388 Shares 7833 views

Zamek hydrauliczny do wina z własnymi rękami. Jak zrobić pułapkę?

W branży napojów alkoholowych w domu są subtelności. Ci, którzy uważają winiarstwo za rodzaj sztuki, otrzymują w wyniku swoich wysiłków szlachetny produkt. Jednym z najważniejszych momentów podczas dojrzewania wina jest unikanie dostania się powietrza do naczynia z brzegiem. W tym celu służy jako uszczelnienie hydrauliczne dla butelek.

Co to jest urządzenie?

Urządzenie, które zapobiega kontaktowi płynu w butelce z powietrzem, zużywa wodę. W różnych przypadkach jest kilka typów tego urządzenia:

 • Dla przemysłu chemicznego;
 • Do instalacji wodociągowej;
 • Do produkcji win.

Jak to działa? Ze względu na warstwę cieczy, gazy uwalniane podczas oddziaływania mogą poruszać się wyłącznie w danym kierunku bez możliwości penetracji wstecz i zapobiegania normalnemu przepływowi fermentacji lub innej reakcji.

Czy można bez niego zrobić?

Jeśli w urządzeniach sanitarnych (umywalkach i misach toaletowych) nie zastosowano zamków hydraulicznych, wszystkie nieprzyjemne zapachy przeniknęłyby do pomieszczenia. Syfony są rozmieszczone w taki sposób, aby woda drenująca swobodnie wpłynęła do kanalizacji, a nieczyste powietrze nie powróciło.

W wyspecjalizowanych zakładach przemysłowych urządzenia wyposażone w zawory wydechowe wykluczają mieszanie powietrza i wodoru, zapobiegając zapłonowi.

Tylko przy użyciu pułapki wodnej na przechwałki, można dostać wino, a nie ocet, w domu robienie napojów zabawnych napojów. Bez dostępu do tlenu, bakterie przekształcające alkohol w kwasy nie są żywotne.

Jak powietrze wpływa na odbiór właściwego napoju?

Fermentacja jest procesem, w którym drożdże "jedząc sacharozę" wydzielają alkohol i dwutlenek węgla. Niedopuszczalne jest, aby powietrze dostało się do wnętrza statku. Zbiornik z brzegiem powinien być zamknięty w taki sposób, aby zwolniony gaz nie powrócił. Dostęp do tlenu jest pokryty pokrywą z hydraulicznym uszczelnieniem na szyi butelki. Wydaje się, że najprostszą rzeczą jest szczelnie zamknąć szyję korkiem. Jednakże ciśnienie powstałe w zbiorniku przez odpuszczone gazy nieuchronnie prowadzi do wybuchu statku.

Jeśli celem całego procesu jest uzyskanie octu winnego, musisz pozwolić, aby zupa była kwaśna. Opuszczając naczynie otwarte w ciągu pierwszych kilku dni od rozpoczęcia fermentacji, można uzyskać kwas. Kiedy jest wystarczająco dużo cukrów, a alkohol jest wciąż niski, nie można uzyskać jakości picia alkoholu. Okazuje się zupełnie innym użytecznym produktem – doskonałym octu winnego.

Braga, wylewa się do pojemnika z uszczelką hydrauliczną, wystarczająco długo, aby utrzymać się bez destylacji i utleniania. Wyprodukowany w niej alkohol pozostaje przez długi czas bez zmian.

Najprostsza pułapka na wino

Robią to sobie rękami:

 • Ziele jest umieszczone w przygotowanej szklanej lub plastikowej butelce;
 • W odpowiedniej pokrywie wykonaj otwór o pewnej średnicy;
 • Elastyczny plastikowy lub gumowy cienki wąż jest szczelnie włożony do szczeliny;
 • Statek jest zapieczętowany przez przygotowaną strukturę;
 • Słoik wody umieszcza się na jednym poziomie z głównym naczyniem.

W celu uniknięcia gazów ważne jest, aby jedno z końców rur nie dotykał wlewu, wylał do butelki. Drugą końcówkę należy opuścić do słoika wody i przymocować. Zadanie, z którym wykonana jest pokrywa z uszczelnieniem hydraulicznym, zostanie wykonane, gdy tylko zostanie osiągnięty koniec przewodu, przechodzący przez wodę w słoiku. Wizualną kontrolą jakości wykończonego projektu będą pęcherzyki wychodzące z węża w słoiku z wodą. Jeśli bruk wędruje dobrze, a pęcherzyki nie pojawiają się, należy sprawdzić szczelność pokrywy. Punkt wlotowy rurki do otworu musi być również jakościowo izolowany.

Inna metoda, która umożliwia zapieczętowanie wody na wino rękami jest inna, ponieważ metalowa rurka jest szczelnie włożona do otworu wykonanego w pokrywie. Z zewnątrz włożony jest wąż do węża, który można opuścić do słoika lub butelki wody.

Jak ustalić gotowość produktu?

Używając klasycznego zestawu wieczka, tubki i puszki, opisanego powyżej, można dość dokładnie sprawdzić gotowość naparu lub wina. Zakończenie uwalniania pęcherzyków sugeruje, że można go destylować, a wino – odprowadzane z osadu.

Po tym młody, zabawny napój powinien wytrzymać parę tygodni, tak aby krew w końcu się osiedliły. Dopiero po tym czasie można napełniać "żywą wilgoć" butelkami i umieścić w schowku w chłodnym chłodnym pokoju.

Przepis na wino z dżemem i rodzynkami

W jednym litrze wody wymiesz 1 litr sfermentowanego, kwaśnego dżemu i około 100 gramów nieutwardzonych rodzynków. Ta mieszanina jest wylana do miski, biorąc 2/3 objętości. Zamknąć szyję zwykłym bawełnianym korkiem i umieścić "powłokę" w ciepłym miejscu przez tydzień. Kiedy wilgoć płynie na powierzchnię, mieszaninę należy odfiltrować przez kilka warstw siatki. Półprodukt winny należy przelać do butelki zamkniętej uszczelką hydrauliczną i umieścić ponownie w ciepłym i ciemnym miejscu. Po upływie półtora miesiąca fermentacji napój gotowy jest wylany (przez rurkę) do innego pojemnika i ponownie osadzany przez krótki czas. Następnie są butelkowane, szczelnie zatkane i przechowywane w chłodnym pokoju.

Czy są gotowe urządzenia?

Niektórzy "mistrzowie" winiarstwa twierdzą, że można zrobić bez żadnych adaptacji w ogóle. Zalecają:

 • Gąbkę bawełnianą (tarczę) lub fragment z respiratora umieszcza się pod zatyczką z otworem;
 • Zewnętrzny koniec rury umieszczony w otworze wieczka jest po prostu wypełniony kawałkiem waty.

Te warianty mają jedną ważną wadę: na samym początku fermentacji w butelce z buforem nadal występuje bardzo małe ciśnienie dwutlenku węgla, co wyklucza wnikanie powietrza do naczynia. Wynikiem jest jeden – kwaśny ocet zamiast pysznego drinka.

Nie zawsze trzeba zrobić sobie pułapkę na wino z własnymi rękami. Istnieje kilka prostych opcji zakupowych z tworzyw sztucznych i szkła. Ich wadą jest to, że mają pewne rozmiary i nie zawsze mogą zbliżać się do pojemnika stosowanego w każdym konkretnym przypadku. Ponadto, prawie niemożliwe jest oczyszczenie konstrukcji z wnętrza powłoki, która pojawiła się podczas używania.

Urządzenia te szczelnie zamykają butelkę z rdzeniem i mogą trwać kilka lat z należytą starannością.

Kilka sprawdzonych sposobów wykonania uszczelnienia wodnego

Wino z czasów starożytnych uważano za symbol płodności, uroczystości i zabawy, symbol radości życia. Rzemieślnicy, korzystając z samego procesu wyprodukowania tego napoju, wymyślili kilka wzorów całkowicie zastępujących standardowe zamki hydrauliczne. Wśród nich są:

1. Słynne "pozdrowienia dla Gorbaczowa". Wariant nadaje się do stosowania na naczyniach fermentacyjnych o szerokim karku (słoiki, dzbanki, butelki). Cienką gumową rękawiczkę umieszcza się na naczyniu z brzeczką. Kiedy napełnia i nabiera kształtu dużej ręki, jeden z palców musi przebić otwór igłą, aby automatycznie opróżnić dwutlenek węgla. Gaz wyjdzie, nie pozwalając tlenu do środka. Jak tylko rękawica zniknie, przestanie się pękać – braga jest gotowa.

Wadą tej metody jest złożoność lub niemożliwość mocowania mocowania na zbiornikach większych niż 20 litrów. Aby zapobiec wypadaniu gazów przez gazy uwalniane podczas fermentacji, jest mocno owinięta wokół szyi elastyczną taśmą lub ciągiem. Ten model trudno nazwać uszczelką hydrauliczną pomimo faktu, że całkowicie zastępuje standardowy wygląd.

2. Uszczelki wodne do wina własnymi rękami są często wykonane z dwóch jednorazowych strzykawek o różnych objętościach. Złączki są usuwane i odrzucane. W dużej strzykawce wkłada się niewielką strzykawkę i przymocowuje ją elastyczną taśmą. Ten projekt jest zainstalowany w otworze na pokrywie naczynia i szczelnie zamknięty. Woda jest wlewana do dużego cylindra, a gaz wychodzi przez mały.

3. Niektórzy rzemieślnicy wiedzą, jak zrobić uszczelnienie wodne dużych plastikowych butelek. Igła jednorazowego kroplomierza jest włożona do szczelnie skręconej pokrywy butelki. Drugi koniec rury jest umieszczony w słoiku wody, tak jak w pierwszym sposobie. Zaciskanie węża może wyregulować wydalanie dwutlenku węgla z zbiornika fermentacyjnego.

Niektóre niestandardowe opcje

Kiedy wylicza się następujące sposoby, niechcący przychodzi mi do głowy powiedzenie, że "celem jest fikcja". Na co tylko nie idą szczególnie pomysłowi mistrzowie winiarzy!

 • Użyj konwencjonalnego zaworu z kulką pod butelką wódki;
 • Dostosuj nipeli z kamer rowerowych wraz z miękkimi cienkimi węzłami – kapilarami;
 • Umieść butelkę o uschłej nadmuchiwanej piłeczce i wkłuć w nią otwór;
 • Włóż probówki koktajlowe i słomki z soków do otworu wieczka.

Aby uszczelki były szczelne, można je zalać woskiem, parafiną, plastrami plasteliny lub silikonu.

Niezależnie od tego, czy do destylacji napojów domowych używa się hydroshortu, należy pamiętać o znaczeniu szczelnie zamkniętej pokrywy, ciśnienia gazów w naczyniu z wędliną, o czasie starzenia gotowego wina.