90 Shares 6220 views

Choroby przełyku: objawy i leczenie

Funkcja przełyku prawdopodobnie znana każdemu. Według tej prostej, na pierwszy rzut oka, ciało ludzkie ruchy połykać jedzenie do żołądka. Jak się okazało, choroby przełyku, objawy które zostaną omówione w tym artykule są dość złożone i zróżnicowane, jak to łatwo staje się stan zapalny i wrażliwy na wszystkie błędy w naszej diecie.

Co ciekawe, człowiek, odkrywając oznaki choroby zwanej ciała, najczęściej przypisuje je do problemów z chorobami żołądka, serca i kręgosłupa, a także poprawić sytuację, starają się je znać.

Co jest dysfagia?

Na początek przyjrzyjmy się towarzyszący mu praktycznie wszystkie choroby przełyku objawów.

Pierwszy z nich – dysfagia. Jest to naruszenie procesów, które powodują problemy funkcjonalne przeszkody lub organicznych do przemieszczania pożywienia przez przełyk połykania.

To naruszenie charakteryzuje poczucie, że żywność jest zatrzymany w czasie połykania lub przechodzenia żołądka. Nawiasem mówiąc, to musi być oddzielone od AFAQ, która jest znakiem pełnej niedrożności przełyku i wymaga leczenia w nagłych wypadkach.

zgaga

Innym objawem choroby żołądek i przełyk jest mostkiem pieczenie, który rozprzestrzenia się na szyję, a czasami w rękach. Zazwyczaj, zgaga towarzyszy fali zwrotnej (wyrzucania) treści żołądkowej, a także wrażenie, że zwija się do gardła ciepłej fali.

Zgaga jest gorsze po jedzeniu, gdy pacjent pochyla się, bierze pozycji poziomej lub fizycznie wysilanie. Oraz jego intensywność może być zmniejszona, jeśli tylko połknięciu śliny, aby kilka łyków wody lub podjąć zobojętniającego (działanie neutralizujące kwas chlorowodorowy) oznacza.

Częstym i zgagę – to znak problemów z funkcjonowaniem przełyku, na przykład refluks żółciowego lub kwas solny, zdolność Zaburzenia ciała rozciągać i jego zapalenie błon śluzowych (przełyku).

odynofagia

Bolesność akt połykania, który występuje za mostkiem, – odynofagia, zwykle spowodowane przez uszkodzenie powierzchni błony śluzowej przełyku. Należy odróżnić od spastyczne ból w klatce piersiowej związanego z popychanie twardy guzek żywności. Odynofagia – nieswoistym objawem, i tak dalej trudno jest określić, jakiego rodzaju patologii w opisywanym ciało było przyczyną bólu.

Refluks przełykowy podano Objaw nie jest typowy, ale może być wykrywane na zakaźnego zapalenia przełyku (zwłaszcza Candida i Herpes). Jeśli oparzenie chemiczne, wrzody i ból nowotworowy obserwuje się również w przełyku – powody podobnych objawów w tych przypadkach są na powierzchni.

Nietypowy ból w klatce piersiowej

Nietypowy ból różni się od zgagi lub odynofagia. W przeciwieństwie do tych ostatnich, przez sposób, to może również występować w chłodnicę przełyku, a także w przypadkach zaburzenia motoryki przełyku, takich jak esophagospasm. Ten objaw pojawia się podczas posiłków i spontanicznie.

Stała i rozdzierający ból w przełyku, przyczyny, które omówimy później, może to być oznaką raka przełyku lub owrzodzenia. Nawiasem mówiąc, na jednej i tej samej pacjenta może mieć różny charakter, czasami pacjenci nawet trudno opisać swoje uczucia.

W niektórych przypadkach, ból w klatce piersiowej może być związane z nietypowymi zaburzenia motoryki przełyku. W tym przypadku, pacjenci mogą doświadczać więcej i zaburzenia zachowania, depresja, napady paniki i zaburzeń psychosomatycznych i niespokojny nastrój.

niedomykalność

Ten objaw zostały wymienione w opisie zgaga, ponieważ jest to oznaka jej towarzysza. Reguritatsiya występuje zwykle bez nudności i skurczu przepony i zwykle towarzyszy wielu chorób przełyku i żołądka.

Objawy porzucenie treści żołądkowej do jamy ustnej towarzyszące patologie, takie jak zwężenie przełyku lub uchyłka. Refluksu żołądkowo-przełykowego reguritatsii przyłącza się do innego i pojawienie się w jamie ustnej gorzki albo kwaśny smak, który z powodu awarii zwieracza przełyku.

Opisany objaw niebezpieczne popadenii treści żołądkowej do dróg oddechowych i mogą powodować nie tylko kaszel, ale także zadławienia. Czasami niedomykalność może powodować zachłystowe zapalenie płuc.

W jaki sposób główny choroby przełyku achalazji

Objawy choroby przełyku prowadzić do bólu i ciężkości mostka wygląd mitralnej, refluks, problemy z przełykaniem, nudności, zgaga, cuchnący oddech ze względu na zgniliznę pokarmu w przełyku mogą wskazywać na wystąpienie achalazja.

Choroba ta znana jest także jako „cardiospasm” i jest patologii nerwowo-mięśniowej, która towarzyszy łamanie otworu zwieracza, znajduje się w dolnej części przełyku i nazywa serca. W rezultacie, jedzenie nie może dostać się do żołądka, powodując objawy wymienione powyżej.

Przyczyny tej choroby nie są znane. A w niektórych przypadkach, jego wygląd jest nagły, aw innych – rozwija się stopniowo. Wyświetlacze pacjent często dostosowuje się do achalazji, zmniejszając spożycie dużej ilości wody, ćwiczenia gimnastyczne, itd.

Ale dalszy rozwój patologii wymaga poważnej odpowiedzi na pytanie, jak traktować przełyku. Aby to zrobić, należy użyć metod mających na celu usunięcie przeszkody do przechodzenia żywności – cardiodiosis (balon dylatacyjnej zwieracza) lub kardiomiotomiyu (chirurgiczne nacięcie mięśni zwieraczy). Farmakoterapia jest również zazwyczaj charakter pomocniczy.

Objawy i leczenie skurczu przełyku

Choroby przełyku, które bierzemy pod uwagę objawy mogą rozwijać się w normalne funkcjonowanie zwieracza. Gdy to nastąpi, w tym skurcz narządów, który zwykle jest wynikiem chorób układu trawiennego lub układu nerwowego.

Na tej choroby pacjent skarży się na ból różnej sile w czasie pasażu pokarmu przez przełyk i zaburzenia połykania. Nawiasem mówiąc, czasami ból występuje między posiłkami, a następnie można je łatwo pomylić z objawami dławicy piersiowej.

Badanie przełyku w tej chorobie jest zwykle obserwuje jego deformacji z powodu skurczów mięśniowych. Choroby te wymagają leczenia przełyku ogólnie konserwatywne, a ponadto, powinno być powołanie diety oszczędne i leki przeciwdrgawkowe i nitrofuranu i środki uspokajające. W przypadku utrzymujących się zaburzeń pacjent wymaga dylatacji balonu lub operacji.

Co to jest refluks przełyku?

Choroba jest również nazywany wrzód przełyku i charakteryzuje się wyrzucanie treści żołądka do przełyku. Przyczyną tego zjawiska jest brak dolnego zwieracza. Przedłużone działanie soku żołądkowego i żółci ma agresywny charakter i prowadzi do zapalenia i owrzodzenia błony śluzowej, w którym blizny występuje zwężenie przełyku.

Zasadą jest, że choroba występuje powoli i jest często obserwowane u niemowląt.

W tej chorobie objawy przełyku jest zwykle objawia się w postaci zgagi i pieczenie w okolicy zamostkowego, które mogą wystąpić lub być spotęgowane przez pochylony do przodu, w pozycji leżącej, w czasie palenia i picia alkoholu.

Zapalenie przełyku może być skomplikowane przez krwawienie (często ukryte) zmiany, zachłystowe zapalenie płuc i blizny w przełyku.

Aby zdiagnozować ten ezofagogasteroskopiyu patologii wykonywane i rentgenowskiej baru. Leczenie ukierunkowane na eliminację główne przyczyny zapalenia przełyku (skurcz odźwiernika, w przepukliny rozworu piloroduodenalnyh lub zwężenie). Pacjentka była również przewidziane że obniżenie kwasowości ( „ranitydyna” i „famotydyna”), środki zobojętniające kwasy i przeciwskurczowe. Dieta w chorobach przełyku sparing i mocy ułamkowej.

przepuklina przeponowa

Czasami przez wrodzonych i nabytych wad przepony do jamy klatki piersiowej przenieść narządów jamy brzusznej – taki stan jest określony jako przepukliny przeponowej. Najczęściej rozwija się w otworze przełyku. Jak wspomniano powyżej, objawem tej choroby jest za refluksowego zapalenia przełyku, jak i ukrytego krwawienia i stanu anemii.

Jak leczyć przełyk w tym przypadku rozwiązuje dokładnej diagnozy za pomocą X-ray i endoskopii. Na ogół leczenie jest konserwatywna, mające na celu zmniejszenie wrzenia. W przypadkach zwężenie przełyku lub krwawienia, interwencji chirurgicznej.

Choroba przełyk Barretta

Gdy ból w gardle, za mostkiem, wyrzucił zawartość żołądka do jamy ustnej, zgaga, kwaśnym smaku w ustach, przewlekły kaszel i chrypka może mówić choroby przełyku, który jest nazywany metaplazji Barretta.

Powodem, który prowokuje rozwój tej choroby nie została ustalona, ale stwierdzono, że jest to bardzo poważne powikłania powstaje z powodu zapalenia przełyku refluksu żołądkowo-przełykowego (grab). Ponadto, jest to patologia może być bodźcem do rozwoju raka.

metaplazja Barretta towarzyszy zwyrodnienie powierzchni śluzówki komórek – komórkach wyściółki przełyku są zastąpione przez komórki błony śluzowej jelit. Nawiasem mówiąc, to jest uważany za stan przedrakowy, niezależnie od faktu, że rak przełyku – rzadkiej choroby.

Metaplazji Barretta: diagnoza i leczenie chorób przełyku

Objawy, których leczenie wymaga dokładnej diagnozy, z metaplazji Barretta koniecznie potwierdzone przez dodatkowe badania jako endoskopii i biopsji.

Do tego gardła pacjenta wkładanie specjalnych cienkiej rurki, przez które do przełyku może być kontrolowane, a następnie wyjąć z próbki tkanki dla późniejszej analizy komórek.

W leczeniu przełyku Barretta koncentruje się zwykle na grab leczenia prowokując metaplazji, a także w zapobieganiu raka. Terapia ma taki sam charakter jak w przypadku leczenia zgarnięcia (leki zobojętniające sok żołądkowy i anti-reflux), ale jest bardziej intensywny. Jeśli tak jest, wraz z terapią diety nie przynosi ulgę, a także w przypadkach naruszenia przepukliny, pacjent, interwencja chirurgiczna jest nazywany fundoplikacja (tworzenie sztucznej zastawki).

Rak przełyku

Choroby przełyku, objawy, które są omówione w artykule – jest złożoną chorobą, ale najpoważniejszym patologia jest niewątpliwie rak.

W rozwoju guzów nowotworowych przełyku odgrywają ważną rolę przewlekłego zapalenia w organizmie spowodowanym przez chemiczne, termiczne lub stymulację mechaniczną. Nadużywanie alkoholu i palenie zwiększa ryzyko zachorowania na raka o 12 razy!

Zwykle na początku choroby jest bezobjawowy, a proces ten może potrwać nawet do 2 lat. Kiedy guz rośnie w takim stopniu, że ze względu na to zawęża światło przełyku, pacjent ma objawy problemów z pasażu pokarmu przez organizm nazwany. Zwiększenie dysfagia – charakterystyczny objaw raka. A jeśli na początku choroby, pojawia się tylko w przypadku połknięcia lub słabo żuć pokarm stały, a potem pacjent może stosować tylko produkty w postaci płynnej lub półpłynnej.

Wskazania danych naliczane pogorszenie stanu ogólnego: senność, utrata apetytu, utrata masy ciała. W ostrym zwężeniem światła etapów przełyku występuje również nadmierne wydzielanie śliny.

U niektórych pacjentów rozwój nowotworów i towarzyszy bolesnych doznań z tyłu lub za mostkiem. Na ogół występują one w czasie przyjmowania i po pewnym czasie zniknie. Rzadko taki ból trwają.

Leczenie raka przełyku

Leczenie chorób przełyku, rak dotkniętego sprowadza się do zabiegu, promieniowania i chemioterapii. W pierwszym przypadku, gdy pacjent jest w całości lub częściowo usunięty przełyku. To zależy głównie od tego, jak powszechne jest procesem. Dodatkowo, węzły chłonne usuwa się w strefach pojawiania się przerzutów. Jednakże, ten sposób leczenia może być przeciwwskazane w pewnych pacjentów (na przykład, choroby układu sercowo-naczyniowego lub zaburzenia funkcji układu oddechowego).

Radioterapia – jedynym sposobem, który można stosować w celu leczenia większości pacjentów z rakiem przełyku (40% przypadków, może to przyczynić się do wyeliminowania poważnych objawów klinicznych choroby). Chemoterapeutyczne stosowane jest głównie do postaci o niskim stopniu złośliwości nowotworu.

Istnieje także leczenie skojarzone, w których radioterapia przed operacją, aby zmniejszyć istotny wpływ wznowy i zmniejsza wzrost guza.

nowotwory łagodne

Spośród łagodnych nowotworów przełyku obejmują nowotwory nabłonkowe i bez nabłonka. Jest to dość rzadka choroba, a ich cechą jest powolny przebieg choroby i brak poważnych objawów.

Z reguły Nowotwory te rozwijają się od ścianki przełyku, a czasami wchodzą w komorę. Najczęstszym z nich to mięśniak, a drugie miejsce są nowotwory torbielowate.

Głównymi objawami w obecności guzów łagodnych powoli zwiększając utrudnienie połykania, i (w czasie rozwoju polipów) uczucie ciała obcego o, co powoduje, nudności i wymioty.

Większość tych nowotworów są wykrywane przypadkowo podczas badania radiologicznego.

Podobnie jak wiele innych chorób przełyku, w leczeniu nowotworów łagodnych zmniejszyć ich chirurgicznym usunięciu, w celu uniknięcia komplikacji związanych ze wzrostem guza. Zazwyczaj usuwanie odbywa się bez uszkodzenia błony śluzowej przełyku i ma rokowanie.

Zespół Mallory'ego-Weissa

Gdy choroba objawów przełyku i żołądka często pojawiają się wymioty lub dusząc ją. Czasami pacjent w tym czasie jest przerwa w błonie śluzowej przełyku skrzyżowaniu-żołądkowy. To patologia w medycynie nazywa się Zespół Mallory'ego-Weissa.

Z reguły jest to przejaw silnego bólu w klatce piersiowej, a pojawi się krew wymioty. Mimo, że większość ofiar krwotocznych zatrzymuje się na własną rękę, taki pacjent powinien być hospitalizowany w trybie pilnym, aby uniknąć poważnych powikłań.

Jak zaszczepiono do leczenia zespołu wykorzystywane zwężające naczynia krwionośne, a także, jeśli to konieczne, elektrokoagulacji.

Wady rozwojowe przełyku

Czasami choroba gardła i przełyku bezpośrednio związana z nieprawidłowościami w rozwoju tych ostatnich – niedorozwoju jego kształt, wielkość lub nieprawidłowej pozycji.

Zazwyczaj objawia się w takiej patologii zwężenia przełyku, obecność wrodzonej tchawicy przełyku przetok, a czasami całkowitego braku opisanego ciała. Niestety, rozwój patologii przełyku może kara nawet noworodka do głodu, więc operacja jest wymagana, aby się ich pozbyć.