502 Shares 4761 views

Prześledzić rozwój dziecka przez kalendarza tydzień ciąży jest szczegółowa pomoc

Ciąża dla kobiet – zdecydowanie czas najbardziej niesamowite i ekscytujące w moim życiu. Nieporównywalne uczucie magicznym początków w swoim nowym życiu! Nie jest zaskakujące, że każda przyszła mama jest bardzo zainteresowany tym, co dzieje się wewnątrz niego w pewnym momencie, co jest dziecka tydzień po tygodniu rozwój, które powinny czuć się dziecka na danym etapie ciąży. Wiele ciekawych i nieoczekiwanych momentach oczekujących zarówno przez cały okres powstawania i rozwoju płodowego dziecka. To pomaga im zrozumieć specjalne szczegółowe Kalendarz ciąży. Opisuje wszystkie kroki, które doprowadzą Cię do długo oczekiwanego urodzeniu dziecka. Ten kalendarz pomoże Ci odpowiedzieć na wiele pytań i jasno przedstawia wszystkie ciąża tydzień po zdjęciach tygodniu.

O kalendarzu ciąży

Kalendarz, który jest bardzo ciekawy i rodzi wiele pytań ze strony matek, opracowywane Ginekolodzy położnicze tygodni, czyli liczy ciąża nie jest ważne od dnia poczęcia, a trochę z góry pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Dlatego o cechy płodu może zacząć mówić dopiero z trzecim tygodniu ciąży.

Opracowanie tygodniowego dziecka. pierwszy trymestr

Tak więc, w trzecim tygodniu: zapłodniona komórka jajowa przyczepia się do ściany macicy. Gratulacje, jesteś w ciąży!

Tydzień 4. Twoje dziecko jest dyskiem, składający się z trzech warstw, z których każda jest następnie przeznaczone mają być odpowiedzialne za powstawanie różnych tkanek i narządów.

Tydzień 5. Serca zaczyna zakładkę i górne drogi oddechowe, są utworzone naczynia krwionośne i szkielet podstawowy. Teraz z grubsza jego wielkość – 1,25 mm.

Pod koniec 6 tygodnia zarodek osiągnie rozmiar 6 mm, ma już nosa, jamy ustnej i uszu i ogona oraz skrzela, co jest bardzo podobny do ryb zarodka.

7 tygodni dziecko jest o wiele starsza, jej długość wyniesie 11-13 mm. Będzie on ręce i nogi, a także odbytnicy.

W 8 tygodniu, nie jest łatwo odróżnić pleców i brzucha, głowy i miednicy. Nie jest zarodkiem, że płód jest pełnej długości 14-20 mm i wadze 2-3 g. Jeśli masz chłopaka, to na 8 tygodni od jego jądra zaczynają się pojawiać.

Na 9. tygodnia tworzą móżdżek, region mózgu zaangażowany w ruchu i koordynacji.

10 tygodni dziecko uczy się zginać i rozprostować kończyny, zostały już utworzone stawy. Wyraźnie stają się widoczne muszle uszu i górnej wargi.

11 tygodni. Rozpoczyna jelito dziecko może ścisnąć szczęki i zmarszczka, otwierać i zamykać usta. Jego wielkość – 44-60 mm, o wadze 8 g.

12 tygodni. Wszystkie systemy ciała są już utworzone, kontynuując ich wzrost i rozwój. Dziecka wytwarzane odruchy, może on już ssące jej kciuk i unikać, jeśli matka naciska na brzuchu. USA już w stanie określić dokładnie, kto czekasz: dziewczynki lub chłopca. Pod koniec tygodnia wzrost wyniesie 90 mm, a waga – 13-14 gramów.

W 13. tygodniu dziecko utworzyła wszystkie 20 zębów mlecznych. Rozwinięty zmysł węchu, mógł już zapach matka otrzymała jedzenie. Ponieważ rozmiar brzoskwini, waży 20 gramów, a wysokość 100 mm.

Opracowanie tygodniowego dziecka. drugi trymestr

14 tygodniu. Głowa zaczyna krzepnąć, tworzące przednią część więc możemy się domyślać, do której dziecko będzie podobne.

15. tygodnia. Kid wielkość dziesiątkę, uczy się oddychać. waży około 50 gramów, a wysokość 103 mm.

16 tygodniu. Proces tworzenia się skóry. Dziecko ma już paznokcie.

17 tygodnia. Twój okruchy już reaguje na głośne dźwięki wokół ciebie.

18 tygodnia. 200 gramów i 14 cm. Dziecko aktywnego ruchu, odbijanie nogi, to daje się odczuć. U dziewcząt, jest tworzenie macicy.

19 th tygodni. Na głowie są pierwsze włosy. Utworzone zmysły.

20 th tygodni. Dzieciak wie głos mojej matki, a jednocześnie jego serce zaczyna bić szybciej. Waga malucha jest teraz 260 gramów, a wysokość – 16 cm.

21th tygodnie. 300 g 18 cm.

Na 22. tygodnia dziecko pojawiają się brwi.

23 tyg. 28 cm i 500 gramów. Włosy mieszkowe włosy zaczyna się ściemniać.

24 th tygodni. 600 gramów i 30 cm. Dzieciak zbiera tłuszcz podskórny, idzie do łóżka w nocy, a nawet sny.

25 th tygodni. 35 cm i 680 gramów.

26 th tygodni. Ukształtowanych zakończeń nerwowych ucha, a obecnie rozmowy z dzieckiem są niezbędne.

Opracowanie tygodniowego dziecka. trzeci trymestr

27 th tygodni. 36,5 cm, 900 gramów.

28 th tygodni. Mrugając rzęsami i zobaczyć światło wpadające przez żołądek. Waga wytrzymałe kolega przecina ponad 1 kg.

29 th tygodni. 37 cm i 1250 gramów.

30 th tygodni. 40 cm i 1350 gramów. Jeśli skierowany do wiązki światła moms brzuch, dziecko będzie go śledzić.

31. tydzień. Dzieciak może odwrócić głowę z boku na bok.

32th tygodnie. 43 cm długości i 1800 gramów. Gwoździe są całkowicie pokryte czubkach palców, niektóre dzieci na głowie jest prawdziwe „włosy”.

33-ty tygodni. Chłopak odwrócił głowę w dół, że przygotowuje się do wyjścia.

34 tygodnia. Waga dziecka jest już trochę więcej niż 2 kg. Skóra niemowlęcia odwróciła różowe i gładkie.

35-ty tygodni. 45 cm, 2220 gramów.

36 tydzień. 45-46 cm, o masie 2300 g.

Począwszy od 37. tygodnia dziecko jest gotowe do wyjścia, a nic nie przeszkodzi to od zbliża się do światła.

Zatem, mając na kalendarz ciąży, każda matka może śledzić rozwój dziecka i przez kilka tygodni, aby dowiedzieć się, kiedy dziecko zaczyna słyszeć i będzie reagować na wszystko, co dzieje się poza jego „domu”.