364 Shares 3968 views

Najlepszy Oczyszczacz powietrza 2017

Który lepiej kupić oczyszczacz powietrza? Sklepy w obfitości filtry powietrza rozpraszają oczy. Przeczytaj opinie w Internecie i nie rozumiem – gdzie prawda i gdzie marketerów rzędu. Więc zdecydowaliśmy się postawić wszystko na swoim miejscu: potrwać kilka oczyszczacze powietrza do domu i jakość powietrza jest porównywalna do wyjścia z nich.


Mało kto by polemizować z faktem, że zanieczyszczone powietrze jest szkodliwe dla zdrowia. powietrza w domu może być jeszcze brudniejsze niż na ulicy. Zgromadzonych na przestrzeni lat, pyłki, sierść, kurz, środki chemiczne opary gospodarstwa domowego, a ponadto łuski na skórze naszych zwierząt domowych, a nawet dobór mebli, różne bakterie, grzyby – wszystko to jest dodawane do wchodzącego powietrza zewnętrznego do domu.

Doprowadzić powietrze w celu powinien czystsze powietrze. Powinien, ale to prowadzi? Zobaczmy, w jaki sposób poradzić sobie z tych modeli różnych marek i starają się ustalić najlepszy oczyszczacz powietrza.

Jakie są oczyszczacze powietrza, porównaliśmy

Wybraliśmy najpopularniejsze, technologicznych i drogich oczyszczacze powietrza, chcąc wiedzieć, jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza oczyszcza powietrze. Ogółem w badaniu wzięło udział 8 TOP oczyszczacze powietrza znanych marek: Daikin, Bork, IQAir, Ballu, Tefal, Hiaomi Philips i Panasonic.

model Średnia cena, RR. Powierzchnia w m2
Daikin Ururu MCK75JVM K 49 500 46
BORK A803 AirEngine 69990 80
IQAir HealthPro 250 99990 85
Ballu AP-155 9250 20
Tefal Intense czyste powietrze PU4025 18999 35
Hiaomi Mi Oczyszczacz powietrza 2 13490 42
Philips AC3256 / 10 32950 76
Panasonic F-VXK70R 44890 52

Jak możemy dowiedzieć się skuteczność oczyszczacze powietrza

Wskaźnik wydajności oczyszczania powietrza może być przeprowadzone pomiary cząstek powietrza, które wchodzi do urządzenia i sprawdzając co wynik „Wyjście”. Wszystkie pomiary zostały wykonane w tym samym pomieszczeniu, z licznika laserowej profesjonalnych drobne cząstki, która jest w stanie ustalić liczbę zawieszonych cząstek mających wielkość cząstek od 0,3 mikrona.

Pomieszczenie nie jest małe, dzięki czemu nie ma obawy, że różnica z pomiarów i eksploatacji urządzenia testowego wpłynie na wynik.

Wspomniany – gotowe: początkowy poziom wyświetlacz zanieczyszczenia powietrza w biurze około 2000000 drobnych cząstek, których wielkość wynosi od 0,3 mikrona do 1 ml. stóp lub więcej 70 milionów na jeden metr sześcienny (m3 = 1 35,314666721489 stóp sześciennych). Wartość ta została nagrana za pomocą analizatora laserowego cząstek zawieszonych w powietrzu – gra jest fair.

Jest ważne, aby pomiary czystości oczyszczacze powietrza wychodzącego strumienia powietrza wytwarzanego w trakcie działania każdego modelu przy maksymalnej prędkości – bardziej prawdopodobne, że tak zwane przebicie zanieczyszczeń przez filtr. Analizator oferujemy do podziału siatki oczyszczonego powietrza.

model Wydajność Przeznaczony do Powierzchnia m 2
Daikin Ururu MCK75JVM K 450 46
BORK A803 AirEngine 600 80
IQAir HealthPro 250 440 85
Ballu AP-155 170 20
Tefal Intense czyste powietrze PU4025 150 35
Hiaomi Mi Oczyszczacz powietrza 2 310 42
Philips AC3256 / 10 367 76
Panasonic F-VXK70R niedostępne 52

W rezultacie

Następny może porównać tylko dane od równowagi drobnych cząstek na wyjściu z różnych oczyszczacze powietrza, które są ustalone licznika cząstek. I to, co się stało:

  • DaikinUruru MCK75JVM K 000 55 drobne cząstki sześcienny. stóp (prawie 2000000 na metr sześcienny).
  • BORK A803 AirEngine około 44700 cząstek o wielkości cząstek od 0,3 mikrona do 1 ml. stopa powietrza (około 1500000 na metr sześcienny).
  • IQAir HealthPro 250 wielkość cząstek: 0 0,3 mikronów na stopę sześcienną.
  • Ballu AP-155 24 000 cząstek na stopę sześcienną (to znaczy – około 805000 na metr sześcienny).
  • TefalIntensePureAirPU4025 – około 18000 na stopę sześcienną (jeśli mówimy o metr sześcienny – około 630000).
  • HiaomiMiAirPurifier 2 około 15000 rozmiar cząstki 0,3 mikrona w jednym module. stopa powietrza – i to na metr sześcienny 518,000 cząstek.
  • Philips AC3256 / 10 około 12000 cząstek na metr sześcienny. stopy, co oznacza – około 420.000 cząstek w 1 metrze sześciennym.
  • Panasonic F VXH70 – 8700 metrów sześciennych na cząstki. stopa (500 lub 304 metrów sześciennych).

Wszystkie oczyszczacze powietrza oczyszczacz powietrza – prawo, ale IQAir – tylko w stanie całkowicie usunąć z powietrza niebezpiecznych dla zdrowia jest całkowicie drobny pył

Dlaczego oczyszczacze powietrza radzą sobie na różne sposoby

To wszystko na temat filtrów. Z jednej strony, to ustawić wszystkie oczyszczacze powietrza, z wyjątkiem Daikin, wygląda tak samo: zaawansowany, wysokiej wydajności HEPA i węgiel.

A co Daikin? Ma wiele różnych filtrów. Falistej, która działa w połączeniu z jonizator osoczu (w tym przypadku pozytywnym ładunku zanieczyszczeń i filtr przyciąga je katechiny), filtr z minerału zawierającego tytan do niszczenia zapachy, wirusów i bakterii, jak również jako fotokatalizatora.

Każdy linek i źródło ładunku, który wytwarza tak zwane szybkie elektrony – należy je zneutralizować cząsteczkami formaldehydu, oraz inne szkodliwe działanie środków chemicznych.

Ale, jak widać, to „nie chorowity” i pod warunkiem zbioru przynajmniej zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, nie mogą stać się liderem Daikin. Główną minus Daikin – brak z filtrem HEPA, który zapewnia bardzo skuteczną filtrację mechaniczną. Naszym zdaniem jest to jeden z głównych powodów, dla urządzenia pokazano brak efektu oczyszczania powietrza.

Mechaniczne czyszczenie filtrów, takich jak powietrza HEPA – warunkiem najwyższej jakości wyników

Innymi oczyszczacze powietrza (Bork, Ballu, Tefal, Hiaomi Philips i Panasonic) mechanicznego oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń tam, w tym z użyciem filtrów HEPA. Ale nie byli w stanie osiągnąć idealny rezultat, chociaż Panasonic, na przykład, oczyszczają powietrze – naprawdę dobry wynik. Jednak – 0 licznika cząstek nie pokazano. Dlaczego?

Po pierwsze, konstrukcja urządzenia jest często takie, że małe części wchodzącej do wnętrza powietrze przechodzi przez filtry. Tylko nie wyczyszczone, a wyjście jest zmieszany z oczyszczonym powietrzem – licznik wskazuje na zanieczyszczenie.

Po drugie, większość filtrów oczyszczacz powietrza domowych są cienkie i małe, mają małą powierzchnię roboczą, a to niekorzystnie wpływa zarówno na wydajność i żywotność: że jakościowo oczyszczony, muszą być często zmieniane.

O jonizacji i hydratyzowanego

Wielu producentów dostarczamy oczyszczacze powietrza różne dodatkowe funkcje i opcje. Na przykład osadzić Jonizatory, nawilżacze (tych trybów istnieją pewne porównania uczestników, na przykład w Daikin, Panasonic). Ale to jest dobre dla podstawowych funkcji – oczyszczanie powietrza?

Jonizacja. Podczas pracy jonizator nasycone naładowanych cząstek (jony), że „haczyk” pył, który następnie szybko opada na dno, ścian i innych powierzchniach.

Ale faktem jest, że nie zniknie z sali i rozlicza z wyjątkiem mebli i ścian, a nawet, na przykład w ludzkich płucach. A nawiasem mówiąc, jest po prostu chodzić obok zakurzonej powierzchni (nie wspominając faktu, że dotyk) – i drobnego pyłu z powrotem do powietrza, którym oddychamy go ponownie.

Korzyści z jonizacją powietrza nie jest oczywista: kurz z pokoju nie zniknie, a nawet mogą zrobić więcej szkody dla zdrowia

Nawilżania. W rzeczywistości, to jest dobra rzecz. W naszym klimacie w powietrzu w pomieszczeniu jest często zbyt suche. Ale dla skutecznego wilgoć lepiej kupić oddzielnego urządzenia – nawilżacz.

I nie tylko dlatego, że „dodatkowe” środki nawilżające często mają niską wydajność i Karkas niewielką ilością wody. To nie jest tak źle.

Najważniejsze jest to, że ze względu na stałą wilgotność w urządzeniu może zmniejszyć właściwości czyszczące głównych Filtr powietrza filtry. Te same filtry HEPA, na przykład, woda może moczyć.

model nawilżanie jonizacja
Daikin Ururu MCK75JVM K
BORK A803 AirEngine
IQAir HealthPro 250
Ballu AP-155
Tefal Intense czyste powietrze PU4025
Hiaomi Mi Oczyszczacz powietrza 2
Philips AC3256 / 10
Panasonic F-VXK70R

Połączenie w jednym urządzeniu do czyszczenia i nawilżacza – niepożądany. Wilgoć to zły wpływ na skuteczność niektórych filtrów powietrza

Zwycięzcą jest

Czy najlepszy oczyszczacz powietrza do identyfikacji? Nasza Porównanie wykazało, że wśród popularnych oczyszczacze powietrza znanych marek sprzedawanych w Rosji, tolkoIQAir (mało znana marka w Rosji, ale uznanym światowym liderem w dziedzinie kontroli zanieczyszczenia powietrza), w szczególności HealthPro 250 Model całkowicie eliminuje powietrze z najbardziej niebezpiecznym dla osoby drobnego pyłu i innych wielkość zanieczyszczenia 0,3 um (skuteczność oczyszczania – 99,97%).

PS Nawiasem mówiąc, mierzono wydajności czyszczenia z cząstek o rozmiarach od 0,3 mikrona. Według producenta, urządzenia do oczyszczania powietrza IQAir zatrzymać cząstki mniejsze 100 razy, – od 0,003 mikronów z wydajnością większą niż 99,5%.

W artykule wykorzystane informacje z badań i testów, provedennyhproektom Hi-Tech Mail.Ru.

https://hi-tech.mail.ru/review/iqair-healthpro-250-air_cleaner/

https://hi-tech.mail.ru/review/air-cleaners-test2/