieć cierpienie innych.