585 Shares 3323 views

Zawieszony komputer, co zrobić w takiej sytuacji.

Wszyscy użytkownicy komputerów prędzej czy później zmierzyć się z problemem zamarza komputerowych lub tzw „lag”. W takich przypadkach, komputer zaczyna zwalniać i dać różne uchybień lub błędów. Jeśli silnie hamuje komputer , że nie znasz wszystkich, ale można częściowo rozwiązać ten problem. Aby osiągnąć znaczący wzrost jego zdolności konwencjonalnych metod jest prawie niemożliwe. Kiedy wisi komputer co zrobić, aby rozwiązać ten problem? Najprostszym sposobem, aby oczyścić swoje komponenty i systemu operacyjnego.


Jak czyścić części komputerowe?

Jeśli komputer przestaje reagować, należy najpierw oczyścić jego części przed kurzem. Jednym z głównych wrogów PC jest pył osiada na fanów i płyt głównych. To właśnie z powodu jej komputer szybciej nagrzewa, więc jego prędkość i wydajność spada. Do czyszczenia części komputerowych, trzeba demontować jednostki systemowej. Odbywa się to po prostu – osłona boczna jest usuwany. Ponadto, bardzo ważne jest, aby być cierpliwym i korzystać małe szczotki, pałeczki do uszu, itp bawełniane oczyścić pyłu ze wszystkich elementów. W tym na elementach, które są lutowanie jest konieczne, aby wytrzeć kurz ze szczególną starannością. Jeśli rozbić przynajmniej jeden mały element, do awarii komputera. Jak dla fanów, można je czyścić łatwiej. Obok nich można dmuchać kurz za pomocą różnych pompy próżniowe lub nawet z suszarki do włosów.

Zawieszony komputer, co robić i jak czyścić system operacyjny?

Po wyczyszczeniu komputer z kurzu zaleca się oczyścić system operacyjny. Najlepszym rozwiązaniem jest ponowna instalacja systemu operacyjnego, ale nie wszyscy użytkownicy mają możliwość. Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest Program CCleaner z której komputer ma być skanowany, a następnie oczyszczone. Drugim krokiem jest defragmentacja dysku. Aby to zrobić, otwórz „Mój komputer”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wybrać dowolną defragmentacji dysku. Konieczne jest, aby wydać na wszystkich dyskach. Podczas defragmentacji wszystkie pliki są umieszczane w bardziej dogodne miejsce, przyspieszenie wydajności dysku twardego.

Czyszczenia rejestru systemu operacyjnego

Kiedy wisi komputer co zrobić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu? Równie ważne jest, aby oczyścić rejestr systemu operacyjnego. Jest rejestr ewidencji bibliotek i opcji systemowych. Aby oczyścić, trzeba pobrać specjalny program do automatycznego czyszczenia, które można znaleźć w Internecie za pomocą wyszukiwarki. Do tej pory, programy te są liczne, ale działają na tej samej zasadzie. Przed przystąpieniem do czyszczenia rejestru, należy dokonać jej obraz, tylko w przypadku, gdy program usunie coś ważnego. Zapisz rejestr w następujący sposób: nacisnąć przycisk „Windows + R”, wpisz regedit w polu, a następnie wyeksportować do nazwy pliku i wybierz lokalizację.

Hung komputer, co zrobić, jeśli następujące metody w celu rozwiązania problemu nie wystarczy?

Jest również możliwe od startu automatycznie wyeliminować niepotrzebne programy. Aby to zrobić, kliknij przycisk "Windows + R" i wpisz msconfig. Po tym, na starcie trzeba odznaczyć niepotrzebne programy, a następnie zapisz i uruchom ponownie komputer.

Co jeśli usterka komputera zależy od powodów przyczyniających się do tego. Ważne jest, aby zidentyfikować to, co komputer zaczął zwalniać i spędzać wolny czas. Środki te wyeliminować ten problem w większym stopniu są jej zapobieganie. W niektórych przypadkach, mogą one przyczynić się do wyeliminowania komputer zawiesza się. Mimo to zawsze należy pamiętać, że samodzielne próby naprawy PC można całkowicie wyłączyć. Dlatego najlepiej jest szukać pomocy zaufanych specjalistów.