718 Shares 4563 views

Podwozie samochodu. wadliwe urządzenie i działa.

Podwozie pojazdu jest zestaw części lub elementów, które są stosowane, aby zapewnić stabilność i dobrą sterowność środków przesuwnych. Podwozie nazywa zawieszenie. Jest bardzo ważne, aby utrzymać sprawne komponent pojazdu, a bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy zależy od jego stanu.


Podwozie „wiąże” kołowych z karoserii i zapewnia przyczepność. Ponadto zawieszenie zapewnia komfort jazdy na każdej nawierzchni. System będzie działać prawidłowo przez długi czas przy prawidłowej konserwacji. Podwozie pojazdu składa się z ramy, zawiesin przednich i tylnych, koła, amortyzatorów i opon.

Diagnostyka podwozia

Kierowca profesjonalny i uprzejmy zauważyć odchylenia w zawiesinie podczas jazdy. Najczęstsze objawy biegnących usterek pojazdu są:

  • kołysanie ruch ciała podczas momentu hamującego lub toczenia;

  • nierównomierne zużycie opon;

  • niewystarczająca odporność na wstrząsy w kompresji, przeciek płynu z nich;

  • „Wycofanie” pojazdu z boku;

  • występowanie nadmiernych drgań i nietypowych dźwięków podczas jazdy.

Te dwa ostatnie objawy usterki występują zwykle w wyniku niewłaściwego kąta ustawienia kół. Wada występuje z powodu opóźnionego lub złej jakości wyrównania. Oprócz tych powodów montażowa może nie podczas noszenia lub luz amortyzatory retsessora osłabienia lub uszkodzenia, odkształcenia ramienia zawieszenia, uszkodzenie zawiasów.

Diagnostyka podwozia pojazdu dokładniej wykonywane w centrach serwisowych do naprawy pojazdu. Nowoczesne warsztaty wyposażone w specjalny sprzęt wysokiej przetwórczych. Podwozie jest testowany na wysoko wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem w dziedzinie usług.
Kolejność operacji w nowoczesnym centrum serwisowym w celu naprawy następujących urządzeń:

  1. Zidentyfikowanie przyczyny Zawieszenie niezdolności.

  2. Przepis pojazdu czynników gospodarza, jak to opisano konsultacji prowokowanie problemy zawiesiny. Zalecenia dotyczące zapobiegania możliwych awarii w przyszłości.

  3. W celu zapewnienia wysokiej jakości usług dla wymiany i naprawy części i elementów zawieszenia (amortyzatory, silentbloki, podkładki, tarcze, shruzov, łożyska kulkowe), wszystkie rodzaje pojazdów, w tym pojazdów importowanych;

Pisemny raport z listą niezbędnych prac.

Istnieją przypadki, w których podwozie nie tylko nie z powodu złej nawierzchni drogi, ale również w wyniku nieprzestrzegania zasad zwykłych środków wyzysku, zaniedbania to. Nieprawidłowy blokady kierownicy w stanie spoczynku również prowadzi do przerwania biegu. Na przykład, wentylatory opuścić kierownicę w wywróconego pozycji przyspiesza zużycie silentbloki.

W przypadku wystąpienia problemów objawy powinien niezwłocznie skontaktować się z serwisem samochodów. Dokładna definicja problemu przyspieszy proces naprawy i wyeliminować zbędne koszty. Ważne jest również, aby mieć okresowe zawieszenie diagnozy, nie czekając na awarie. Ta akcja jest słuszna, daje kierowcy więcej zaufania do bezpieczeństwa ruchu. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ten fakt: nawet większość produktów wysokiej jakości ma swoją żywotność. Dlatego przychodzi czas i szczegóły mechanizmu nie wymagające naprawy lub całkowitej wymiany.
Automotive Engineering zasługuje starannego podejścia. Jest to konieczne w leczeniu uszkodzeń poważnie. Od diagnostyki i rozwiązywania problemów w odpowiednim czasie eksploatacji samochodu zależy, a co najważniejsze – bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.