751 Shares 8100 views

"Naltrexone": opinie. Instrukcje użytkowania, opis analogów

Niestety, narkomania – powszechne i bardzo niebezpieczny problem. W leczeniu tego zespołu chorobowego stosowane różne środki, z uwagi niektóre leki. Całkiem dobry środek jest uważany za „Naltrexone”. Opinie lekarzy wskazują, że substancja w przypadku prawidłowego stosowania nie pomaga radzić sobie z tym problemem. Więc w jaki sposób lek działa? Jakie są właściwości? Jakie powikłania mogą spowodować? Odpowiedzi na te pytania są interesujące dla wielu pacjentów.


Co to jest ten lek?

Lek ten jest antagonistą receptorów opioidowych. Główną substancję czynną chlorowodorek naltreksonu – biały, krystaliczny osad, który jest łatwo rozpuszczalny w wodzie. Lek ten jest dostępny w wielu postaciach, w tym tabletki do podawania doustnego, kapsułki, twardej powłoki, proszek do sporządzania zawiesiny, która jest następnie wstrzykiwano domięśniowo. Ponadto w dzisiejszym uzależnienie jest często przeprowadzane Wstawianie „Naltrexone”, dla których stosowane są specjalne implanty. Nawiasem mówiąc, ta procedura jest uważane za bardziej skuteczne, więc zapewnić trwały efekt.

Główne właściwości farmakologiczne

Lek zmniejsza wrażliwość receptorów, które reagują na leki, alkohol oraz niektóre leki. Zniknięcie euforii spowodowanej opioidami i innymi środkami, stopniowo prowadzi do tego, że ludzie nie czują już psychologiczny i fizyczny pociąg do narkotyków.

W dzisiejszym uzależnienie jest uważany za dość skuteczny jest lek „naltrekson”. Opinie lekarzy i pacjentów sugerują, że lek ten zmniejsza apetyt na narkotycznych leków przeciwbólowych i ich substytutów, w tym kodeina, morfina, heroina, Subutex, metadon, geptadon, bupranal, adanon i t. D.

wskazania

Wiele osób interesuje się pytania o to, co jest właściwe specyficzne sytuacje odbiór „Naltrexone” lek. Tabletki te podaje się pacjentom cierpiącym na uzależnieniu od opioidów. Jako pomoc preparat jest stosowany do leczenia po odwróceniu analgetyków opioidowych. Pomaga także lek „naltreksonowy” alkoholizmu. Jednak lek może być stosowany tylko na zalecenie lekarza.

Lek „naltrekson”: instrukcje użytkowania

Oczywiście, dawkowanie ustala się oddzielnie, po wszystkich koniecznych procedur diagnostycznych. Leczenie rozpoczyna się dopiero po 7 – 10 dni po odstawieniu alkoholu lub narkotyków – dla wiarygodności potrzebne do przeprowadzenia badania krwi i moczu. Naturalnie, leczenie jest możliwe tylko w przypadku braku objawów odstawienia.

Zazwyczaj pacjenci zaleca się 50 mg związku aktywnego na dzień, które jest równe jednej tabletki. Czasami pierwszy przepisana dawka test 20 mg, a jeśli ilość leku nie powoduje żadnego pogorszenia, ilość jej wzrostu.

Dość często ludzie z uzależnienia zaleca wstawienie „Naltrexone”. Ponownie, pierwsza implant wstawiony w 7 – 10 dni przed całkowitym zaprzestaniu przyjmowania leków. Powtarzające Wkładanie potrzeby po 50 – 60 dniach. Nawiasem mówiąc, ta procedura zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu choroby, ponieważ organizm stale otrzymuje wymaganą dawkę leku. Jeśli działanie implantu powyżej, ale po Wstawianie pozycję na tym etapie nie jest możliwe, pacjent jest zalecane, aby przejść na pigułki.

W rzeczywistości, dzisiaj, wiele osób uzależnionych „naltrekson” jest używany. Opinie lekarzy wskazują, że odsetek nawrotów podczas terapii nie jest większa niż 30%, co można uznać za dobry wskaźnik.

Przeciwwskazania do prowadzenia terapii

Dla wielu pacjentów, ważnym pytaniem jest jak bezpieczny lek „naltrekson” i czy wszystkie kategorie narkomanów może ją podjąć. Natychmiast warto powiedzieć, że przeciwwskazania do terapii istnieją i muszą przeczytać listę przed rozpoczęciem przyjmowania.

Lek nie jest wskazany u pacjentów z nadwrażliwością na naltreksonu. Przeciwwskazania obejmują również niewydolność wątroby i ostre zapalenia wątroby. Jak wspomniano wcześniej, leczenie nie powinno być uruchomiony w tle objawów odstawiennych – najpierw pacjent musi wyjść z tego stanu.

Możliwe działania niepożądane i powikłania

W rzeczywistości istnieje dość duża liczba działań niepożądanych do wyglądu, który powitanie „Naltrexone” lek może powodować. Opinie pacjentów i lekarzy sugerują, że wszelkie poważne powikłania występują rzadko. Niemniej jednak, są one możliwe do swojej listy must-read.

  • Ten lek może powodować frustrację ze strony przewodu pokarmowego. Czasami pacjenci skarżą się na nudności, wymioty, bóle brzucha. Rzadziej występuje brak łaknienia, zaburzenia stolec, wzdęcia, zwiększenie apetytu. Może również pojawić się suchą błonę śluzową jamy ustnej. Możliwość pogorszenia objawów hemoroidów, enzymów wątrobowych, erozję i owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego.
  • Lek „naltrekson” czasami wpływa na układ nerwowy, powodując zwiększoną nerwowość i niepokój, zwiększone zmęczenie, zaburzenia snu, koszmary. Mniej częste bóle głowy, zawroty głowy, dezorientacja, uczucie pieczenia w oczach, senność, omamy, zaburzenia widzenia. Wśród objawów niepożądanych należą osłabienie, senność, osłabienie, omdlenia, dezorientacja w czasie i przestrzeni.
  • Lek może niekorzystnie wpływać na układ oddechowy. Niektórzy pacjenci zgłaszali pojawienie się duszności, kaszel, przekrwienie błony śluzowej nosa. Ponadto można zwiększyć odstęp śluzowej plwociny z oskrzeli. Do listy skutki uboczne obejmują suchość gardła, wyciek z nosa, krwawienie z nosa, zapalenie zatok, zapalenie gardła, podatność na infekcje dróg oddechowych.
  • Sporadycznie występują naruszenia ze strony układu sercowo-naczyniowego, w tym kołatanie serca, tachykardia, ból w klatce piersiowej, zapalenie żył, zwiększone ciśnienie krwi.
  • Czasami są zaburzenia w układzie moczowo-płciowym, która objawia się dyskomfort podczas oddawania moczu, obrzęk twarzy, palców, stóp i nóg, częstego parcia na mocz. Mężczyźni mogą również pojawić się zaburzenia sfery seksualnej, na przykład, zmniejszenie potencji, lub opóźnionego wytrysku.
  • Wśród innych efektów ubocznych zawierają alergiczne odczyny skórne, łysienie kłucia ciepła, węzłów chłonnych, zwiększone pragnienie, zapalenie stawów, bóle mięśniowe, bóle kończyn, skurcze mięśni, gwałtowny spadek masy ciała, nadmierne pocenie się.

W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek pogorszenia stanu zdrowia należy zasięgnąć porady lekarza. może być konieczne dostosowanie dawki, aby podnieść analogu lub wprowadzenie dodatkowych leków leczenia, aby uniknąć reakcji ubocznych.

Ile jest medycyna?

To naturalne, że dla wielu pacjentów jest bardzo ważna jest kwestia kosztów leku. Więc ile to będzie kosztować oznacza „Naltrexone”? Cena w tym przypadku będzie zależeć od wielu czynników, w tym firmy – .. producenta, wybranym mieście zamieszkania i farmacji itp Koszt leku waha się w bardzo szerokich granicach. Na przykład, paczka z dziesięciu tabletek wynosi od 660 do 800 rubli. Jeśli chodzi o kapsułek, dziesięć sztuk to około 580 – 650 rubli.

Lek „naltrekson”: analogi i substytuty

Czasami pacjenci z jakiegoś powodu nie pasuje do danego leku. Dlatego wiele z nich interesuje się pytanie, czy może to być coś, aby zastąpić „Naltrexone”. Analogi tam leku. Ale konieczne jest powiedzieć od razu, że substytuty można wybrać tylko lekarz prowadzący – nieuprawnionego użycia niektórych leków może spowodować uszkodzenie ciała, a tylko pogorszy sytuację.

Dość często lekarze zalecają takie preparaty jak analogowej jako „Antakson” i „Vivitrol”. Te środki są obecne w tej samej substancji czynnej, tak efekt jest prawie identyczny.

Są to funkcjonalne zamienniki, które różnią się pod względem składu, ale te same właściwości. Ta grupa leków obejmują pigułki „Antabuse”, „Teturam”, „Esperal”. Można również odebrać narzędzia do szycia, na przykład, „Prodetokson” lub „Radoter”.

Opinie lekarzy i pacjentów

Niestety, uzależnienie od narkotyków i alkoholu – nie jest niczym niezwykłym. Z tym samym problemem dla wielu ludzi. Niestety, jest podatne na leczenie z trudem. Wielu lekarzy zaleca, aby pacjentów uzależnionych od narkotyków była „Naltrexone”. Pacjenci komentarze na temat tego pojazdu jest inna. Są ludzie, że to naprawdę pomaga w walce z nałogiem, zwłaszcza podczas szycia. Euforia na używanie narkotyków lub alkoholu staje się mniej wyraźny, więc porzucić zgubny nałóg jest znacznie łatwiejsze. Z drugiej strony, nie są chorzy, że ten lek nie pomaga, a nawet spowodować poważne skutki uboczne.

Zrozumiałe jest, że korpus każdej osoby jest inny wybór efektywnych leków – długi proces. Tak, i uzależnienie – problem nie tylko fizyczne, ale również psychologiczne, więc szybko się go pozbyć z pigułki zawodzą. Tutaj trzeba świadomą chęć zmiany życia i, oczywiście, kompleksowej terapii.